Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i2

[es] :: Muzička produkcija :: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i2

[ Pregleda: 3328 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grimasa
Dragan Nikolic
Beograd Srbija

Član broj: 301831
Poruke: 9
95.180.125.*



+6 Profil

icon Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i210.06.2014. u 14:23 - pre 119 meseci
Poštovani, posedujem zvučnu karticu Focusrite Scarlett 2i2 miksetu Behringer XENYX 802 i mikrofon beyerdynamic tg v35d.
Molim za pomoć oko povezivanja kartice sa miksetom i hifi uredjajem-risiverom i zvučnim kutijama.
Konkretno me zanima kako da čujem ono što snimam, a da to nisu slušalice, jer u tom slučaju samo ja čujem, a pevač-narator ne čuje sebe. Hvala.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i210.06.2014. u 15:34 - pre 119 meseci
Ako nisi našao pomoću ES-pretrage univerzalni postupak povezivanja (bez razlike od modela zvučne kartice), onda pregledaj ovde:
https://www.google.rs/webhp?so.....mixer...speakers&spell=1

ili ovde:
https://www.google.rs/search?q...=_BWXU_-pC-eNywPpzoD4DA&ve

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Grimasa
Dragan Nikolic
Beograd Srbija

Član broj: 301831
Poruke: 9
95.180.125.*



+6 Profil

icon Re: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i211.06.2014. u 09:36 - pre 119 meseci
Hvala ti Vladimire na brzom odgovoru, ali meni i dalje ništa nije jasno, s' obzirom da slabo stojim sa stranim jezicima i dalje sam na početku.
Ja znam da povežem miksetu i mikrofon sa kompjuterom, ali kombinacija kartica, mikser, kompjuter mi je i dalje misterija.
Ako možeš da mi objasniš ceo postupak, bio bih ti zahvalan, ili da postaviš neki link gde je neko već objasnio kako se povezuje.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i211.06.2014. u 09:52 - pre 119 meseci
Ako sam te ja dobro razumeo.

Ako bi HiFI pojacalo+zvucnike koristio kao monitore, oda iz zvucne kartice `headphone` prikljucis u Hi Fi pojacalo u Line IN, skopcas sluske i podesis na pojacalu da rade i sluske i zvucnici zajedno ( treba da ima preklopnik ).

Napisi ti nama kako snimas. Da li ides preko te miksete pa u karticu ili direkt u karticu skopcavas mikrofon? Onda ne kontam sta ti radi ta mixeta tu? :D Pojasni malo...

Naravno, i u volume mixeti u kompu moras pojacati/odmutirati mic playback kako bi se cuo na monitorima.

Mozda i sa razdelnikom, pa prikljucis 2x slusalice
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Grimasa
Dragan Nikolic
Beograd Srbija

Član broj: 301831
Poruke: 9
95.180.125.*



+6 Profil

icon Re: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i211.06.2014. u 13:46 - pre 119 meseci
gilopile još uvek ne snimam, ali imam nameru uskoro. Šta će mi tu mikseta ne znam, čuo sam da mikrofon ide u miksetu, a mikseta u karticu, kartica usb kablom u komp, a dalje nemam pojma.
Znači trebao bih nekako da čujem ono što snimam, a da to bude preko HIFI uređaja, a ne preko slušalica, jer neću snimati samog sebe, tj. ta osoba čiji ću glas snimati treba da čuje sebe.
Uh valjda sam sad objasnio šta mi je problem, koji moram da rešim. Hvala.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i211.06.2014. u 16:41 - pre 119 meseci
Aha...Pa mozes onako kao sto sam napisao u predhodnom postu. A ako ide mic u mixetu, onda jos lakse. Verovatno mikseta ima monitoring gde ces skopcati sluske za naratora, a ti mozes u karticu...

Videcu da nadjem tacne specifikacije mixete, pa cu pokusati detaljnije da ti objasnim kako to najbolje izvesti. U biti imas sve sto je potrebno...

Da li imas `gluvu sobu`? Ili ste u istoj prostoriji, ti koji snimas i narator? U tom slucaju obojica morate sluske.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Grimasa
Dragan Nikolic
Beograd Srbija

Član broj: 301831
Poruke: 9
95.180.125.*



+6 Profil

icon Re: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i212.06.2014. u 07:33 - pre 119 meseci
Nemam gluvu sobu, do sada sam snimao glas (samo naraciju) sa Zoom H1 digitalnim snimačem,
zvuk je bio sasvim ok. sada mi se pružila prilika da to odradim nešto kvalitetnije, sa ovom opremom što pomenuh, ali...
gilopile, hvala u svakom slučaju, za trud i pomoć.
Nisam očekivao da će biti toliko komplikovano.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Zvucna kartica Focusrite Scarlett 2i2

[ Pregleda: 3328 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.