Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL Telekom Srbija internet problem

[es] :: SOHO Networking :: ADSL Telekom Srbija internet problem

[ Pregleda: 13491 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesha9889
Nenad Stojkovic
Bez posla
Kraljevo

Član broj: 196861
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon ADSL Telekom Srbija internet problem02.06.2014. u 00:49 - pre 119 meseci
Imam ADSL Telekom Srbije, modem je HG532e i sve recimo lepo radi do nekog trenutka...
Tada se desi ono sto najvise vecina nas mrzi, pukne internet. U tim situacijama zvao sam servis vise puta
dolazili su, menjali modem, kablove, kabl koji vodi od bandere do kuce i sta sve nisu radili, testirali su mrezu,
mreza je ok, imam dobar protok itd medjutim sve to nije resenje, meni internet i dalje puca.
Desavaju se sledece stvari:
nekada lampice power, internet, ADSL i WiFi svetle dok samo LAN1 treperi, nakon kratkog vremena ugasi se
internet lampica a posle nje i ADSL... restartujem modem, vratim na fabricka podesavanja itd radi 2 minuta
i opet ista prica...
nekada se desi sledece, samo se na trenutak ugasi internet lampica, LAN1 i dalje tada treperi a nakon nekog vremena
padne i lampica ADLS, ista prica, restart modema itd i opet isto radi par minuta i opet puca internet nakon toga...
Nakon nekoliko restarta internet dobije vezu, brzina interneta skoro pa puvek opadne za duplo
(koristim onaj od 10mbps a padne na 5mbps - u normalnim uslovima je oko 8-9mbps a kada se ovo desava
ide na 4mbps...) zna li neko od vas razlog i neko resenje koje mi moze pomoci oko ovog mog problema?
Nenad Stojkovic
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem02.06.2014. u 07:39 - pre 119 meseci
Pucanje veze se uglavnom dešava kada su vrednosti atenuacije (slabljenje signala kroz paricu) jako niske... u tom slučaju modem (ruter) prekine vezu i pokušava ponovo da je uspostavi sa nekom drugom modulacijuom... tako je prosto podešen softver u modemu. E, sad ne mora ovo da bude. Okači margine pa da vidimo. Može biti i da je do splitera pa kad neko pozove na fiksni pukne veza...
Može biti i od torrenta. Veliki broj konekcija zakuca procesor rutera na 100% i pošto ruter nema kuler on restartuje ruter da se ne bi pregrejao...
Ajde da krenemo od tih margina pa da vidimo. Pusti screenshot ovde(zamagli MAC adresu i nešto što ne želiš da se vidi)...
Lampice ti rade ok, ne brini.
Power i ADSL kad svetle sve je ok. Kada trepću onda se ruter restartuje i uspostavlja veza.
Internet led trepće kada dobiješ WAN ip i ima saobraćaja... ostale trepću kada se korsite...
 
Odgovor na temu

nesha9889
Nenad Stojkovic
Bez posla
Kraljevo

Član broj: 196861
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem04.06.2014. u 01:42 - pre 119 meseci
samo mi reci koji deo u podesavanjima treba da slikam...
na ovog hg532e pojma nemam gde su margine :D
Nenad Stojkovic
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem04.06.2014. u 02:18 - pre 119 meseci
A jesu li ti ljudi iz telekoma, proverili jednu banalnu stvar - spliter - .. ?
Da ti "ne štuca" možda ta mala kutijičica koja treba da podeli telefonsku liniju kako valja?

Pretpostavljam da jesu i to proverili, al' šta ga znaš.. nigde nisi naveo da su i to proverili/zamenili pa rek'o da pitam.
about:networking
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem04.06.2014. u 07:19 - pre 119 meseci
ja imam neki stariji model rutera... to je uglavnom na prvoj strani koji neki zavu status page...
 
Odgovor na temu

nesha9889
Nenad Stojkovic
Bez posla
Kraljevo

Član broj: 196861
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem04.06.2014. u 13:49 - pre 119 meseci
Citat:
plus_minus:
A jesu li ti ljudi iz telekoma, proverili jednu banalnu stvar - spliter - .. ?
Da ti "ne štuca" možda ta mala kutijičica koja treba da podeli telefonsku liniju kako valja?

Pretpostavljam da jesu i to proverili, al' šta ga znaš.. nigde nisi naveo da su i to proverili/zamenili pa rek'o da pitam.


nije, sve je ok sa njim... bas su i to proveravali, menjali kabl telefonske linije itd, sve je ok
nasao sam ovo za margine, valjda je to

Nenad Stojkovic
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem05.06.2014. u 08:08 - pre 119 meseci
nije to... treba da ima nešto ovako:
 
Odgovor na temu

nesha9889
Nenad Stojkovic
Bez posla
Kraljevo

Član broj: 196861
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem05.06.2014. u 21:14 - pre 119 meseci
jedva ga nadjoh, pozvao sam i call centar bas me zanima sta ce reci sutra ako izadju tehnicari na teren...
ovako to izgleda kod mene nakon restarta modema preko njegovog panela s obzirom da mi je opet brzina
interneta opala za duplo...

Nenad Stojkovic
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem05.06.2014. u 21:56 - pre 119 meseci
dobro ti izgledaju margine... oko 18-19 Mbita može da izgura linija...
ne znam samo što je channel type na fast a ne na interleaved... bolje je za ping i latenciju ali je zato sklono pucanju...
ne znam... hajde baš prenesi šta ti budu rekli tehničari...
 
Odgovor na temu

nesha9889
Nenad Stojkovic
Bez posla
Kraljevo

Član broj: 196861
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem07.06.2014. u 10:47 - pre 119 meseci
Mile-Lile,
bio je danas tehnicar, testirao je liniju i provalio na prvu da je problem
u portu u posti... bice mi to zamenjeno verovatno u ponedeljak
pa cu znati sta ce se desiti dalje sa internetom...
Nenad Stojkovic
 
Odgovor na temu

godzila33
branislav sabljic

Član broj: 254054
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL Telekom Srbija internet problem26.08.2016. u 23:33 - pre 92 meseci
evo kako kod mene stoji sa ADSLOM do pre 3 meseca je kod mene adsl radio sve ok sad sporo sve radi ne znam sta se desava ljudi sa telekomom da li rade upgrade ili sta je to vec sporo radi net ubi

pa ako znate sta se desava pustite poruku ovde

skype

branislav_sabljic

msn

[email protected]


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ADSL Telekom Srbija internet problem

[ Pregleda: 13491 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.