Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?

[es] :: SOHO Networking :: Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?

[ Pregleda: 1924 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?12.05.2014. u 00:10 - pre 121 meseci
Zdravo, skoro sam imao problem sa telekomovim routerom (crnogorski telekom) i kada sam se čuo s njima, momak iz njihove tehničke podrške se ulogovao u moj router i počeo da unosi parametre. Ovo mi se desilo više puta, na optičkom routeru i na adsl routeru. Na oba routera sam promijenio defaultnu admin šifru. Zanima me šta telekom koristi da se uloguje u moj router i kako to radi ako neko zna? Malo sam paranoičan i šta mogu da rade i vide kad se uloguju u moj router sa udaljene lokacije?

EDIT: pravopis

[Ovu poruku je menjao Astral Projection dana 13.05.2014. u 04:47 GMT+1]
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?12.05.2014. u 07:53 - pre 121 meseci
Mogu da rade i vide isto što i ti. Teoretski bi mogli da forvarduju portove ka tvom računaru i onda "upadnu" u njega, al drži Windowsov firewall podignut i nema brige.

I SBB može da se kači na cable modem, tako da to nije samo da Telekom radi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

coming_soon666
Aleksandar
Srbija

Član broj: 171445
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?12.05.2014. u 10:05 - pre 121 meseci

Pozdrav,
Više informacija ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/TR-069
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?13.05.2014. u 03:44 - pre 120 meseci
Hvala za info! Nisam najbolje shvatio na koji način se konektuju. Tačnije nije mi jasno kako ACS inicijalizuje konekciju sa CPE. Pročitao sam wiki i dio PDF specifikacije ali nikako mi nije jasno na koji način uspiju da pričaju sa routerom koji mi pokazuje da su mu svi portovi zatvoreni ako mu skeniram javnu adresu. Postoji li način da im ukinem ovu mogućnost a da nastavim da koristim njihov router? Jel znate možda koji koriste softver za TR-069? Iščitao bih malo više i o tome
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?13.05.2014. u 14:49 - pre 120 meseci
Postoji, mozes iskljuciti TR069 u podesavanjima.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako telekom podešava moj router iz udaljene lokacije?

[ Pregleda: 1924 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.