Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP NIGHTRAIN - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager

[es] :: PHP :: PHP NIGHTRAIN - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager

[ Pregleda: 1983 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon PHP NIGHTRAIN - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager10.05.2014. u 11:06 - pre 120 meseci
Ovo je možda trebalo staviti u java forum, s' obzirom na to da je softver koji deluje poprilično interesantno pisan u javi, pa ako tako treba, zamolio bih moderatora da premesti.

Jel' probao neko nešto sa ovim?
Deluje mi poprilično "verno" i interesantno.

Kako 'vele' na njihovom forumu, malo izmena/izbora u standardnim [config] fajlovima i to je to.
PHP Nightrain - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager


about:networking
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: PHP NIGHTRAIN - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager17.05.2014. u 01:11 - pre 120 meseci
Desktop (Win/Lin) aplikacije pisane u PHP-u moguce je implementirati i na druge nacine (bez prevodjenja u JVM).

https://code.google.com/p/phpdesktop/



Inace, zasto bi neko pravio desktop aplikacije u 2014. god?


 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: PHP NIGHTRAIN - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager21.05.2014. u 16:25 - pre 119 meseci
Citat:
Mister Big Time:

Inace, zasto bi neko pravio desktop aplikacije u 2014. god?


Reci mi, preko čega slušaš muziku? Ja recimo vrtim radio u poslednje vreme.
A te radio stanice, idu preko Audacious - desktop - aplikacije.

Isto tako, kada hoćeš da kopiraš neki fajl sa jednog mesta na drugi.. to radiš iz pretraživača? Ne bih rekao.

E sad.. sve to nema veze sa php-om, jer je suludo i suicidno ja mislim, pomišljati na razvoj kojekakvog Dolphin ili Krusader pandana u php-u.
O audio programima i da ne govorimo.

Koliko se god neki ložili ili hteli (svejedno) desktop aplikacije, ne da neće da "umru" nego neće da umru - nikad.
Ustvari, hoće. Al' kada se to desi, šitbuk/šitter/"webtop" "ap(p)likacije" (web stranice sa nakrkanim backend/frontend kodom/skriptama, jel' te... ) će tek da budu mrtve.

Eto, možda zato neko hoće da pravi desktop aplikacije.

Osim toga, u koju kategoriju spadaju Firefox, Chrome, Ie, opera, safari?

U svakom slučaju, hvala za link.
about:networking
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: PHP NIGHTRAIN - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager25.05.2014. u 21:36 - pre 119 meseci
Nisi razumeo sta sam hteo da kazem konstatacijom/pitanjem kome danas trebaju desktop aplikacije... ali nema veze mrzi me sada da elaboriram (uglavnom poenta komentara nije bila da ce neko da napravi Photoshop kroz web browser, mada kuda stvari idu sa JS-om ne bi me cudilo...).

Umesto guranja PHP-a za Desktop aplikacije, bolji use case jeste razvoj back-end servisa nizeg nivoa (Enterprise SOA), dakle daleko od web aplikacija... npr. TCP/IP - UNIX socketi... ja sam tako npr. razvio sistem za citanje binarnih podataka sa TCP socket-a, low level socket komunikacija sa mikrokontrolerima... binarni podaci, klizav teren ali radi super.

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP NIGHTRAIN - Cross Platform PHP/HTML/CSS/Javascript Web Application Packager

[ Pregleda: 1983 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.