Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brujanje i zujanje ventilatora

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Brujanje i zujanje ventilatora

[ Pregleda: 1716 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Brujanje i zujanje ventilatora02.05.2014. u 09:57 - pre 121 meseci
Pre par dana je vent na kuleru procesora počeo da zuji. Mislio sam da je neka žica upala ali ništa od toga. U pitanju je stari Cooler Master Hyper TX2 a pošto nekoliko dana primećujem da je temperatura procesora malo viša i brzina okretanja malo veća, rasturim sve da bih očistio i zamenio pastu. Kada sam sklopio, temperatura je rešena, vent se okreće čak i sporije ali ... čujem neki brum i tiho zujanje. Jutros je to prešlo i u jako zujanje.

Ventilator je zakačen samo nekim gumenim držačima umesto šrafovima i deluje mi da je malo pao, moguće je da se spustio pa vent dodiruje nešto i to pravi buku. Kada ga dodirnem, vibrira tačno onako kako čujem, a na pomeranje se i to menja. Sve mi deluje da ga ti držači ne drže čvrsto i da vibrira zbog labave veze. Da li se to opravlja, menja, da li da i tu ubacim šrafove i čvrsto stegnem ventilator? Na nekim klipovima vidim da je vent ušrafljen, da li je to trebalo još davno da uradim? Možda da odem do neke radnje koja prodaje šrafove i kupim jedan komplet za vent, drugi za šrafljenje na matičnu pa da budem miran neko vreme?

Do sada mi je normalna temperatura procesora bila reda 40-50 (stari D915), ventilator se okretao ispod 1500, pre neki dan je procesor išao i do 70 a vent do 1700. Sada je temperatura ispod 40, nekad padne i na 35 a vent se vrti oko 1000 što bi bilo super da nema ovog bruma. Možda ga i to što zakačinje malo usporava ali bar dobro hladi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Brujanje i zujanje ventilatora14.05.2014. u 20:45 - pre 120 meseci
Sad jedno lakše pitanje. ;) Da li neko ko ima Intel procesor G3220 (mada verovatno isto važi i za neki sličan) može da proveri kako radi ventilator na box kuleru? Nikako ne nalazim taj detalj, kojom max brzinom se vrti ventilator i koju maksimalnu buku pravi. Ako već uzmem novi procesor sa kulerom, hteo bih da izbegnem dodatni trošak a to bi svakako bio dodatni kuler.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Brujanje i zujanje ventilatora14.05.2014. u 23:51 - pre 120 meseci
Nemam pojma o brzini i buci konkretno za taj ventilator ali znam da su stok kuleri Intel-a besumni i ako se ne uzima procesor koji ce da se overklokuje apsolutno je zadovoljavajuci originalni kuler po svim pitanjima.

Nemam taj procesor ali od nedavno imam i5-4440, njegov ventilator je apsolutno besuman i pri 100% opterecenju sva 4 jezgra.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Brujanje i zujanje ventilatora15.05.2014. u 00:07 - pre 120 meseci
Meni je bitno samo ovo ... apsolutno bešuman. Kada budem probao, saznaću kako te služi sluh. :))
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Brujanje i zujanje ventilatora15.05.2014. u 12:11 - pre 120 meseci
Pa pazi, kad otvorim kuciste malo se cuje zvuk dva ventilatora od kucista i dva ventilatora od graficke kartice. Kad iskljucim ventilator od procesora ne menja se intenzitet zvuka ni malo.

BTW, kad iskljucim ventilator od procesora (box/stock) nakon pola sata klasicnog koriscenja (surf, Mail, Office i nesto malo DL-a) temperatura procesora se popne za 5 stepeni i tako ostane sledecih sat vremena. Nisam probao sta se desava kad igram neku igru, probacu i to cim nadjem neku dobru novu FPS...


Pozdrav!

EDIT
Probao sam Metro Last Light sa novim hardverom - sve je mnogo lepse na maximumu grafike, naravno, ali brzo dosadi jer sam to vec odigrao... - a temperatura sa iskljucenim ventilatorom i zatvorenim kucistem:

- Sva cetiri jezgra redom, 44, 40, 37, 41 stepen celzijusa. Intel je zakon, narocito Haswell koji se malo greje a malo i trosi struje! :)

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 17.05.2014. u 00:56 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Brujanje i zujanje ventilatora

[ Pregleda: 1716 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.