Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc

[es] :: Wireless :: Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc

[ Pregleda: 2378 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maya04
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 322568
Poruke: 14
*.151.228.253.itcglobal.net.



+5 Profil

icon Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc12.04.2014. u 20:27 - pre 121 meseci
Pozdrav za sve na forumu! Imam jedno pitanje i volio bih da mi pomognete oko toga ako mozete.

Trebam da povezem dva kompjutera od kojih je jedan lap-top sa wireless-om na win7 i na njega je instaliran stampac i prikljucen na USB i stavljen je na share printer. Drugi komp je desk top racunar winXP koji nema wireless pa sam kupio usb wireless adapter da ih umrezim medjusobno kako bih mogao koristiti stampac preko wireless mreze. Da li treba da se koristi Ad-hoc veza izmedju njih, kako da napravim konekciju izmedju njih, pomagajte? Kada ih "nekako povezem" pise mi connected ali stampac ne mogu da dodam niti znam na koji nacin. Probam add network printer ali nema ga. Zelio bih da stampam sa ovog racunara koji nema stampac, da preko wireless mreze posaljem file na stampanje na ovaj stampac na lap topu???
Pomagajte, pls.

Hvala, unaprijed.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
188.124.216.*



+122 Profil

icon Re: Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc12.04.2014. u 20:54 - pre 121 meseci
Jesi li share-ovao printer?
Vidis li druge deljene foldere na tom racunaru?
Inace si dobro krenuo,treba prvo da podesis adhoc i da povezes racunare bezicno.
Ako sve dobro uradis u my network places treba da se vidi drugi racunar i kada kliknes na njega treba da se pojave svi deljeni fajlovi sa tog racunara a izmedju ostalog i printer.
Probaj ovako da podesis na racunaru gde je instaliran printer.

 
Odgovor na temu

maya04
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 322568
Poruke: 14
*.151.228.253.itcglobal.net.



+5 Profil

icon Re: Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc13.04.2014. u 16:44 - pre 121 meseci
Nista ne pomaze. Ne radi jos uvijek. Pise mi connected na status i kad pokusam da stampam sa ovog racunara gdje nije spojen stampac ne vidi ga, ne mogu da napravim da se vidi stampac. Sve je podeseno kao na slici sto si mi poslao ali opet nista. Jednostavno nesto preskacem i ne napravim kako treba. Sta da radim na ovom racunaru gdje mi je XP a sta na ovom sa win7? I kako da stampac dodam? Probam na add printer network ali nema.

Hvala na odgovoru, nadam se da cemo uspjeti rijesiti ovo.
 
Odgovor na temu

DaneM.
Danijel Muharemović

Moderator
Član broj: 143803
Poruke: 33



+28 Profil

icon Re: Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc13.04.2014. u 17:17 - pre 121 meseci
Ako si podesio da u My Network Places možeš videti šerovane fajlove i foldere oba računara, onda ti ostaje da šeruješ i sam printer. Postupi po OVOM uputstvu. Nadam se da će ti pomoći da rešiš problem.
Linux "Ultimate Mint Live 20.1 Cinnamon"

Registered Linux user #447762
Registered Ubuntu user #13886
UBUNTU - Linux for human beings !
 
Odgovor na temu

maya04
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 322568
Poruke: 14
*.151.228.253.itcglobal.net.



+5 Profil

icon Re: Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc13.04.2014. u 20:05 - pre 121 meseci
hvala na tutorijalu, koristan je ali opet problem. procitao sam takodje da moram da dodam ip adrese na wireless adapter na oba racunara. i vidi se connected na status veze ali ja ne vidim na network places racunare medjusobno??? a postavim share foldera i share stampaca ali ne vide se medjusobno. kad bi mogao napraviti da se vide medjusobno i stampac bi se lako prepoznao ali ne uspijevam. sami sebe vide samo kad udjem na network places.

hvala jos jednom na odgovorima i trudu vasem da rijesimo ovo.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
188.124.216.*



+122 Profil

icon Re: Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc13.04.2014. u 20:38 - pre 121 meseci
Jesi li probao ide li ping izmedju racunara?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako istalirati stampac preko wireless-a izmedju dva pc

[ Pregleda: 2378 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.