Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju verziju Delphi-a koristite, koja je po vama najstabilnija

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Koju verziju Delphi-a koristite, koja je po vama najstabilnija

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Koju verziju Delphi-a koristite, koja je po vama najstabilnija03.04.2014. u 00:15 - pre 121 meseci
Tj. više me zanima koja verzija je dostojni nasljednik Delphi-a 7? Koliko sam čitao, D2006 je bila slijedeća koliko toliko stabilna verzija, nakon nje još bolja D2009. Kakva je situacija sa novim verzijama, zanimaju me vaša iskustva.
F
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Koju verziju Delphi-a koristite, koja je po vama najstabilnija03.04.2014. u 01:15 - pre 121 meseci
Kada moram, radim na 2009, mada imam i XE2. Tu je još uvek dobar balans kvaliteta i broja dostupnih komponenti, što komercijalnih, što besplatnih, što piratizovanih komercijalnih. Sa novijim verzijama broj komponenata drastično opada. Meni je neophodna kvalitetna Unicode podrška pa mi ništa ispod 2009 ne radi posao.
 
Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Re: Koju verziju Delphi-a koristite, koja je po vama najstabilnija03.04.2014. u 12:03 - pre 121 meseci
Svaka ti verzija ima nešto dobro ali i nešto loše. D7 je bilo Volkswagen. Nakon sedmice su počeli brljaviti s .net frameworkom i lutanjima. D2006 je donekle OK no bez Unicode. D2009 je ok verzija i na njoj sam odgulio u produkciji nekih 2.5 godine. Tu i tamo je znala napraviti neke čudnovate gluposti (nor kod editiranja forme u text modu). U D2010 sam isto radio par godina i nekako mi je najdraža. Zadnjih godinu sam na XE4 i zadnjih mjeseci na XE5. Sve ovo od XE2 na dalje ima smisla ako planiraš ono u čemu Delphi postaje sve jači - multiplatformnost i sve bolju povezanost sa bazama. Što se komponenata i kontrola tiče tu uvjek treba pametno odvagnuti bze obzira o kojoj se verziji radilo. XE5 mi je imao samo jedan jedini bug koji sam im reportao, nije mi učitavao neke pakete zbog nečega u headeru što su popravili s prvim idući updateom. Za sve ostalo mu ne mogu naći manu. Ne sjećam se da s eikad drušio.

Nekako mi je D2010 čisto dobar izbor. Dosta je podržan komponentama/kontrolama, ima unicode, ima znatno poboljšani RTTI, ako se ne varam u njemu su uveli generic tip koji itekako često koristim, a nedostatak npr. versioninga sam u njemu, u mlađim ali i u najnovijim verzijama rješavao kroz VisualSVN server i Tortoise SVN.

Bivša firma uskoro stavlja ključ u bravu, razmišljam da si od njih otkupim D2010 "za po doma".
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Koju verziju Delphi-a koristite, koja je po vama najstabilnija

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.