Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?28.03.2014. u 04:27 - pre 122 meseci
Code:

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
  i     : Integer;
begin
  If (OpenDialog1.Execute) Then
  Begin
    for I := 0 to opendialog1.files.Count - 1 do
    begin
      showmessage(OpenDialog1.Files[i]);
    end;
  end;
end;

Ovaj primer ispisuje putanju selektovanih fajlova.
Kako preko ShowMessage da prikazem putanje i selektovanih foldera a ne samo fajlova iz Open Dialog-a?
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?28.03.2014. u 06:22 - pre 122 meseci
Code:

procedure TForm1.Dugme1Click(Sender: TObject);
var
   i     : Integer;
 begin
   If (OpenDijalog1.Execute) Then
   Begin
     for I := 0 to OpenDijalog1.files.Count - 1 do
     begin
       showmessage(OpenDijalog1.Files[i]);
       showmessage(ExtractFileDir(OpenDijalog1.Files[i]));

     end;
   end;
end;


 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?28.03.2014. u 06:55 - pre 122 meseci
Da, ovo radi odlicno kada selektujem folder zajedno sa nekim fajlom.

Kada selektujem samo jedan (ili vise) folder i kada zelim da ga dodam, Open Dialog mi otvara taj selektovani folder a ja bih zeleo isto tako da prikazem putanju preko ShowMessage.
 
Odgovor na temu

salaczr

Član broj: 160654
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?28.03.2014. u 11:31 - pre 122 meseci
Nisam siguran sta tacno zelis da uradis, ali pretpostavljam da se odgovor krije ovde negde:

http://stackoverflow.com/quest...g-a-directory-with-topendialog

pozdrav
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?28.03.2014. u 12:06 - pre 122 meseci
Na stackoverflow.com sam naisao jos pre 10-ak sati dok sam trazio resenje preko google.
U tom primeru nije moguce selektovanje fajlova vec samo foldera.


Treba mi najobicniji dialog koji ce mi prikazati koje je foldere i/ili fajlove korisnik izabrao. Nailazim na primere koji omogucuju samo selektovanje fajlova ili samo foldera.


Zelim da saznam preko open dialog-a putanju foldera i fajlova koju je korisnik izabrao da bih kasnije tu listu fajlova ucitao u program.

Vec znam kako da dobijem putanju kada korisnik selektuje vise fajlova zajedno sa folderom, ali kada se selektuje samo folder tada se ne dobija putanja vec open dialog otvara taj folder verovatno ocekujuci od korisnika da selektuje fajlove...
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?29.03.2014. u 05:09 - pre 122 meseci
@Milan Milosevic

Code:
ExtractFileDir(OpenDijalog1.Files[i])); 

Ovaj kod prikazuje samo putanju root foldera u kom se nalazi selektovani fajl a ne prikazuje putanju selektovanog foldera!



Primer sa slike.
Kako dobiti putanju "C:\test\MyFolder" za folder "MyFolder" i putanju "C:\test\test.exe" za fajl "test.exe"?

Nadam da ima nekoga na forumu ko poznaje ovaj programski jezik. :)
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?01.04.2014. u 04:22 - pre 122 meseci
Windows dijalizi ne podržavaju tako nešto, mogu ili fajlovi ili dirovi. Ja sam imao isti problem i evo kako sam to rešio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?01.04.2014. u 04:59 - pre 122 meseci
Hvala Savkicu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Selektovanje fajla i foldera preko Open Dialoga?

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.