Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

windows xp problem, treptuca donja crta

[es] :: Windows desktop :: windows xp problem, treptuca donja crta

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shane_89
xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Član broj: 177415
Poruke: 14
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon windows xp problem, treptuca donja crta06.03.2014. u 20:48 - pre 122 meseci
Resio sam da deinstaliram windows, komp je pentium 4. i sve normalno je proteklo formatiranje, kopiranje pocetnih fajlova. Kad iskopira fajlove, restartuje se komp i sad kad treba da pokrene te fajlove sa hard diska i nastavi instalaciju pojavi se treptuca donja crta. Probao sam da nosim hard kod druga i formatiram bivsu c particiju. Jer sad moja D particija sa podatcima je nazvana C, ne znam kako je uspelo da se poremeti. Premestao sam Ide kablove, jumpere i sve ostalo. Probao sam u repairu Fixboot, Probao sam Vistu i umesto donje crte pojavljuje se filemgr is missing ili tako nesto ne secam se vise. Ne znam vise sta da mu radim (

hvala unapred

[Ovu poruku je menjao shane_89 dana 07.03.2014. u 22:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: windows xp problem06.03.2014. u 21:26 - pre 122 meseci
Za pocetak prvo pokusaj da formatiras tu particiju kao `primary`, jer je mozda `logical` i ne moze da boot-uje OS.

Drugo, proveri i boot order u BIOS-u da li je podesen first boot device na HDD i primary HDD podesi na taj sa OS-om.

Mozes i pri instalaciji Win-a kada dodjes do odabira HDD-a/particije gde ce biti instaliran da prvo delete particiju pa nek sam win kreira od tog unpartition prostora sebi particiju gde ce se OS instalirati. Povadi sve USB fleske i sl. kada boot-ujes OS...

I naravno, ukoliko imas vise HDD-a/CD/DVD-a, sve lepo dzampiraj da je svaki na odvojenoj grani, tj. da su svi uredjaji prijavljeni u BIOS-u....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

shane_89
xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Član broj: 177415
Poruke: 14
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: windows xp problem06.03.2014. u 21:57 - pre 122 meseci
msm da sam dosad uradio 100 deinstalacija u zivotu, nikad mi se ovo nije desilo. Sve to sto si napisao sam vec probao i jeste primary, u biosu prikazuje i dvd i hard, a redosled boota sam menjao i stavljao da npr bude prvi hard ili samo on i opet se pojavi treptuca donja crta. Hvala na pomoci, ali mora da postoji neko drugo resenje
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: windows xp problem06.03.2014. u 22:04 - pre 122 meseci
MA imao sam i ja milion puta takav `gremlinski` kvar. Cak jednom nije pomoglo formatiranje particije u primary, brisanje, pa pravljenje iznova, vec je jedino pomoglo kompletno brisanje HDD-a, tj. sve particije na njemu i posle pri instalaciji OS-a, napravim jednu od unpartition prostora i kada prodje instalacija sve radi normalno. Kasnije napravim jeos jednu u samom OS-u i to je to. Pa ako nemas nista na tom HDD-u pokusaj tako ili bekapuj pa brisi sve particije i pokusaj....Veruj mi, sve sam zivo probao i nije dalo rezultata, osim kada sam sve particije pobrisao....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

shane_89
xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Član broj: 177415
Poruke: 14
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: windows xp problem06.03.2014. u 22:11 - pre 122 meseci
Ok, super je sto si imao bas takav problem. Nista onda cu morati da ga nakacim negde i prebacim podatke. Hvala ti, ako neko zna neko drugo resenje nek javi ;)
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
178-221-101-132.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: windows xp problem07.03.2014. u 07:29 - pre 122 meseci
Treba ti Acronis disk director na Hirensu da prvu particiju na hard disku promeniš u aktivnu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shane_89
xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Član broj: 177415
Poruke: 14
212.200.108.*



Profil

icon Re: windows xp problem07.03.2014. u 20:46 - pre 122 meseci
Zorane, zelim da ti se zahvalim resio sam problem. Samo sto nisam skidao software koji si mi predlozio, vec preko EaseUS Partition Master. Sve preko njega radim i manje je zahtevan ;) Ako nekome znaci 9.2.1 verziju imam, ne zahteva registraciju i placanje. Msm da nove zahtevaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: windows xp problem, treptuca donja crta

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.