Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da se priključim na router a ne na range extender

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Kako da se priključim na router a ne na range extender

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Šnjur
NS,V

Član broj: 320428
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Kako da se priključim na router a ne na range extender15.01.2014. u 14:09 - pre 124 meseci
Pozdrav,
u kući sam do nedavno imao samo wifi router koji je duvao internet po kući sa kablovskog modema. Kako zbog zidova nije bio dobar signal na određenim mestima stavljen je tamo range extender, i to sve radi sad.

Problem je nastao na mom računaru koji je u dometu obe stvari, i on kada se kači na wifi, kači se naravno na range extender(da bi meni išo usq**c ) čiji signal je slabiji jer je meni router bliži od njega, kroz 1 zid umesto šurnajst.
Preko onog inSSIDera sam to potvrdio i preko mac adrese, da se on kači na RE.
Evo i sličica koja potvrđuje priču.

http://www.dodaj.rs/f/s/s7/38nKYMyN/skrinsot.jpg

Na koji način da ga podesim da se uvek kači baš na ruter?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako da se priključim na router a ne na range extender15.01.2014. u 16:00 - pre 124 meseci
Ja bih iskljucio taj ekstender i probao da uvezem MAC adresu tvoje wifi kartice i IP adresu koju ti dodeli ruter, pa posle upalio ekstender.
Sad posto vidim da imas Tendu znam da je to moguce uraditi u ruteru.
http://screenshots.portforward...11R+/DHCP_List_and_Binding.htm
 
Odgovor na temu

Šnjur
NS,V

Član broj: 320428
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako da se priključim na router a ne na range extender15.01.2014. u 16:25 - pre 124 meseci
TO se tražilo, da nekako povežem IP sa MAC.
Hvala puno
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Kako da se priključim na router a ne na range extender

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.