Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Restartuje mi se laptop!

[es] :: Laptopovi :: Restartuje mi se laptop!

[ Pregleda: 8404 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Restartuje mi se laptop!20.12.2013. u 13:07 - pre 125 meseci
Pozdrav prijatelji,
Imam problem sa Lenovo G570 laptop-om. Jos uvek je pod garanciom, godinu i 5mes je star ali u poslednjih nekoliko dana mi se desava cudan problem. Naime prilikom koriscenja youtube preko Opere mi se ponekad na sekundi, dve ukoci racunar, pojavi BIOS prozor sa prijavom nekog problema i racunar se restartuje. Cak ne stizem ni procitati sta pise. Problem je dosta cest, 5-6 puta u roku celog dana. Dok se facebook profil kod mene savrseno otvara, kod moje devojke na istom racunaru dolazi do nenormalnog kocenja Opere, takoreci blokiranja. Imam zaista puno iskustva sa sa hardverom i softverom ali ovaj problem do sada nisam imao prilike da vidim a nemam ni ideju kako da ga resim.
Posumnjao sam na Operu pa sam je reinstalirao, ali problem je i dalje isti. Ima li neko ideju kako da resim problem. Posedujem legalan windows 7 startet koji se uredno apdejtovao...
P.S. Dok sam pisao post, posao sam u drugi tab da promenim pesmu i evo sta se dogodilo:

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.48.*



+3779 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!20.12.2013. u 22:58 - pre 125 meseci
Probaj sa deinstalacijom i ponovnom instalacijom grafičkog drajvera (ako postoji noviji drajver instaliraj noviju verziju), ako već nisi.
 
Odgovor na temu

skins_01
Persinac

Član broj: 101678
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!20.12.2013. u 23:26 - pre 125 meseci
Ne moras nista da reinstaliras, vec probaj desni klik na video sa YouTube-a I imaces opciju setings pa "enabled hardware acceleration" to stikliraj ili odstikliraj ne mogu vise da se setim.
a mislim da ti se resetuje zbog temperature I da imas 2 problema :) Koja ne moraju biti povezana, mozda ti je samo prljav laptop pa kad ga opteretis ugreje se I sam spusti system.
Instaliraj neki program za proveru temperature za svaki slucaj, e ako nije nista od to dvoje onda reinstaliraj ;)
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!21.12.2013. u 08:59 - pre 125 meseci
Citat:
Binary Mind: Probaj sa deinstalacijom i ponovnom instalacijom grafičkog drajvera (ako postoji noviji drajver instaliraj noviju verziju), ako već nisi.


Updata sam ih nocas, odmah posle tvog posta i jos uvek nijedan restart.

Citat:
skins_01: Ne moras nista da reinstaliras, vec probaj desni klik na video sa YouTube-a I imaces opciju setings pa "enabled hardware acceleration" to stikliraj ili odstikliraj ne mogu vise da se setim.
a mislim da ti se resetuje zbog temperature I da imas 2 problema :) Koja ne moraju biti povezana, mozda ti je samo prljav laptop pa kad ga opteretis ugreje se I sam spusti system.
Instaliraj neki program za proveru temperature za svaki slucaj, e ako nije nista od to dvoje onda reinstaliraj ;)


Odcekirao sam, bilo je cekirano, pa videcu da li ce biti istih problema... Hvala! Pa moguce je da je malo i "zaprasnjavio" hehe, jer sam primetio malo jaci zvuk ventilatora... daj neki program za proveru temperature kom verujes?!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

skins_01
Persinac

Član broj: 101678
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!21.12.2013. u 10:02 - pre 125 meseci
Probaj sa:

http://hmonitor.com/hmonitor.html
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!21.12.2013. u 10:18 - pre 125 meseci
Probao sada sa gore navedenim programom i kaze sledece:
HDD 40C
CPU 1 Core min je bio 68C max 72C (crveno!)
CPU 2 Core min je bio 68C max 69C

Sto bi reklo da se malo vise greje Core1?!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!21.12.2013. u 13:46 - pre 125 meseci
E sada imam problem (i dalje koristim Operu), isti problem kod Youtube ali se zacrni ceo ekran, posle sekundu-dve ponovo je sve normalno i izbaci isto upozorenje kao u prvom postu!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!21.12.2013. u 17:30 - pre 125 meseci
Deštikliranje "Enable Hardware Acceleration" opcije u podešavanjima za flash player je rešenje za neke slabije grafičke kartice i grafičke kartice koje dokumentovano prave probleme sa flash playerom. To nije slučaj sa ovom Intelovom HD grafikom jer imam laptop sa istom koja ne pravi probleme sa Youtube-om. Ako i dalje imaš problema biće da je problem pregrevanje procesora i da laptop treba malo očistiti od prašine + izvršiti zamenu termalne paste. Ako je laptop u garanciji treba ga odneti u ovlašćeni servis da to odrade. To je rutinska stvar u svakom ovlašćenom servisu i uglavnom se naplaćuje nešto sitno. Za svaki slučaj skini RealTemp koji uz Core Temp je najmerodavniji program za očitavanje temperatura kod Intel procesora i okači rezultate ovde. U podešavanjima za Realtemp proveri TJ max temperaturu koja treba da bude 85°C za Sandy Bridge procesore. Ako nije toliko promeni u podešavanjima.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!23.12.2013. u 05:45 - pre 125 meseci
Druže taj problem sa drajverom ti se dešava jer koristiš Operu 18.
Evo baš pre minut mi se desilo potpuno ista stvar kao i kod tebe.
Dakle sve je radilo savršeno,onda sma upalio youtube i gledao neke snimke na full screen 720 i sve je radilo savršeno.Tako sam gledao oko pola sata,i kad sam hteo da izađem iz full scren-a,sve crno i tako je stojalo 2-3 sekunde.Kad se upalilo pojavila mi se poruka ista kao tvoja sa slike...
To mi se desilo na Intelovoj HD grafici.
Ne znam na koju foru se to dešava,na firefox sve je radilo savršeno.
Tako da je savet od mene menjaj pretraživač.
pozdrav

be happy
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!23.12.2013. u 11:41 - pre 125 meseci
Citat:
Binary Mind: Deštikliranje "Enable Hardware Acceleration" opcije u podešavanjima za flash player je rešenje za neke slabije grafičke kartice i grafičke kartice koje dokumentovano prave probleme sa flash playerom. To nije slučaj sa ovom Intelovom HD grafikom jer imam laptop sa istom koja ne pravi probleme sa Youtube-om. Ako i dalje imaš problema biće da je problem pregrevanje procesora i da laptop treba malo očistiti od prašine + izvršiti zamenu termalne paste. Ako je laptop u garanciji treba ga odneti u ovlašćeni servis da to odrade. To je rutinska stvar u svakom ovlašćenom servisu i uglavnom se naplaćuje nešto sitno. Za svaki slučaj skini RealTemp koji uz Core Temp je najmerodavniji program za očitavanje temperatura kod Intel procesora i okači rezultate ovde. U podešavanjima za Realtemp proveri TJ max temperaturu koja treba da bude 85°C za Sandy Bridge procesore. Ako nije toliko promeni u podešavanjima.


Ocistio prasinu, proverio CPU temperature i sve meni nekako iz mog iskustva deluje ok, drugo komp (tastatura i ostali delovi) su mi najnormalnije topli, nemaju garant vise od 27-28C sto je sasvim normalno, da se komp vise greje grejali bi se i neki delovi tastature, touch pada i sl. :/ nemam ni ja pojma vise...

Citat:
Jovan 1988: Druže taj problem sa drajverom ti se dešava jer koristiš Operu 18.
Evo baš pre minut mi se desilo potpuno ista stvar kao i kod tebe.
Dakle sve je radilo savršeno,onda sma upalio youtube i gledao neke snimke na full screen 720 i sve je radilo savršeno.Tako sam gledao oko pola sata,i kad sam hteo da izađem iz full scren-a,sve crno i tako je stojalo 2-3 sekunde.Kad se upalilo pojavila mi se poruka ista kao tvoja sa slike...
To mi se desilo na Intelovoj HD grafici.
Ne znam na koju foru se to dešava,na firefox sve je radilo savršeno.
Tako da je savet od mene menjaj pretraživač.
pozdrav


E sada mi je mnogo lakse, jer mnogo gubim ukoliko cekam na servis i sl. u toku dana jer nemam trnutno u Nisu drugi racunar, laptop i sl. a garancija mi je takva da mi je ovlasceni servis u NSu i onda da saljem iz Nisa za Novi Sad, pa da cekam...dodje Nova godina. Medjutim ako je do Opere TESKA srca cu je zameniti... to su ipak godine rada u tom programu, od 2004e do danas korisim ISKLJUIVO Operu i prezadovoljan sam bio do sada, ako je to zaista razlog firefox I coming! Inace devojka na istom racunaru je koristila Explorer i nije imala nikakvih problema... :/
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!23.12.2013. u 17:34 - pre 125 meseci
I ja se jedva odrekoh Opere, ali moralo je tako biti. Sad koristim Firefox kao glavni browser kući. Do skora sam koristio Opera 12-icu. Od kako su prešli na Chromium engine Opera ništa ne valja. Takođe mi nedostaje integrisani mail client. Nastavio sam da koristim Operin izdvojeni mail client iz čistog razloga što mi se ne konvertuje gomila mejla u neki drugi format. Dosta mi je cinculiranja sa elektronskom poštom na poslu. Ne radi mi se to i kod kuće.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!23.12.2013. u 21:02 - pre 125 meseci
Razumem te potpuno, mada ja koristim incredimail za mejlove... evo vec nekoliko sati koristim firefox i nema ni govora o sl. problemu...ako se ne dogodi isto u narednih 24 rada def. je do Opere... :/
P.S. Sve vreme sam strahovao da nije graficka a sad bi mi nekako lakse bilo da kupim graficku nego da se navikavam na firefox i zaboravim Operu... :(
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!24.12.2013. u 15:35 - pre 125 meseci
I zvanicne informacije su da sam presao na Chrome, polako se navikavam na isti ali ono sto me jako nervira su iskacuci prozori koje ne umem da ugasim. Inace niti jedan restart, niti jedno gasenje monitora, a sve vreme je radio youtube. Znaci def. je bilo do Opere. Hvala svima na pomoci i idejama! Puno ste mi pomogli!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

RedRott
Nemanaj Radic
Novi Sad

Član broj: 25358
Poruke: 71
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Restartuje mi se laptop!20.12.2014. u 10:20 - pre 113 meseci
Da ne otvaram novu temu.

Imam G570, Win 8.1 licenciran , 4gb rama, i3, dve grafike ATI HD 6370 i Intel HD Graphics računar je u garanicji a korisnik moja sestra (basic user) , net,filmovi,muzika,word..

Računar nabija visoke obrtaje ventilatora (kao da će da poleti), nebitno šta se na njemu radi.
Updatovao sm drajvere i probao sve browsere rezultat je isti.
Dole ću staviti i sliku da vidite temperatutu koja se onosi na par tabova otvorenih u Choromu.

Probao sam da namestim izbor grafičkih, tako da kada je na punjaču ide High Performanse, a kada je van punjača je Best battery.. sestra ga u 99% slučajeva koristi na punjaču.

Koja je ideja oko postave grafike i kakva su iskustva?
Da li da ga čistim ili pošaljem u servis?

ps: isto se ponašao i sa Win 7-com
[img][/img]
RedRott
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Restartuje mi se laptop!

[ Pregleda: 8404 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.