Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21069 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 05:53 - pre 125 meseci
Pozdrav svima... Jedva nađoh lozinku.. nekada davno sam ovde postavio par pitanja, i uvek su mi dobri ljudi dali prave odgovore.. potom sam prestao da se bavim računarima... prepustio to nekim drugim ljudiima da rade... ali sada ponovo imam problem

Imam laptop Toshiba Satellite U 940 na kom je instaliran Windows 8... Možda sam ja previše staromodan, ali bih radije sedmicu...može li to na ovom laptopu, imam instalacioni cd.. (koji sam skinuo pre nekog vremena kada se pojavila sedmica pa experimentisao i to instalirao na nekom prastarom računaru, čisto da vidim da li može... dakle bez licence je... )... zaboravio sam kako ide ono sa aktivacijom... možda pitam o zabranjenim stvarima

Ali pitanje je.. hoću li nešto žešće s.j.ebati ako pokušam da sam instaliram sedmicu, ova osmica je legalna i aktivirana... Napravio bih i dve particije.... Trenutno imam samo C... ja sam nekako navikao i na D ..

a da... kako se ulazi u BIOS... laptop nema ni dvd jedinicu... instalirao bih 7 sa externog dvd rezača...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 07:10 - pre 125 meseci
Možeš instalirati i sa USB-a, jednostavnije je/brže. Pogledaj pre svega na Toshiba support sajtu da li ima drajvera za Win 7 i tvoj laptop ili ih sakupi sa sajtova proizvođača (npr. ako je Intel grafika sa Intel Download centra).

Ali opet čemu sve to, ja bih bez razmišljanja koristio legalan i instaliran/aktiviran Win 8 nego što bih se petljao s piratskom sedmicom, ako nemaš neki specijalan razlog/softver koji mora da radi na Win7, bolje koristi sve kako je već namešteno
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 07:27 - pre 125 meseci
Ako ti baš baš baš treba W7, poteraj ga u VM. S druge strane, zašto kupovati nov hardver ako ćeš koristiti stari OS? ;)
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
195.88.12.*



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 10:25 - pre 125 meseci
a da uradim reinstall postojeće osmice... i formatiram hard... napravim particije (ovo mi je bitnije od eventualnog vraćanja na sedmicu, mnogo sam loših priča čuo o osmici... a i valjda ta navika... ja sam se teško oprostio i od xp-a :D ) ... nemam instalaciju.. da skinem sa neta pa da upišem key... da li ja to imam... ništa nisam gledao kad sam kupovao...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 11:30 - pre 125 meseci
Priče su priče, ako tebi radi ok i zadovoljava potrebe, baš te briga da li tamo neko ima problem Što se tiče particija, mislim da ti je pametnije da sve držiš na toj jednoj i onda povremeno uradiš bekap na eksterni disk - imaš USB 3.0 eksternih diskova od 500GB za nekih 5500-6000 dinara ili 1TB za oko 8000. Inače može se i reinstalirati ako baš mora, ključ ti je valjda na nalepnici na kućištu, samo nađi disk od verzije koju imaš instaliranu.
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
195.88.12.*



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 12:10 - pre 125 meseci
sestri sam to radio..... samo što je to bila sedmica.... i da... taj broj na nalepnici..... samo što sam morao da pozivam neki broj.. pa da ukucavam sve to... uh mučno je to bilo.... ali dobro.. već sam to radio... najverovatnije ću da uradim tu varijantu... ipak sam ja navikao na više particija :D
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 19:03 - pre 125 meseci
Da bi instalirao operativni sistem sa DVD-a ili USB-a moras izvrsiti restart racunara i odmah potom pritisnuti F2> Security i padajucem meniju odabrati Secure Boot i tu odabrati disabled potom otidji na Advanced > System Configuration > Bott Mode i tu odabrati CSM Boot zatim pritisnuti tipku F10 i Enter. Kasnije kada zavrsis sa instalacijom sa DVD moras se vratiti kod Boot Mode i tu vratiti umesto CSM Boot ici na UEFI Boot.
Ako zelis da reinstaliras sistem onda pritisni tipku F2 i tu imas opciju Recovery HDD. Da bi to uradio onda moras imati u vidu da ce se sve pobrisati i da ces dobiti sistem koji je tek instaliran kao kada si ga dobio.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 20:55 - pre 125 meseci
Ne morate da radite reinstal OS-a da bi st particionisali HDD.Neznam kolike je velicine taj HDD,ali ga mozete podeliti kao i u Win.7.Desni klik na My Coputer,izaberete Manage,pa zatim malo sacekate izacice vam prozor gde ce te naci komangu Dick Managment i tu podeliti HDD na dve particije.Win.8 uoste nije los OS.Ima razlika imadju njega i Win.7,ali sve sto moze da se uradi na Win.7 tomoze ina Win.8,cak i dosta brze kada se udje u stos,kako i sta sve moze Win.8.I ja sam od starije generacije,ali koristim Win.8-cu da bih naucio nesto vise.Nije lose zadrzati starije verzije,ja imam i XP i Win.7 pored Osmice,ali kod mene je Desktop racunar,ali nikada ne bih izbacio nove verzije OS-ma.Imam i UBUNTU,ali njega koristim sa CD-a,posto on moze tako i bez instalacije.Komjuter se razvija i sve oko njega ide napred,pa ne bi smo mi malo stariji trebalo da ostanemo na XP-u vec da se ucimo dok mozemo da sustignemo mladje i da nesto naucimo od njih.Sada je doslo takvo vreme da stariji uce od mladjih neke stvari i ne treba se stdeti toga.
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 22:58 - pre 125 meseci
Citat:
Jing Jang:
Ako zelis da reinstaliras sistem onda pritisni tipku F2 i tu imas opciju Recovery HDD. Da bi to uradio onda moras imati u vidu da ce se sve pobrisati i da ces dobiti sistem koji je tek instaliran kao kada si ga dobio.


jel ovo znači da mogu da uradim reinstalaciju bez dvd-a za instalaciju... brisanje mi nije problem.. mogu li i da napravim particije u tom postupku?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 23:01 - pre 125 meseci
Citat:
jolemisa:
Ne morate da radite reinstal OS-a da bi st particionisali HDD.


Nije bas pametno ovo raditi na "zivom" disku. Vrlo verovatno da ce sve proci kako treba, ali ako nastane havarija, bice potrebno mnogo vise vremena za spasavanje podataka nego za instalaciju...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?16.12.2013. u 23:04 - pre 125 meseci
Citat:
jolemisa:
Ne morate da radite reinstal OS-a da bi st particionisali HDD.Neznam kolike je velicine taj HDD,ali ga mozete podeliti kao i u Win.7.Desni klik na My Coputer,izaberete Manage,pa zatim malo sacekate izacice vam prozor gde ce te naci komangu Dick Managment i tu podeliti HDD na dve particije.


ali zar to neće da poremeti nešto... ako c podelim na c i d... kako znam da će sve ono što treba sistemu ostati na d.. mislim pitanje je verovatno glupo.. ali sam mislio da se particije prave pre instalacije OS... ah.. koliko ja ne znam :(
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 00:20 - pre 125 meseci
Moze da se napravi i ovako kako sam vam napisao i sigurno ta druga particij bude prazna,a sve sto je na "C" ostaje na toj particiji.
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 15:20 - pre 125 meseci
Mozes da napravis reinstalaciju OS. Ako si sve obriso pa onda instaliro windows 7, moze da bude problem. Dakle, ja sam ti rekao kako se radi kod Toshibe Satellite reinstalacija.
Mislim da je windows 8 ostao netaknut i da mozes da ga prenes na USB. Potreban ti je prazan USB od 15 GB.
Ubaci prazan USB u laptop, nadji Settings > Control Panel u desnom uglu ukucaj Recovery i u padajucem meniju nadji Create Recivery drive potom klikni na Next i ostalo uradi prema uputstvu i dobices windos 8 OS.
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 16:09 - pre 125 meseci
ah gde da nađem flešku od 15 gb... najveća koju imam je od 4.. dvd je mali za to.. imam externi dvd rezač
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 17:42 - pre 125 meseci
Sjebao sam nešto...ušao nekako u bios, krenulo butovanje sa externog dvd-a, počela instalacija sedmice.. ali nikako ne pronalazi hard disk... i onda sam lepo odneo u servis.. videćemo da li će uspeti da ga srede.... inače .... samo da instaliram sedmicu... nikada, ali nikada više neću j.b.n.u osmicu da vidim .... hvala svima na trudu i odgovorima.. moram sad malo u džoging da me prođe ovaj bes ...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 17:53 - pre 125 meseci
Eh... nisi trebao dirati ništa kad je već radilo sve ok, ali dobro, srediće ga sad u servisu
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 18:23 - pre 125 meseci
Citat:
Absolute beginner:
Sjebao sam nešto...ušao nekako u bios, krenulo butovanje sa externog dvd-a, počela instalacija sedmice.. ali nikako ne pronalazi hard disk... i onda sam lepo odneo u servis.. videćemo da li će uspeti da ga srede.... inače .... samo da instaliram sedmicu... nikada, ali nikada više neću j.b.n.u osmicu da vidim .... hvala svima na trudu i odgovorima.. moram sad malo u džoging da me prođe ovaj bes ...


Mislim da si pogrešno izabrao. Windows 8 može sve isto što i Windows 7 stim što je optimizovaniji. Znači troši manje memorije, brži je i baterija će ti duže trajati. To sam lično probao na prethodnom laptopu gde sam neko vreme imao W7 pa promenio na W8. Računar je poleteo, boot za 10 sekundi, stand by mod koji preko noći potroši 3-4 % baterije, bukvalno ne moraš uopšte da gasiš laptop. Definitivno, ispod haube W8 je napredniji od W7 u svakom pogledu. Jedini razlog što nije bolje prihvaćen je što nema klasičan start meni nego star screen sa onim kvadratima. U pitanju je samo navika, ništa više, jer oba menija imaju iste mogućnosti. Sad imam legalni W7 na laptopu, voleo bih da pređem na W8 ali me mrzi da se zazam sa reinstalacijom, drajverima, aktivacijom...
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 18:36 - pre 125 meseci
Ma samo da se ja vratim na sedmicu... što se tiče osmice.. daleko joj lepa kuća... muka mi je od tih odvratnih prozora...
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
185.34.93.*



+29 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 18:51 - pre 125 meseci
Svako ima svoje vidjenje po pitanju OS-a,ali sigurno nije lose nauciti nesto novo.Win.8 ima isto sto i Win.7 samo sto je malo drugaciji pristup nekim stvarima.Ja u toku dana promenim,t.j. prelazim na svaki sistem po malo,da ne izgubim rutinu na starom OS-u,a ujedno i ucim noviji OS,zanimljivo je.
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?17.12.2013. u 20:30 - pre 125 meseci
agonija se nastavlja... nije uspeo ovaj lik da mu instalira sedmicu.. ostavio ga za sutra da instalira osmicu, kaže nema bios ?!... ako mi pukne film.. instaliraću mu lepo xp ... ovo je takvo mučenje.. šta više radi taj microsoft...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Windows-a 7 na laptop-u koji ima instaliran Windows 8?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21069 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.