Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO

[es] :: Vodič za posao :: Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO

[ Pregleda: 7226 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr10x505
Student
Novi Sad

Član broj: 281363
Poruke: 73
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.automatika.rs


Profil

icon Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO08.10.2013. u 14:18 - pre 128 meseci
Uskoro bi trebalo regularno da se zaposlim u italijanskoj kompaniji sa sedištem u Rumuniji. Dobio sam njihovu vizu, radnu dozvolu itd, kada odem tamo treba da potpisemo ugovor i ostalu papirologiju. Moje pitanje, za sve ljude dobre volje, koji su voljni da pomognu i znaju odgovor, je sledece: pošto firma uglavnom obavlja poslove širom EU (recimo Italija, Nemačka), da li su mi, pored radne dozvole i dozvole boravka u Rumuniji, potrebni još neki dokumenti (neka viza za pomenute zemlje, radna dozvola ili slično)? Da ponovim, firma koja me zapošljava, upućuje me na rad u druge zemlje EU.

Unapred se zahvaljujem
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO08.10.2013. u 14:42 - pre 128 meseci
Osobe iz trecih zemlja sa privremenim boravkom u jednoj zemlji EU ne mogu nacelno da rade i u drugoj zemlji EU !

Samo osobe koje imaju stalni boravak u jednoj zemlji sengena mogu da rade i u drugim.

Konkretno nije problem da te firma salje negde, ali za duzi boravak moras prijaviti u toj zemlji u kojoj radis. To ti takodje obezbedjuje firma. Primer ako ta rumunska firma treba da zida nesto u Italiji ona ce ti prijaviti boravak kod italijanskih vlasti.

Prakticno, da, mozes da radis.
 
Odgovor na temu

mr10x505
Student
Novi Sad

Član broj: 281363
Poruke: 73
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.automatika.rs


Profil

icon Re: Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO08.10.2013. u 16:11 - pre 128 meseci
Citat:
Braksi: Osobe iz trecih zemlja sa privremenim boravkom u jednoj zemlji EU ne mogu nacelno da rade i u drugoj zemlji EU !

Samo osobe koje imaju stalni boravak u jednoj zemlji sengena mogu da rade i u drugim.

Konkretno nije problem da te firma salje negde, ali za duzi boravak moras prijaviti u toj zemlji u kojoj radis. To ti takodje obezbedjuje firma. Primer ako ta rumunska firma treba da zida nesto u Italiji ona ce ti prijaviti boravak kod italijanskih vlasti.

Prakticno, da, mozes da radis.


Šta se podrazumeva pod privremenim, a sta pod stalnim boravkom? Trenutno, viza mi vazi 3 meseca, dok ne odem tamo i ne prijavim se. Tada dobijam dozvolu boravka od 12 meseci, sa mogućnošću produženja.

Koliko sam razumeo ostatak, sve što je potrebno je da moja firma prijavi moj boravak u drugoj državi? Jesam li u pravu?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO08.10.2013. u 17:02 - pre 128 meseci
pa privremena znaci da ima odredjeni rok, a trajna da traje neogrniceno i ne mora se produzavati.

Ovo sto ti sad imas je ulazna radna viza sa kojom ces napraviti radnu dozvolu u rumunskoj policiji. Kad ti ona istekne neces morati da vadis vizu vec ces je produziti u policiji.

Firma ce ti obezbediti papire ako te salje da radis u Italiju, to ne brini.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO08.10.2013. u 17:07 - pre 128 meseci
i da, glavni stos kod privremenih je sto kad ih produzavas moras podneti dokumentaciju po osnovu koje je produzavas. Radni ugovor npr. Ako ti istekne dozvola, a ne obnovis ugovor, neces moci produziti dozvolu i moraces napustiti zemlju ili naci neki drugi nacin da ostanes: brak, studije, novi posao, privatni biznis...
 
Odgovor na temu

mr10x505
Student
Novi Sad

Član broj: 281363
Poruke: 73
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.automatika.rs


Profil

icon Re: Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO08.10.2013. u 17:09 - pre 128 meseci
Citat:
Braksi: pa privremena znaci da ima odredjeni rok, a trajna da traje neogrniceno i ne mora se produzavati.

Ovo sto ti sad imas je ulazna radna viza sa kojom ces napraviti radnu dozvolu u rumunskoj policiji. Kad ti ona istekne neces morati da vadis vizu vec ces je produziti u policiji.

Firma ce ti obezbediti papire ako te salje da radis u Italiju, to ne brini.


Zahvaljujem na odgovorima.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Radna dozvola iz jedne drzave EU, rad u ostalim -- HITNO

[ Pregleda: 7226 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.