Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2432155 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno27.10.2017. u 20:42 - pre 79 meseci
Ako sobni regulise rad kotla a postavljen je na 22c, onda vrv nece ici u modulaciju vec ce se ugasiti ako temperatura u sobi gde je termostat dodje do zadatih 22c
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

tanja.vasić
Sveti Vračevi
Subotica

Član broj: 249982
Poruke: 14
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno27.10.2017. u 20:58 - pre 79 meseci
Tako je... Upravo to se dešava, on ne registruje više amb temp na kotlu, MODO STAND BY 3.. . Ugasi se pre modulacije, dostigne sobnu a to mu je i komanda. Stand by rezim je ON, za sada. Mozda kad ga budem ugasila?
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno27.10.2017. u 20:59 - pre 79 meseci
@tanja.vasić
Da , falilo je promaje jer je pelet (zaključih po ostacima na slici) prilično sitan pa ga puž ubacuje više nego što treba.Stavljanjem LP na -09 doveli ste ubacivanje u red.
Što se tiče modulacije, možete staviti funkciju "stand by" u meniju na "off" , pa sobni termostat neće gasiti peć već je uvoditi u modulaciju.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

tanja.vasić
Sveti Vračevi
Subotica

Član broj: 249982
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno27.10.2017. u 21:10 - pre 79 meseci
@FelipE ok za parametre, hvala, videla sam izmenjenu poruku.Nadam se samo da je ovo neće opet poremetiti.
Da @maks-rs tako sam i mislila da će raditi, hvala na potvrdi.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
213.91.106.*



+157 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno28.10.2017. u 05:47 - pre 79 meseci
4.3.4.1 STAND BY način sa ugrađenim osjetnikom temperature vode


1. FUNKCIJA STAND-BY POSTAVLJENA NA ON
U slučaju da je funkcija STAND BY aktivirana (ON), kada kotao dostigne zadanu temperaturu te je prekorači za 2°C kotao će se isključiti nakon vremenskog zakašnjenja od 2 minute koje je prethodno postavljeno u tvornici a na displeju će se ispisati tON - CEKANJE HLADENJE . Ukoliko temperatura u roku od 4 minute ne opadne ispod zadane , na displeju se ispisuje tON - CEKANJE ZAHTJEVA.
Kada temperatura vode u kotlu bude niža za 2°C od zadane kotao će ponovo izvršiti potpaljivanje i raditi na postavljenoj snazi.

2. FUNKCIJA STAND-BY POSTAVLJENA NA OFF

U slučaju da funkcija STAND BY nije aktivirana (OFF) a na izlaz za sobni nije postavljen spojni most, kotao će uvijek raditi u snazi 1 bez obzira koju smo snagu zadali.

U slučaju da funkcija STAND BY nije aktivirana (OFF) a na izlaz za sobni termostat smo postavili spojni most (tvornički postavljen) kotao će raditi u snazi po izboru korisnika , te će kada dostigne zadanu temperaturu modulirati snagu i raditi u najmanjoj snazi. Kotao će se isključiti samo ako temperatura u sistemu dostigne 80°C, te će se ponovo upaliti kada temperatura u sistemu opadne ispod zadane temperature.

STAND BY način sa priključenim sobnim termostatom

1. FUNKCIJA STAND-BY POSTAVLJENA NA ON – sobni termostat gasi kotao
Kada sobni termostat da signal da je dostignuta temperatura u prostoriji(kontakt otvoren/dostignuta temperatura) kotao će se isključiti nakon 2 minute (tvornička postavka – u slučaju da temperatura varira u prostoriji da se kotao nebi stalno uključivao i isključivao) na displeju ispisuje tOFF - CEKANJE ZAHTJEVA.
Čim sobni tremostat da signal da tempertura u prostoriji opala (kontakt zatvoren / temperatura se treba dostići) doći će do ponovnog uključivanja kotla a na displeju je ispisano tON.
Napomena: Rad kotla prvenstveno ovisi o unutrašnjoj temperaturi vode u kotlu i podešenim tvorničkim parametrima. Ako je kotao u stanju CEKANJE HLADENJE (temperatura vode je dostignuta), eventualni zahtjev dodatnog termometra će se ignorirati.

2. FUNKCIJA STAND-BY POSTAVLJENA NA OFF - sobni termostat prebacuje kotao u snagu 1
U slučaju da funkcija STAND BY nije aktivirana (OFF) kotao će raditi u snazi po izboru korisnika , te će kada sobni termostat dostigne zadanu temperaturu modulirati snagu, bez gašenja kotla.
Kotao će se isključiti samo ako temperatura u sistemu dostigne 80°C na displeju se ispisuje CEKANJE HLADENJE, te će se ponovo upaliti kada temperatura u sistemu opadne ispod zadane temperature.


Termoflux upustvo...Ista je elektronika ne bi trtebalo biti razlike neke...
 
Odgovor na temu

Realizam
Realizam Realizam
Leskovac

Član broj: 336667
Poruke: 8
77.243.24.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno28.10.2017. u 16:55 - pre 79 meseci
Ponovo pozdrav svima!Rekoh da sam nov korisnik Alfa plam commo 21 i da sam pre neki dan potrosio jedan dzak za 8h(grejem 120m2,5 radijatora,dva susaca i bojler od 100l).Temperatura je bila podesena na 23c i pec je isla u modulate.Danas sam iskljucio bojler i susac i nadao se manjoj potrosnji ali evo za 5h rada pec jos ni jednom.nije usla u MODULATE(zadata temp.prostorije 25c,a vode 65c) i jedan dzak.je vec na izmaku.Temperatura vode dodje do 64c i spusti se par stepena dole i opet ide do 64c i nikako da prevali taj jedan i udje u modulate.Nista mi nije jasno iskreno..Ocekivao sam da ce bez problema tj.za par sati uci u modulate ali nista od toga.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno28.10.2017. u 17:17 - pre 79 meseci
Ne bi bilo loše da napišeš malo detaljnije o tvom sistemu, imaš li mešni ventil, termo glave na radijatorima, izolacija kuće, vremena po snagama peći...
A koliko sam sada shvatio prvo si držao 23c sad hoćeš 25c u prostoriji? Pa to košta druže :-D
Visoka je to temperatura, trošiće to mnogo.

[Ovu poruku je menjao ivan85_zmaj dana 28.10.2017. u 18:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Realizam
Realizam Realizam
Leskovac

Član broj: 336667
Poruke: 8
77.243.19.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno28.10.2017. u 17:55 - pre 79 meseci
Citat:
ivan85_zmaj: Ne bi bilo loše da napišeš malo detaljnije o tvom sistemu, imaš li mešni ventil, termo glave na radijatorima, izolacija kuće, vremena po snagama peći...
Ja bih probao da dignem tu sobu temp na 30c onda će sigurno dostići temp vode od 65c


Mesni ventil nemam,dve termo glave u sobama,izolacija solidna 5cm stiropora,pvc stolarija dobra.Podigao sam ja na 25c i evo vec pet casova radi i dosla je do 22c,a temperatura vode 64c i pada za par stepeni i opet dodje do 64c.Mozda je i zbog onog cleaning fota jer tu se gubi cini mi se temperatura vode,a on je fabricki podesen tj.nista nisam dirao u podesavanjima..U sustini danas sam grejao pet radijatora i susac ali bez bojlera i jos jednog susaca,a potrosnja peleta je veca nego pre par dana kada sam.za 8h upotrebio jedan dzak.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno28.10.2017. u 19:00 - pre 79 meseci
Očigledno bi trebalo malo da se koriguju parametri coclea power, da se povećaju pomalo.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net89-121-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 06:53 - pre 79 meseci
Citat:
tanja.vasić:
Evo slike @FelipE

[Ovu poruku je menjao tanja.vasić dana 26.10.2017. u 06:08 GMT+1]

Kakvo je stanje sada ?
Meni se po ovoj (užasnoj) slici čini kao da nemaš pikslu u ložištu, ili je oštećena, pogrešno postavljena...
Postavi sliku unutrašnjosti ložišta (neočišćenog), i sliku čiste pikslu. Malo mi je nemoguće da sirov pelet bude u pepeljari, a stanje sagorelog kao da je u pepeljari gorelo.

Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

tanja.vasić
Sveti Vračevi
Subotica

Član broj: 249982
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 07:08 - pre 79 meseci
@Felipeova podešavanja za nijansu slabiji unos, LP - 9,EC3,
Sa takvim podešavanjima malo veća potrošnja ali sagoreva do pepela.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mm-tech
Beograd

Član broj: 158365
Poruke: 376
*.cpe.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 11:02 - pre 79 meseci
Pozdrav svima.
Od ove godine pocinjem sa grejanjem na pelet. U pitanju je kotao Commo 23KW. Grejem oko 170 kvadrata, u dve etaze, sa 10 radijatora i 2 susaca. Na svim grejnim telima imam termo glave ( sto citajuci ovaj forum izgleda nije pametno, zbog cirkulacije vode ). Pelet je KMD Kladovo, uzeo sam ga po preporuci. Za sada deluje OK i odlicno gori i sagoreva.
Zadnjih desetak dan je zahladnelo, pa sam aktivirao kotao. Imam i sobni termostat koji regulise rad kotla. U prvom trenutku delovalo je kao fina stvarcica, ali... Posto sam procitao prvi post na ovoj strani skapirao sam kako tacno radi kotao kada postoji termostat. Meni je St-By bio podesen na ON, pa se kotao svaki put gasio kada postigne zeljenu temperaturu. Ovo kao posledicu ima vrlo veliku potrosnju peleta, i vec sam se malo zabrinuo sta ce biti kada udari minus. Citajuci pomenuti post, iskljucio sam St-By i sada pec odlazi u modulaciju. Imam par pitanja:
1. Posto svi radijatori imaju termo glave, sta ce biti ako se sve termo glave iskljuce ? Pritisak u hladnom sistemu je oko 1.5bar, a kada radi sistem ide i preko 2bara. Verovatno zavisi od iskljucenih termo glava. Negde u ovoj temi sam procitao da je za dve etaze dovoljno i 1-1.2bara u hladnom sistemu ??? Ovde je pomenut i neki prostrujni ventil, ali nisam siguran da li njega imam ugradjenog ? Da li bih nesto znacilo da smanjim snagu peci, dok jos nije mnogo hladno ? Mozda na 3 ? Ili temperaturu vode ( trenutno je namesteno na 58 ).
2. Do sada sam koristio sobni termostat koji je uvece u 22h iskljucivao kotao. Kako sada da iskljucim kotao preko noci ( jer jos uvek nema potrebe da radi nocu ), a da se sam ukljuci ujutru, posto sam iskljucio St-By opciju ?

Imam sigurno jos pitanja, samo sada ne mogu da se setim.

[Ovu poruku je menjao mm-tech dana 29.10.2017. u 12:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 11:56 - pre 79 meseci
Druze sigurno si dobio uputstvo uz kotao u kome je jako jasno opisano kako se pec programira kada da se sama ukljuci a kada da se sama iskljuci. Negde na pocetku uputstva je to
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

mm-tech
Beograd

Član broj: 158365
Poruke: 376
*.cpe.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 12:27 - pre 79 meseci
Nije problem u programiranju kotla, nego me zanima sta se desava kada ja namestim ukljucenje kotla preko njegove elektronike, posto imam povezan sobni termostat ? Da li mi je uopste potreban sobni termostat u ovom slucaju, jer bi kotao pratio samo temperaturu vode, ako sam dobro skapirao citajuci ovu temu ?
Ako totalno eliminisem sobni termostat, onda bih trebao njegov risiver prebaciti na "Manual" ? Da li trebam nesto podesavati na samom kotlu ? To nigde ne pise u putstvu, niti su mi serviseri iz Alfa Plama rekli.

I jos jedna stvar. Podesio sam temperaturu vode na 58. Kotao je otisao u modulaciju, ali se temperatura vode polako penje. Dosao je do 65, ali nije otisao u St-By, kako pise u uputstvu. Ja sam iskljucio St-By da bi sa prikacenim termostatom isao u modulaciju, ali sada nece da se iskljuci kada temp. vode na +4 iznad podesene.


[Ovu poruku je menjao mm-tech dana 29.10.2017. u 14:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net89-121-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 12:34 - pre 79 meseci
Citat:
tanja.vasić:
@Felipeova podešavanja za nijansu slabiji unos, LP - 9,EC3,
Sa takvim podešavanjima malo veća potrošnja ali sagoreva do pepela.

U pravu je Felipe...za smanjen unos...
Dobro je da softverski može da se toliko smanji...sada sumnjam na problem sa pužom , da nije možda oštećena spirala, ili je možda nešto olabavljeno. Računam da se prvo eleminišu mehanički kvarovi-nedostaci, pa onda menjanje parametara. Možda će se javiti neko ko je rasturao kotao,pa da ukaže na mogući problem. Na slici se vidi da nije baš dobro očišćena (cleaning)..kao i to da je ekspanziona posuda malo ukrivo.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

tanja.vasić
Sveti Vračevi
Subotica

Član broj: 249982
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 14:31 - pre 79 meseci
Nema problem sto se tice zagrevanja, rada, pritiska u sistemu, posuda tako stoji od početka a serviser je lokalni majstor ovlašćen za pola Vojvodine. On je i montirao kotao i priključio i pustio u rad, i dolazio je tri puta. Jedino što on uradi kad god dodje smanji temp vode na 55c,amb na kotlu digne na 30c kaze tako treba i ode. Kad je video pepeo kaže smanji rezim rada na 3 prejako je 5 sada, temp su u plusu. I sve dok kotao radi bo kako njemu je normalno. Jedino jos nisam zvala Vranje... I nemam pojma kako cu staviti podesavanja kad bude bilo - 10...
Ja samo još jednom mogu da kažem HVALA i vama @Vojkan-e i svim divnim ljudima ovde na forumu koji se interesuju i daju savete.
 
Odgovor na temu

benbenben
finanaije
iron
beograd

Član broj: 336021
Poruke: 6
109.122.122.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 21:25 - pre 79 meseci
pozdrav svima.

Ako moze mala pomoc. Svaki put kad dopunim sistem vodom na jednoj cev na izlazu iz peci prilikom paljenja punpe izlazi voda. Takodje na automatskom ventilu izlazi vazduh i voda. I sve ovo traje dok pritisak ne padne skoro na 0 kada pumpa nije ukljucena i na oko 1.1 kada je pumpa ukljucena na temp od 65 stepeni. Da li neko moze dami kaze koje su normalne vrednosti prtiska kada pec ne radi a koje kada pec radi i koji je max pritisak kada se ovaj automatski ventil otvaea i izbacuje vodu.
Ovo mi je druga godina sa Alfom i mogu da kazem da sam zadovoljan. Nemam problem sa podesavanjima jer sam citajuci postove i sam postao dobar poznavalac ove peci. Jedino sto nemam je trokraki ventil jer su mi majstori rekli da ova pec taj ventil ima u unutrasnjosti.
hvala
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno29.10.2017. u 22:34 - pre 79 meseci
Nisam siguran da sam te baš dobro razumeo ali ovako... Pritisak na hladnom može da bude i manji od 1 bar, ali radni pritisak bi trebalo da bude najviše 1,6-1,7bar. Tebi je sigurno preko 2,5 bara jer tada otvara taj sigurnosni ventil u kotlu.
Proveri da li su ti sve slavine u sistemu u otvorenom položaju. Možda će neko drugi umeti da ti kaže da li ti je možda ispravana ekspanziona posuda.
I, naravno, kotao nema ugrađen trokraki mešni ventil.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno30.10.2017. u 09:50 - pre 79 meseci
Jel zna neko koja pletenica treba da se kupi za ovu pikslu, koje su dimenzije? Skroz se raspala i otpalo pola sa nje.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
77-46-225-230.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno30.10.2017. u 10:48 - pre 79 meseci
Ima li ko iskustva sa UPS-ovima, barem 500-600W, sa mogućnošću dodavanja akumulatora?
Znam da najviše struje povuče kod paljenja, grejač...
Često mi nestaje struja, pada napon...a hteo bih da zaštitim elekttoniku na kotlu (alfa commo compact)
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2432155 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.