Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Simulacija zvuka zvonjenja (novijeg fiksnog) telefona

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Simulacija zvuka zvonjenja (novijeg fiksnog) telefona

[ Pregleda: 2285 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Simulacija zvuka zvonjenja (novijeg fiksnog) telefona02.10.2013. u 13:41 - pre 128 meseci
Pravim jedan sklop i jedna od funkcija treba da mu je i da generise zvuk kao kada zvoni neki noviji fiksni telefon, recimo Panasonic stoni telefoni imaju fin zvuk kada zvone.
Da li neko ima neku shemu ili ideju kako da se ovo izvede.

Trazi sam na internetu i nasao sam jednu shemu-ideju gde se koristi piezo element koji (koliko sam ja shvatio) vec sam od sebe emituje zvuk - valjda konstantan na 1KHz i onda se njegov rad kontrolise sa 3 redno vezana oscilatora, a onaj poslednji "prekida" napon napajanja piezo elementa 20 puta u sekundi (20 Hz) - one prethodne oscilatore zanemarujem (jedan je na 1.25 HZ a drugi na 0.2 HZ ili tako nekako, ne bitno).

Da li sam ja ovo dobro razumeo? Da li stvarno postoje piezo elementi koji vec sami od sebe piste? Da li oni koji se nalaze na maticnim plocama novije proizvodnje ovako rade?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Simulacija zvuka zvonjenja (novijeg fiksnog) telefona02.10.2013. u 14:19 - pre 128 meseci
Pogledaj moderne muzičke čestitke.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Simulacija zvuka zvonjenja (novijeg fiksnog) telefona

[ Pregleda: 2285 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.