Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacija za prikazivanje x i y koordinata

[es] :: C/C++ programiranje :: Aplikacija za prikazivanje x i y koordinata

[ Pregleda: 3075 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
*.180.251.154.targo.rs.



+35 Profil

icon Aplikacija za prikazivanje x i y koordinata30.09.2013. u 18:50 - pre 128 meseci
Trebao bih da napravim aplikaciju koja čita podatke sa serijskog porta, pretvara ih u koordinate i crta tačku na nekom pravougaoniku. Aplikacija ne treba da bude ništa fensi, samo osnovno ali ne znam kako to da uradim. Imam na raspolaganju samo Visual Studio 2010. Deo oko serijskog porta itd znam kako da uradim ali gde da ubacim glavnu while petlju koja će da radi poling porta i crta to na nekoj formi, kanvasu ili šta god da je najjednostavnije na Windowsu? Može i radio button da glumi tačku nije problem samo kako da ga pomeram? Ako na neko dugme ubacim while petlju ceo prozor će da se blokira. Kačenje na event serijskog porta nije opcija, nemam sada vremena da menjam to osim ako nije izuzetno jednostavno.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.teol.net.



+62 Profil

icon Re: Aplikacija za prikazivanje x i y koordinata01.10.2013. u 11:09 - pre 128 meseci
Najlakse: upotrebi timer klasu.

Pozz
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Aplikacija za prikazivanje x i y koordinata01.10.2013. u 14:16 - pre 128 meseci
Komunikaciju sa serijskim portom možeš da radiš u posebnoj niti, koja će onda da puni neki interni bafer smislenim podacima, i da sa PostMessage obaveštava glavnu GUI nit da ima neke promene. Glavna GUI nit u hendleru za tu neku internu poruku čita i prazni ovaj interni bafer i crta po ekranu.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Aplikacija za prikazivanje x i y koordinata

[ Pregleda: 3075 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.