Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

online prevara ili ne? celesticaElect

[es] :: E-Kupovina :: online prevara ili ne? celesticaElect

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7900 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

big nevolja
student

Član broj: 221161
Poruke: 68
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 06:47 - pre 128 meseci
Pošto hoću da kupim neke elektronske stvarčiće gledam po netu gde ću proći najjeftinije, i tako naletim na
celesticaelect sajt koji prodaje elektroniku ali "malo" jeftinije od konkurencije.

registrujem se tamo, i pitam ih kako se naručuje, uslovi, bla bla. uglavnom oni kažu da možemo i preko skajpa da se čujemo i dogovorimo oko detalja.

njihova ponuda za neki uređaj je da platim "samo" 100$ za putne troškove, onio šalju pošiljku DHL-om, i kada mi dođe pošiljka imam 2 nedelje da procenim uređaj i da pošaljem pare, i ukupno 60 dana da pošaljem uređaj ako mi se ne svidi.

gledao sam svuda po netu, ali nigde niko nije kupio od njih pa da kaže dobri su ili prevara je. što me automatski vuče u smeru prevare, zato što znam da je nemoguće da prvi nađem nešto tako dobro.

na scamadviser sajtu imaju prosek 68%.
webutation 40/100

i još par tih sajtova za ocenjivanje. na jednom sam našao da imaju procenu vrednosti sajta. cene google na par milijardi$, fejs na 1,2milijarde$ a ovaj sajt na 96$ što znači da sam ga napravio ja za jedno popodne...... a to mi nije nešto verodostojno.

sajt sa procenan vrednosti drugih sajtova

i tako konačno dolazimo do pitanja. Da li je ovo prevara ili ne?


izvinjavam se adminima, ako sam pogrešio. nisam znao gde da pitam, a ovo mi ima veze sa netom i marketingom.
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 09:10 - pre 128 meseci
Ovo se iz aviona vidi da je prevara.

Jednostavno se postavi u njihovu situaciju. Da li bi tebi palo na pamet da veruješ nekome da će ti vratiti robu ako mu se ne svidi? Smešno je to što oni predlažu, tako da ti savetujem da nipošto ne nasedaš na takve "kombinacije".

I zapamti: sve što ti se nudi povoljno, a potrebno je da prvo uplatiš neke "troškove" da bi mogli da ti nešto pošalju -> prevara je! Ima mnogo prevara na ovu foru, tako da kad naletiš na tako nešto, samo im se zahvali..
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 09:40 - pre 128 meseci
Citat:
deZio: Da li bi tebi palo na pamet da veruješ nekome da će ti vratiti robu ako mu se ne svidi?


Ovaj deo nije čudan. U Nemačkoj imaš pravo da vratiš robu u roku od 14 dana bez ikakvog razloga.
Pitaj ovde, možda neko ima iskustva sa tim sajtom...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 09:45 - pre 128 meseci
To ako uopste imas sta da vratis :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 12:10 - pre 128 meseci
Ni jedna ozbiljna firma se nece dogovarati preko skype o isporuci robe. Nego ce sve da lepo pise na sajtu.

U nemackoj drzava je donela zakon po kome mozes da vratis proizvod ali ga platis pa ti oni vrate novac. Ali obicno zakomplikuju proceduru da ljudi odustanu.


Kriju ko je vlasnik domena

Registrant Contact:
Whois Privacy Protection Service, Inc.
Whois Agent ()

Ja mislim da je samo ovo dovoljno da niko ne pomisli da kupi od njih. Sajt nema ni godinu dana...



Pogledajte samo sajt hosting provajdera kod koga im je domen thirtyhost.com cak nemaju ni sajt nego par nekih fajlova poslali na server smesno...

Broj telefona iz egipta kao i navodna adresa firme...

I gde je to postarina 100$ pa niko lud nebi slao nekom nesto dzabe pa da mu taj placa ako mu se dopadne...

Sve u svemu jako los pokusaj prevare...

Da su uradili sajt pa trazili da se plati proizvod i postarina tu bi neko i naseo ovako smesno...




...
 
Odgovor na temu

big nevolja
student

Član broj: 221161
Poruke: 68
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 13:47 - pre 128 meseci
ok ljudi hvala.

ali ako mi propadne šansa da pazarim nešto povoljno, vi plaćate pivo!!!

malo su mi bile čudne neke cene, ali i ja kontam da nisu baš svoji.

recimo imaju apple ipad 3 za 230$. malo puno jeftino.

hvala puno, ijavljam se kada o5 naletim na neke "povoljne" proizvode na netu.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 13:54 - pre 128 meseci
Ma samo ti pazari jeftino je, bolje cene neces naci :)

I daces samo 100$ dok u nekoj nasoj radnji bi dao daleko vise :)

Salim se naravno cista prevara...


...
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.5.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 14:15 - pre 128 meseci
Ma kakva prevara ;)

Ipak, evo ja ti nudim jos povoljnije, koja god da je roba i koja god da je cena, nudim u pola cene. Naravno, da mi posaljes $99.95 za troskove slanja.
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 15:55 - pre 128 meseci
Da nisi iz nigerije poverovao bih ti
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 17:49 - pre 128 meseci
Citat:
AMD guy: Da nisi iz nigerije poverovao bih ti :)

Hhahahahhaaha, pa dobro nemoj ni ti da si tako sumnjicav... nije napisao da je kralj, prestolonaslednik ili viceguverner narodne banke. :D :D

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect06.09.2013. u 23:41 - pre 128 meseci
Moj pametni komsija je tako nasao posao web dizajnera u Nigeriji za ujedinjene nacije kao od mene krio sve informacije samo mi rekao imace platu 3000eura... Ja reko gde kako on cuti, meni cudno znam da ne zna ni jedan jezik osim naseg.

Kad ono na kraju neko mu obecao posao, potpisali ugovor preko maila i on uplatio kartu avionsku... Naravno od posla nista dzabe bacio pare...

Zato je dobro sto se pise o ovim stvarima na forumu.


...
 
Odgovor na temu

big nevolja
student

Član broj: 221161
Poruke: 68
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect07.09.2013. u 09:53 - pre 128 meseci
e da pošto već malo širimo temu, kako vam se čine ovi sajtovi i ove ponude?

https://alliexfinancial.com/

uplatiš pare, odeš na odmor, i kada se vratiš imaš više para.... idealna poslovna prilika za nas neradnike. :)

ima i

https://coingeneration.com/

pozajmiš svoj cpu i dobiješ pare.

isto radi samo malo drugačije i http://www.ipuservices.com/


koliko ovde gore pomenute stvari vrede mog vremena?


'OĆU LEBA BEZ MOTIKE!!!!
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect07.09.2013. u 10:15 - pre 128 meseci
Platis odmor pa kad se vrate oni ti daju vise para :) a sto nedaju gratis odmor nego jos doplacuju svoj novac... Jasno je da ti niko tako nesto nece dati i da je to prevara. Moze se cak desiti da nebude nista i od odmora. Ma da mozda dobijes odmor a posle nista od para. Dakle sto dalje od takvnih.

O ovom ipuservices.com sam vec pisao to samo glup moze da povruje kao nude posao ali ako hoces bolju zaradu placas clanarinu

Division Account Manager $ 150

Platis 150$ pa ti oni daju vecu mogucnost za zaradu... Smesno....

Realno da nekom treba ova usluga moga bi da uzme mesecno za 50 do 100eura dobar server koji je na jakom netu i takva masina menja vise obicnih racunara. Iz toga se zakljuci da tako nesto ne moze da vredi vise od 10$ mesecno a oni nude do par hiljada smesno...

I sto je najgore sta oni rade sa tvojim resursima koje im prodajes, pa prodaju dalje za razne nelegalne stvari pa i krivicna dela. Jedan nas kolega ima ga na foruma ovom necu reci koji je bio je u zatvoru zbog takvog vida zarade. Njemu je jedan albanac mislim sa kosova ponudio takav vid zarade. Ovaj sav srecan da mu svoje resruse za 200eura dobije on 200eura za 10 dana posla. Ali onda mu dodje policija sa njegove ip adrese i racunara je placano kradenim karticama. Decko se jedva izvukao placao advokate izgubio dosta poslova... Sta mislis kako su klijenti reagovali kad ih je policija redom zvala na info razgovor redom iz telefona njegovog....

Tako da to nikako nije pametno...

I oni kriju ko je vlasnik domena


Registrant Contact:
WhoisGuard, Inc.
WhoisGuard Protected ()

Fax:
P.O. Box 0823-03411
Panama, Panama NA
PA

...
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
46.240.243.*



+112 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect07.09.2013. u 11:37 - pre 128 meseci
Navlakuša za ovce
 
Odgovor na temu

big nevolja
student

Član broj: 221161
Poruke: 68
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect07.09.2013. u 19:01 - pre 128 meseci
prvo da se izvinim. pogotovo Deni web dizajn-u

onaj prvi link nije da te šalju na odmor. nego je to "marketinška" kompanija, koja ti kaže uplati xy dolara kod nas i za 3 dana imaćeš zaradu od 135%, tj 100% su tvoje pare, a 35% je zarada. normalno ako ostaviš pare na 90 dana imas zaradu od 300%.... normalno 100% od tih 300% su tvoje uložene pare.

ljudi da li neko ima neku ideju kako se zarađuje preko neta, da se ništa ne radi, a da nije majningovanje bit, lite ili nekih drugih coina.


pomagajte drugovi hoću da se obogatim!!!!
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.7.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect07.09.2013. u 21:34 - pre 128 meseci
Ima nacina, ali ta informacija kosta. Posaljes mi $19.95 preko Western Uniona, a ja onda tebi posaljem detaljno uputstvo sta da radis ;)
 
Odgovor na temu

big nevolja
student

Član broj: 221161
Poruke: 68
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect24.09.2013. u 14:49 - pre 127 meseci
jooooj odkazali su mi narudzbinu!!!

prvo su pitali da li sam voljan da posaljem makar 50$ na ime troskova....

a onda mi poslali "podatke" od nekog beogradjanina. necu da stavljam ovde ne znam da li smem ili ne.

i na kraju su se zahvalili i otisli....

strasno!! slusao sam vas i ostao bez povoljnog aparata!!! :D :D

ne znam da li smem da stavim prepisku posto se nalazi i ime tog coveka, ali ako nekog bude interesovalo kako se moze poslovati danas preko neta okacicu normalno sa nekim zasencenim delovima.

hvala svima na sacuvavanju mojih 100, ili posle 50$
ako je to rec.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect24.09.2013. u 15:05 - pre 127 meseci
Taj covek iz Srbije verovatno i ne zna da mu koriste racun. Vidjao sam to vise puta obicno nadju nekog kome nude posao on otvori racun oni onda uzmu user i password i takvi se racunu prodaju i koriste za razne prevare.

Ja sam cuo za vise slucajeva cak na jednom forumu stranom sam video gde covek nudi racune u 10 zemlja na njih ako neko uplati novac njemu ide 20% dok on prebaci 80%... Najgore da bude on je clank tog foruma i imam na ebayu preko 3000 pozitivnih tamo prodaje isto neke stvari na ivici zakona. Dok ovo sa racunima na tom forumu.


...
 
Odgovor na temu

gwork
antic milan
ptt
ptt

Član broj: 318144
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect17.10.2013. u 19:44 - pre 127 meseci
Moj licni odgovor je da je jedna cista prevara ali a jsad :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: online prevara ili ne? celesticaElect17.10.2013. u 20:57 - pre 127 meseci
Postoji jedno nepisano pravilo, a to je: ako se pitaš da li je prevara, sigurno je prevara!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: online prevara ili ne? celesticaElect

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7900 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.