Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[REŠENO] Linux Mint 11 - Izbrisan glavni panel (start, etc... pandan win taskbar-u), kako ga vratiti?

[es] :: Linux :: [REŠENO] Linux Mint 11 - Izbrisan glavni panel (start, etc... pandan win taskbar-u), kako ga vratiti?

[ Pregleda: 2629 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon [REŠENO] Linux Mint 11 - Izbrisan glavni panel (start, etc... pandan win taskbar-u), kako ga vratiti?25.08.2013. u 11:41 - pre 128 meseci
Pre 5 minuta poslo mi je za rukom da izbrisem glavni panel (start dugme, vreme, ....). Kako da ga vratim nazad bez reinstalcije?
ER
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: [REŠENO] Linux Mint 11 - Izbrisan glavni panel (start, etc... pandan win taskbar-u), kako ga vratiti?25.08.2013. u 12:55 - pre 128 meseci
Citat:
EmmaR: Pre 5 minuta poslo mi je za rukom da izbrisem glavni panel (start dugme, vreme, ....). Kako da ga vratim nazad bez reinstalcije?


Našla sam:

gconftool --recursive-unset /apps/panel


ER
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: [REŠENO] Linux Mint 11 - Izbrisan glavni panel (start, etc... pandan win taskbar-u), kako ga vratiti?25.08.2013. u 13:07 - pre 128 meseci
KDE to lako rešava, ne znam koji Mint koristiš. Mene mrzi da pretražujem te alatke pa je i to jedan od razloga zašto sam se priklonio ovom obliku.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: [REŠENO] Linux Mint 11 - Izbrisan glavni panel (start, etc... pandan win taskbar-u), kako ga vratiti?25.08.2013. u 16:42 - pre 128 meseci
Citat:
calexx: KDE to lako rešava, ne znam koji Mint koristiš. Mene mrzi da pretražujem te alatke pa je i to jedan od razloga zašto sam se priklonio ovom obliku.


Linux Mint 11 (Katya) - gnome (imam alternativnu mogućnost za xcfe ali nisam oduševljena time).

najgore je to što u startu nisam ni znala šta tražim: ima opcija za postavljanje dodatnih panela (he, izbrisala sam pogrešan) i postavku opcija na postojeće ili nove panele (taskbar-ove). Našla sam kako da povratim start meni, datum/vreme i sve ono što je inače sadržano u start meni ali ne i "ikonice" o statusu mreže, za promenu tastature, omogućavanje prikaza aktivnih programa (čim izgubi fokus, nema ga više), ...
Komanda gconftool --recursive-unset /apps/panel je rešila problem.


--- dodatak, šta se sve obično dodaje na glavni panel (gnome, ali verujem da može da posluži kao orjentacija i za ostale; win taskbar):
menu... - glavni meni (start kod win)
window list – sadrži listu otvorenih aplikacija
( window list menu - meni sa listom otvorenih aplikacija )
Indicator applet – dodatak za panel (taskbar) koji sadrži neke informacije: status mreže, tastatura, zvuk,
( indicator applet complete – u odnosu na prethodno + dugme shut down (isključivanje, resetovanje,...)
( indicator applet appmenu – sadrži meni otvorene aplikacije koja je u fokusu ) )
clock - tekući datum i vreme

lista se može proširiti sa još aplikacija (workspace-radni prostori, calculator, ...)

dodavanje novih stavki je jednostavno: desni klik na panel pa Add to panel

[Ovu poruku je menjao EmmaR dana 25.08.2013. u 19:25 GMT+1]
ER
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: [REŠENO] Linux Mint 11 - Izbrisan glavni panel (start, etc... pandan win taskbar-u), kako ga vratiti?

[ Pregleda: 2629 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.