Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mp3 na pojacalo problem

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: mp3 na pojacalo problem

[ Pregleda: 3456 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peicpetar
sarajevo

Član broj: 316783
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon mp3 na pojacalo problem08.08.2013. u 19:54 - pre 130 meseci
cao,danas sam sastavio pojacalo od 20w i napajanje 12v5a,prikljucim ga na mali mp3 i radi savrseno.e sad nastaje problem kada hocu mp3 spojiti na isto napajane od pojacala.Koristio sam semu sa 78l05 regulatorom za mp3 radi kako treba,ali cim prikljucim pojacalo na mp3 pocne da susti zvuk.zanima me zbog cega se to dogadja?znaci sa posebnim napajanjima radi OK ali cim sastavim odma problem.nadam se da sam uspjeo ikako objasniti problem.Hvala
 
Odgovor na temu

peicpetar
sarajevo

Član broj: 316783
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem09.08.2013. u 11:17 - pre 130 meseci
iko?
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem09.08.2013. u 12:14 - pre 130 meseci
Verovatno da imas problem sa masom / GND.

Mozda nisi bas lepo opisao te smetnje, vise mu to dodje kao BRUM, smetnje u oblasti niskih/bass tonova. Nije iskljuceno da uz to ima i nekih drugih smetnji u oblasti visokih tonova, uglavnom BRUM vise je dominantan.

Ako je tako onda je definitivno problem sa GND.

To je staro pravilo da se kod audio uredjaja GND razvodi po principu zvezde. Dakle masu ne mozes (nije preporucljivo) da uzimas sa bilo koje tacke tu neke koja je tebi zgodna ili bliza, treba se uzeti iz specificne tacke tamo negde kod isprvljaca bukvalno iz ZVEZDISTA kod elektrolta. Dakle u tu tacku vezujes minus od MP3 plejera.

Ima jos jedan specifican slucaj, kod tih MP3 plejera gde ima ta bananica za slusalice, vrlo je moguce da je masa (zajednicki kraj, onaj duzi/veci prsten na bananici od slusalica) ustvari NIJE masa nego na nekom drugom potencijalu! Zavisi od konstrukcije tog MP3, mozda nije to kod tebe slucaj ...
Uglavnom, probaj da samo minus napajanja vezes u ono zvezdiste koje sam spomenuo a tu masu od izlazne bananice zaboravi, nemoj je ni prikljucivati sa strane pojacivaca.

Probaj pa javi da li ima razlike ...
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

peicpetar
sarajevo

Član broj: 316783
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem09.08.2013. u 15:05 - pre 130 meseci
da,upitanju je masa ali probao sam i sa zvezdom i nista ista situacija.uzeo sam dva posebna napajanja za uredzaje i radi sve ok.cim spoim masu jednog napajanja sa masom drugog odma pocne da krci,sust
 
Odgovor na temu

peicpetar
sarajevo

Član broj: 316783
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem10.08.2013. u 12:30 - pre 130 meseci
Da jos malo pojasnim
Napravio sam pojacalo 20w mase pojacala nisam spajao u zvezdu.Testirao sam ga sa labaratoriskim napajanjem i radi odlicno bez ikakvih sumova,radio sam po ovoj dole semi.Kada prikljucim mali mp3 radi odlicno.I sada meni to treba da spojim sve na jedan izvor napajanja(auto akumulator).napravio sam shemu sa 78l05 za napajanje mp3-a,sve radi super dok ne spoim zajedno GND onda pocne da krci i bude na pravilan zvuk.Moram otkaciti zicu (ja mislim mase izllaznog zvuka mp3) i ulznog zvuka pojacala jer se pocne grijati neki cip u mp3-u,a kada ne otpoim tu zicu onda se mp3 ukljuci bez prikljucenja glavne mase sto ide na napajanje. Mozetel mi ikako pomoci sta da uradim.Hocel sta pomoci da pojacalo spjim u zvezdu


[Ovu poruku je menjao peicpetar dana 10.08.2013. u 13:43 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem10.08.2013. u 14:22 - pre 130 meseci
Citat:
mikikg:
Ima jos jedan specifican slucaj, kod tih MP3 plejera gde ima ta bananica za slusalice, vrlo je moguce da je masa (zajednicki kraj, onaj duzi/veci prsten na bananici od slusalica) ustvari NIJE masa nego na nekom drugom potencijalu! Zavisi od konstrukcije tog MP3, mozda nije to kod tebe slucaj ...
Uglavnom, probaj da samo minus napajanja vezes u ono zvezdiste koje sam spomenuo a tu masu od izlazne bananice zaboravi, nemoj je ni prikljucivati sa strane pojacivaca.
Probaj pa javi da li ima razlike ...


Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

peicpetar
sarajevo

Član broj: 316783
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem10.08.2013. u 18:43 - pre 130 meseci
isto tako sam i uradio ali nista.Imate li mozda jos kakvu ideju pa da pokusam
 
Odgovor na temu

peicpetar
sarajevo

Član broj: 316783
Poruke: 10
31.223.158.*



Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem13.08.2013. u 21:18 - pre 130 meseci
jos neko?
 
Odgovor na temu

lacko123
doma
ne radim
Pula

Član broj: 309195
Poruke: 48
31.45.255.*



+1 Profil

icon Re: mp3 na pojacalo problem07.09.2013. u 07:59 - pre 129 meseci
mozes glavinski odvojit.
i jos jednu stvar imas transformator ili ne ? i mozda si nes krivo spojio.
znaci ako ga spajas na bateriju uzmi bateriju i spoji pojacalo na bateriju i mp3 sa vanjskim napajanjem pogle dali zuji ako ne zuji super.
onda uzmi 7805 i spoji isto na bateriju...
ne znam kako si reko da si radio zajednicko napajanje dali si mozda guro neki trafo iako bi bilo malo glupo: baterija- trafo-regulator- mp3 - pojacalo
znaci poslikaj to kako si spojio sve itd itd
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: mp3 na pojacalo problem

[ Pregleda: 3456 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.