Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dell inspirion 3521 wifi i bt ne rade????

[es] :: Laptopovi :: Dell inspirion 3521 wifi i bt ne rade????

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Dell inspirion 3521 wifi i bt ne rade????30.07.2013. u 15:19 - pre 130 meseci
Prije 7 dana kupio spomenutu masinu prebrisao ubuntu 21,04 koji je dosao sa njime i instalirao win7 64bit ,sve lijepo radilo do juce kada se samo odjednom izgubila wireless konekcija .
Radilo sve ok iz home networka prebacivao neke podatke na novom lap topu i eto ti po sred toga ,resetovao sam komp i pokrenuo diagnostic tool koji je na boot-u ponudjen pritiskom na f12 ,kada tamo pise :
"wireless swich : ON"
"wifi adapter ---not installed i BT adapter ---Not installed"
Kao da ne posjeduje u hardweru ove kartice ...??
Probao sam i sa live verzijom linux-a ubuntu 13.0 ali ni on ne prepoznaje wifi i Bt ,isto tako sa knoppix-om koji je malo veci i pretpostavljao sam da ima vise drivera od ubuntu-a ali ni on ne vidi wireless ni bt,
isto tako sam butovao masinu u safe modu sa networkom u windowsu nadajuci se da ce se pojaviti bilo sto ,rezultat isti, nista!.
Reinstalirao sam stari windows ,skinuo novi sa neta i nakon instalacije ista prica svi ostali driveri su uredni i radi sve kako treba :).

Neki savjet sta jos da radim prije nego ga vratim prodavcu ???
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Dell inspirion 3521 wifi i bt ne rade????30.07.2013. u 15:45 - pre 130 meseci
Hm, mislim da je skoro pa nemoguce da nema u sebi WiFi i BT karticu. Nisam u mogucnosti da googlam, pa bih ti preporucio da odes na Dell oficijalni sajt i putem pretrage nadjes svoj model laptopa i skini drajvere za BT i Wireless pa probaj. Ako si u mogucnosti, mozes i fizicki proveriti da li je ubacena kartica, obicno se nalazi poklopac sa zasnje strane koji drzi jedan ili vise srafova. Samo gledaj da nema neka nalepnica za garanciju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Dell inspirion 3521 wifi i bt ne rade????30.07.2013. u 19:07 - pre 130 meseci
Definitivno je sve radilo juce i prekjuce preko wirelesa prebacivao podatke sve kako treba i odjednom da mu nema traga ,
probao bih otvoriti lap top ali je pod garancijom treba skinuti tastaturu pa bih izvadio i opet ubacio wireles karticu cak sam pregledao manual sa neta za ovaj model konkretno kako se rasrura,
sto se rice driveraa sve sam probao imam sve drivere ali nece da se instaliraju jer u device menageru ne vidi uopste fizicki wireless i bt hardware:-)., nevjerovatno sad sve vise zelim da ga vratim i da ga ne koristim , a jos gore na sve ro prodavac je do 12.08 na odmor moram da cekam .... :-(
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Dell inspirion 3521 wifi i bt ne rade????

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.