Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa focalprice

[es] :: E-Kupovina :: Problem sa focalprice

[ Pregleda: 3549 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abio

Član broj: 59867
Poruke: 8
109.175.11.*



+1 Profil

icon Problem sa focalprice10.07.2013. u 00:56 - pre 131 meseci
Ne znam šta mi je raditi.Naručio iz focalprice nešto 220 eur,pošto nije stiglo 2 mjeseca žalio se RMA,Odgovor vratiće mi 100 eur odmah a ostatak za dvije tri sedmice,uplatili 100 eur a za ostatak mi više ne odgovaraju na upite a prošlo 5 sedmica.Zezno sam što sam platio kreditnom a ne preko PayPal.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Problem sa focalprice10.07.2013. u 11:09 - pre 131 meseci
Jos ovako nesto nije bilo , bilo je slicno gde je doslo do greske pa je coveku skinut novac sa racuna, a nije uplaceno prodavcu.

U sustini odgovor iako je situacija drugacija je isti. Obrati se svojoj banci , koja ti je izdala karticu i njoj pokusaj da ulozis Prigovor da si zrtva prevare. Uplacen novac , robe nigde, vracen jedan deo. Oni bi trebalo da pokrenu dalji postupak, zavisno koja je kartica. Covek koji je imao onaj prvi problem nije se vise nikada nijavio , da javi kako je prosao sa bankom.

Ali to ti je jedina sansa , znaci banka, na zapadu ta zastita je jaca nego sto Paypal nudi, pa koga Paypal odbije, on ostvari preko svoje banke povracaj novca , jer i na paypal novac ide sa kartice, al kod nas nisam cuo da je iko ostvario.

Rok za zalbu banci na zapadu je 6 meseci, pa je i po tome bolje nego 45 dana kod Paypala.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Problem sa focalprice10.07.2013. u 12:25 - pre 131 meseci
Setio sam se jos jedne Velike greske koju si napravio. A to je da si se zalio RMA. To se radi samo kada se vraca roba - Return merchandise authorization . Znaci ti njima vracas robu i trazis refundaciju. Posto nisi dobio nikakvu robu, ti njima ne mozes nista ni da vratis itd.

Kinezi su ocajni poznavaoci Engleskog jezika . JA sam imao problem sa Tinydeal-om, gde citavih 7 dana nisam uspeo da im objasnim u cemu je problam. Istina radilo se o 2 $ , ali to je bio svojevrsni test na kome su omanuli, pa vise nisam nikada narucivao kod njih. Naime poslali su mi dva predmeta polovicno. Nista nije pomoglo, slike niko nije gledao koje sam im poslao, a prva glupaca kojoj je dospela zalba je razumela preko Google transleta da je u pitanju pogresna boja jednog predmeta ??? To je zapisala i posle nje niko nije ni citao sta im pisem .Posle 7 dana natezanja sam odustao jer su bila u pitanju 2 $ . Kakve veze ima ovo moje iskustvo sa tvojim?

Jedino to sto Kinezi cesto ne znaju sta rade i sto nemaju pojma sa Engleskim, a posto si se ti zalio preko RMA je velika greska, ko zna sta su oni tamo upisali. To sad i nema mnogo veze jer ti ostaje ako nisi sa njima uspeo da se sporazumes, samo pokusaj preko Banke.

Edit : setio sam se jos necega . Sta je sa brojem za pracenjem ?? Verovatno si ga dobio. Napisi na sajtu posto ti brojevi ostaju validni mesecima u bazama podataka, sa sajta za pracenje, sta se sve dogadjalo se predmetom. Da li su uopste slali , sta je sa njim bilo. To takodje mozes da prilozis kao dokaz Banci da ti nije nikada stiglo itd.
 
Odgovor na temu

abio

Član broj: 59867
Poruke: 8
109.175.11.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa focalprice10.07.2013. u 22:12 - pre 131 meseci
Hvala puno na savjetu probaću sa svojom bankom pa se javim šta se dogodilo.
 
Odgovor na temu

abio

Član broj: 59867
Poruke: 8
109.175.11.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa focalprice22.07.2013. u 22:56 - pre 130 meseci
Bio sam u svojoj banci INTESA,i kažu da oni naravno nemaju ništa s tim,a ovi s focalprice i dalje govore da im je žao radi problema,i vjerovatno čekaju da ja odustenem.Uglavnom mislim da nema ništa od ovog.Kad sam već tu da napomenem kupio sam jedan mobitel kod njih koji je stigao i ništa od opreme koja je navedena na stranici ne posjeduje (osim što izgled odgovara).Znači nema kameru prednju,zadnja 2 mpx umjesto 5 mpx,nema gps,nema ram 256 niti rom 4 gb itd.Sve u svemu oprez sa focalom.Naručivao sam sa dealextrema (6 puta) i tinydeal (3 puta)e to su ozbiljnije firme i tu nema fule.Evo moba koji nema ništa od navedenog:
http://www.focalprice.com/MH05...droid_Phone_with_WiFi_GPS.html
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Problem sa focalprice23.07.2013. u 14:33 - pre 130 meseci
E zato smo mi to sto jesmo , dno - dna, a zapad nesto sasvim drugo. Nikada mi necemo biti u toj EU jer kao drzava nismo sposobni i nema volje da se sprovode zakoni.

Za ovaj novac nemoj odustajati tako lako. Evo ti link Visa Evropa, napisi im mejl, ni kod Inteze nemoj da odustajes, zovi kol centar, pisi i njima mejl, nemoj se oslanjati na usmena obavestenja neke Salteruse, nego trazi i napisi im pismeni zahtev, pa da ti tako i odgovore. Ipak 120 Eura nije mala suma, da bi tek tako pustio niz vodu.

http://www.visaeurope.com/en/visa-europe.aspx

Za telefon verovatno nema jos ko zna sta. Na primer Android 4.2 . Citao sam evo ti dobar link o tome i ostalim stvarima vezanim za te telefone sa SC procesorima :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39270468

Ti telefoni svi ustvari imaju 2.3.x verziju Androida, koja je Hackovana da prevari programe kao sto je Antutu Benchmark i slicne , pa oni ispisuju i ono cega nema. Plus mnogi od tih proizvodjaca Hackuju Android da prikazuje da ima MTK procesor , koji su ocigledno skuplji i kvalitetniji a unutra Spreadtrum. Svasta rade Kinezi, al prodavac bi to trebao da naglasi, na sajtu DX u vecini slucajeva pise takodje, sistem javlja Android 4 a ima 2.3 , takodje i za procesore, al ne kod svih, mada su svi hackovali bar to oko verzije OS-a. Retko ko od proizvodjaca posteno napise sta stvarno telefon ima, takodje cesto lazu i za snagu baterije, itd. Na ovom linku o SC telefonima mozes procitati dosta o tome i jos dosta korisnih stvari o toj vrsti telefona.
 
Odgovor na temu

abio

Član broj: 59867
Poruke: 8
109.175.11.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa focalprice19.04.2014. u 18:02 - pre 121 meseci
Nećete vjerovat nakon mojih dosađivanja svako desetak dana u Martu 2014 su mi vratili ostatak novca.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Problem sa focalprice24.04.2014. u 14:55 - pre 121 meseci
Ai , jos malo pa godisnjica
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Problem sa focalprice

[ Pregleda: 3549 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.