Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google earth ne radi na Debianu

[es] :: Linux aplikacije :: Google earth ne radi na Debianu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10757 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Google earth ne radi na Debianu07.06.2013. u 20:43 - pre 132 meseci
Kako pokrenuti Google earth na famoznom Debianu 7 Wheezy ili testingu. Program ne radi i uvek je poruka da je to greska do programa sto je jedna velika notorna laz.
Program radi u drugim distribucijama na istom hardweru. Dokle ide preterivanje je i predlog koji se vuce po internetu da se pokrene u root modu, notorna glupost, nema nikakvog uticaja.
Googlajuci nasao sam da Debian ima problem sa Google earth vec godinama. Pitanje da li neko ima neku pametnu ideju kako pokrenuti Google earth na Debianu koji radi na AMD platformi
(procesor Buldozer 6 jezgra, graficka AMD HD6700 sa AMD fglrx 13.4 drajverima).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu07.06.2013. u 23:51 - pre 132 meseci
Možda da probaš neku stariju verziju Google Eartha, Debian ima malo stariju osnovu pa možda ne ume da se snađe sa novijim GE. Malopre sam instalirao Debian 7 KDE i vidim da je na KDE 4.8.4 dok je davno aktuelna 4.10.3 ... nemam sada vremena da probam GE ali ću ujutru valjda da stignem. Do sada mi se GE čudno ponašao jedino na PCLinuxOS-u, svi ostali su sasvim OK.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu08.06.2013. u 15:48 - pre 132 meseci
Probao sam verziju 6, imao sam je na disku. Dok je Debian wheezy bio beta i RC GE je radio, postupak za instalaciju neka pervrzija koju sam nasoa na internetu.
I ja ima Debian Wheezy KDE, KDE verzija je kao sto pises malo zastarela a kako nabaciti novu nemam pojma, probao nesto pa sve pukne. Jedino sto sam uspeo je
nabacivanje 3.9 kernela ali ni to ne pomaze da bi se GE pokrenuo.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu19.06.2013. u 22:46 - pre 132 meseci
Koliko vidim mrka kapa :(
Toliko hvaljeni Debilijan i nema resenje, gledam na nekom forumu , lik @dvajedan i jos neki nafalise ovo cudo,
usput opljuvase sve drugo.
Na kraju se pitam ima li neki distro gde rade svi programi, dzaba ponuda u repozitorijumima kad pola od toga ne radi
ili prestane da radi kako legne neki update.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu20.06.2013. u 07:34 - pre 132 meseci
Sad sam probao testing verziju i GE uopšte neće ni da se instalira. Inače za GE7 ja imam neku svoju proceduru, prvo instaliram jednu verziju koja prolazi a onda drugu koja radi ... malo poglu ali mene leđa više ne bole. Sa regularnom instalacijom novog GE uvek bude nekog brljanja.
Sada ću opet da nabacim Debiana stabilnu verziju da probam, inače mu zameram što stvarno ima bajate delove, od KDE 4.8.4 preko grub 1.99 ... ne znam zašto sve kasni više od godinu dana?? A sama instalacija traje i traje, bar 3-4x duže od sličnih.

Ja sam inače rešio da koristim debian-ubuntu linux a pošto mi se KDE sviđa, svelo se na Kubuntu. Stalno probam i ostale ali me nijedan drugi linux nije ubedio da promenim izbor.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu20.06.2013. u 11:48 - pre 132 meseci
KDE je zakon, Debijan kasni sa svim, navodno nema rupa al uvek nesto ne radi ili neki programi koji idu na ostale linuxe kod njega
ne postoje u repozitorijumima. Ima Netrunner koji je i spozonr KDE, precicu na njega ili na Mint KDE, cekam neku LTS verziju i da se
otkace od Ubuntu i ovih suludih izbacivanje verzija na 8-9 meseci.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu20.06.2013. u 12:02 - pre 132 meseci
Gde će da se otkače kada i ovako čekaju da izađe Ubuntu pa da prave svoje varijante? Ubuntu je izašao pre par meseci a NetRunner tek proba RC varijantu dok Mint ni do RC nije stigao, tek ovih dana počinju testovi. Za to vreme su Ubuntu (i naravno Kubuntu) stigli do alfa verzije 13.10 (koja se očekuje valjda danas) a dnevne varijante su odavno ponuđene. Svi debian-ubuntu linuxi će da ostanu uz ubuntu, osim ako se ne odvoje ... a Mint ima debian varijantu koja nema KDE oblik.

Možda da probaš Kanotix, on je Debian u KDE varijanti a na njemu mnogo toga radi. Baš sam ovih dana radio upgrade i podigao se na verziju Debian 7.1.

E da,
Citat:
Blue Systems is currently the sponsor of

Netrunner
Kubuntu
LinuxMint (KDE Edition)
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu01.07.2013. u 18:15 - pre 131 meseci
Ja sam na testing grani znaci 7.1 je nadogradjen, kernel isto 3.9.6. Jedino ne znam za 3.9.8 koji je u sid-u
da li mora sa -t da se instalira a fajlovi rucno dovuku.
Debian ne bi bio debian da cak i oznacavanje kernela ne muljaju pa pise linux-image-3.9-1-amd64.
Inace i dalje sa GE mrka kapa....
Plus KDE je zastareo i novija verzija je je u experimetal grani ali ne nalazim kako to dovuci da da ne bude
rukomatika i rucni download. I da se dovuce da li ce raditi iako u ostalim linuxima to vec uveliko radi.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu03.07.2013. u 13:54 - pre 131 meseci
Citat:
calexx:
Sad sam probao testing verziju i GE uopšte neće ni da se instalira. Inače za GE7 ja imam neku svoju proceduru, prvo instaliram jednu verziju koja prolazi a onda drugu koja radi ... malo poglu ali mene leđa više ne bole. Sa regularnom instalacijom novog GE uvek bude nekog brljanja.
Sada ću opet da nabacim Debiana stabilnu verziju da probam, inače mu zameram što stvarno ima bajate delove, od KDE 4.8.4 preko grub 1.99 ... ne znam zašto sve kasni više od godinu dana?? A sama instalacija traje i traje, bar 3-4x duže od sličnih.

Ja sam inače rešio da koristim debian-ubuntu linux a pošto mi se KDE sviđa, svelo se na Kubuntu. Stalno probam i ostale ali me nijedan drugi linux nije ubedio da promenim izbor.


I ja mu zameram. Al' zaista. Osim starog gruba i malo starijeg KDE-a, tu je i drndavi x.org compiled by Debilan. Pre neki dan sam ga instalirao, kao ... zašto bih koristio neki derivat kad ima original... Pazi, Wheezy lepo i uredno vidi 2 monitora.. al' ne možeš da ih staviš jednog pored drugog pa ne znam šta da je. Rezolucija manjeg monitora uvek ide na 1024*768 a ne na 1366*768 koliko i treba onda kada mu kažem da hoću DUal View a ne Clone.. Krandr.. a ni arandr ne pomaže. Nisam ni hteo da se 'ebavam da instaliram drajvere, već ... PCLinuxOS minime x64. ... :)

Nabacim to čedo, i zadivim se do imbecilnosti. :)

KDE 4.10.1
Ati ili nVidia, ako je jedno ili drugo, taj drajver i dobiješ. Proprietary.
Sve ostalo, pesma.

Od danas sam dakle na PCLinuxOS..

I ne znam ko je beše preporučio taj distro ovde po forumu.. mislim da si to calexx bio baš ti. :)
Zahvaljujem na tome.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu04.07.2013. u 07:16 - pre 131 meseci
Ja i PCLinuxOS uvek instaliram ali nisam siguran da li mi se više sviđa ili me više nervira od ostalih. ;) Posle instalacije ima više nestandardnih programa koje koristim a koje moram posebno da instaliram na ostalim linuxima ali zato neke osnovne stvari nisu u redu. Da ostanemo u temi, baš googleearth mi opasno brlja. Na 64-bitnoj verziji koju pominješ (i sa koje ovo pišem) uopšte i nema globusa tj vide se samo konture država ali od teksture nema ništa. To je baš zbog grafičke, prvi put pomene to i kasnije samo iscrtava konture. Grafičku je prepoznao kao i ostali (u pitanju je stara ati x1600 sa rv530 drajverima) ali je ne prihvata u ACC. Sa 32-bitnim PCLOS-om je druga priča, teksture su tu ali sve radi baš baš usporeno i secka, kao da je u pitanju 386 sa 64MB rama.

KDE 4.10.1 bi trebalo da se ažurira, PCLOS odmah upozori da mora da se odradi upgrade i mislim da odmah to uradi.

Slično kao Debian, PCLOS koristi stari grub, tj ovde je još stariji nego na Debianu, u pitanju je 1.5 (ili 0.97, različito se vidi tu i tamo) koji ima opasna ograničenja. Em ne vidi većinu ostalih linuxa em ne može da se instalira na većim hardovima. Za dodavanje ostalih linuxa ipak ima Redo MBR ali mi nije od koristi pošto ne može da upiše grub. Ako se dobro sećam, limit mu je 1TB pa ako se instalira na početku, još će i da radi, ja sam ga instalirao pri kraju harda na extended particiji namenjenoj linuxima i PCLOS ne može da startuje sistem. Srećom, grub 2.0 na većini ostalih linuxa ga sada normalno vidi i može da ga ubaci na spisak. Ipak, zbog onog sitnog problema sa GE ga jedva koristim.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu04.07.2013. u 21:38 - pre 131 meseci
Znam za 4.10.1 -> 4.10.4 ..

To sam prvo i odradeo odmah nakon instalacije, console login pre butovanja prve sesije, dakle bez x-a, root apt-get dist-upgrade i tek posle login sa friškim KDE-om, tako da upgrade poruku ja nisam ni video. I sve sam ja lepo doterao, međutim, ne umem da ubodem kodek koji mi fali, šta već.. sve radi osim html5 zvuka.. ogg neki, nešto mi nedostaje, jer sam instalirao minime x64 a on ne dolazi sa kodecima već samo xine kao phonon backend i to je to.

U chrometu i operi svaki html5 video/audio radi prelepo. Fleš takođe. S' izuzetkom kod Firefoxa, gde se fleš i html5 takođe lepo vide, ali bez zvuka kod html5 video/audio elemenata, dok fleš u ff-u ima i sliku i zvuk.

Dakle, fali mi neki kodek ili nešto trebam da povežem application/mime type šta li.. u firefoxu. Jednostavno ne konta da postoji i zvuk kod video fajlova. .. Pulse .. ne dopire do njega ništa kao stream, application .. kada je firefox u pitanju, dok pulse sve fino premošćava na mikseru i iscrtava u slučaju amaroka, opere.. ardoura..
Nabio sam i gstreamer i vlc kao backend pored xineta, isprobao, jok.
Koji set kodeka meni treba da bi to profunkcionisalo sa firefoxom ? Muči me to već tri sata. .. ću dumrem.. :|

Ako neko zna, dok još nisam pre7ebao ništa..

( a da sam instalirao FullMonty garant ne bi imao taj 'problem' )

Naime, kad smo već kod earth-a.. nisam pojma imao da uz Calligra suite paket dolazi i ... Desktop Globe, Marble Virtual Globe .. nije ni nalik mogućnostima iz google earth-a, ali ima nazive ulica i sve što treba da se ljudovi snađu..

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 04.07.2013. u 22:57 GMT+1]
about:networking
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu04.07.2013. u 21:56 - pre 131 meseci
Moja HD4650 radi ok i sa amdcccle, nema nikakve frke. Ponekad sa tim drajverima kwin ode u p.m pa razobliči neke teksture po ekranu, a to alt+shift+F12 pa još jednom, rešava u hodu.
Što se tiče grub-a, jeste mator i ružan, baš kao i na 'UIziju' s' tim što ja to instaliram na hard od 250gb, tako da nije problem što je limitiran, trenutno "bika" i "m$7" imam na hardu i grub 1.5 je nalepljen na mbr. Ako potreba, to bar nije neka nauka da se grub osveži ili apdejtuje. Ovo sa ff-om mi trenutno veći problem.. D:
Sve u svemu, ne nervira me PCLinuxOS - ni malo! Forked on Mandriva + independant.
Mnogo mi se sviđa, moćan biser u šarenom moru, definitivno.. ako izuzmemo da je onaj kontrolni centar, drake .. bar meni, nepotreban.
Ali dobro. Ima ko koristi to i kome je jako, jako zgodno što to postoji. I skidam im kapu za izbor apache/httpd podrške, mnogo bolja varijanta kontrlisanja nego što je sa default ubuntu httpd.
about:networking
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu05.07.2013. u 16:57 - pre 131 meseci
J*ebeni debina ode u p.m. Pola programa ne radi, multimedija repo preporuceno je da se iskljuci jer je nesiguran.
Taman sam ga picnuo, prezalio GE i on poce da pravi gluposti. Daleko je sve to od OS koji mozes da instaliras i
dodajes programe bez straha da ce da vrisne. Za server bez GUI da ali za desktop masine ne.
Odo ja u win7 kod zlog cika Bilija....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu05.07.2013. u 17:25 - pre 131 meseci
Ja sam stao kod Kubuntu, sve radi, ništa ne brlja ...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu06.07.2013. u 19:33 - pre 131 meseci
I takoooo.... mene marfijev zakon prati u stopu. Cim nesto pohvalim od srca, ono me zezne. Tako i ovaj PCLinuxOS. Iz cista mira.. samo je napisao ERROR FILE DELETED prilikom butovanja (a niko nista nije obrisao niti cackao osim samog kernela, djavo ce ga znati gde se sta spetljalo .. ) .. mislim, zasto bi meni palo na pamet da sam uzmem i obrisem delove koji su vezani za xorg ako je pritom drajver za grafiku, vec uredno instaliran od strane sistema .. ? Dakle, klasican reboot... i prc! Poruka odozgore.. i k1ta od grafickog okruzenja.. pukao i kdm i sve.

@startx == errror There is no display configured properly.. i tome slicno ... i posle sam izadje iz tty7 i ceka me da mu upisem nesto..

Upisao sam "format m*f*ing root partition"

calexx, sada mi je jasno zasto te PClinuxOS nervira ponekad.

Inace, trenutno se zezecim sa CrunchBang linuxom.

To je neka Wheezy varijanta (naostrio sam se da nateram tog "uizija" da radi i kraj) sa OpenBox3 kao default.
Dakle, sve se zivo podesava rucno... pa, ko voli... :)

.... i sto je najzanimljivije CrunchBang/Wheezy je uspesno progurao ATi hd4650 AMD drajvere.. takodje, rucno instalirao ... i radi, radi kao nikad do sad.
Nabio sam uz OpenBox 3 i KDE 4.8 iz wheezy repoa .. za sad, posle ce da apdejtujemo... mada, ovaj OpenBox je izgleda - tata za sve.
Samo klot OpenBox i .rc i .xml fajlovi po editoru..

KDE mi se sve manje i manje svidja pored ovog OpenBox-a ...
Hebesh desktop i ikonice, pali to sto ti treba i kraj.

I - necu vise da ga hvalim jer moze da mi se desi, samo zato sto sam ga ishvalio, da ode u k* iz cista mira.
Bas kao i PClinuxOS. :|




edit:

INACE.. :))))

Nasao sam jedan mali tutorijal koji opisuje kako da se instalira Google Earth. Tutorijal je za CrunchBang, ali, moze da se odradi isto za bilo koji debilijan, pretpostavljam .

link » To do list

Ima dosta na toj stranici, vezano za sve, tako da je najbolje odraditi FIND (ctrl + f) i upisati Map Viewing and Management.

To bi trebalo da odvede bas na taj deo stranice...

Moze na deb. da radi Earth, izgleda. (nisam probao, btw)

Poz.

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 06.07.2013. u 20:55 GMT+1]
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu07.07.2013. u 00:25 - pre 131 meseci
Ako se autori nisu potrudili da radi postojeća verzija GE ili ako kasnije ne apgrejduju da nekako proradi, neću da prilagođavam sebe tom linuxu. Izabrao sam dvadesetak obaveznih programa, ako neki od njih ne radi, ne moram taj linux. Ionako ih ima na stotine. ;)
Nisam probao openbox, posle lutanja sa gnome/cimet/unity i njihovim ograničenim mogućnostima, KDE mi je legao i neću da se prilagođavam nekom okruženju koje ima samo osnovu. Probaću ovih dana neki openbox da ne bude da pišem napamet ali mislim da znam šta očekujem.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu07.07.2013. u 02:20 - pre 131 meseci
Očekuješ NonBloat u svakom pogledu sa openbox-om. :)

Najbolja varijanta za bilo koji linux, po meni jeste kombinacija 2 Window Managera + KDE.

KDE4 dolazi sa svojim plasma Kwin-om, a na to sve preko ide i kde-base-apps itd..

Dok je openbox, sam po sebi, kao window manager u potpunosti dovoljan da zameni neko radno okruženje i da omogući surf, mjuzu, alatke za programiranje, itd..

Nema desktopa, nema ikonica, ako to hoćeš, pratkično moraš da hakuješ mašinu. :D

Tu su Conky.. :) ... tint2 .. i da vidiš čuda koja se pojavljuju na ekranu kada se poigraš sa njihovim .conf fajlovima.

A manual postoji za to, jako lep, poprilično jasan.

Svi linux gurui, oni koji su, kako ti umeš da napišeš "Na ti" sa pingvinom, 'naIbolje volje' openbox.

Ne treba pogađati zašto.

Jednostavno je brz i radi kao metak i na PII kantama.

Nema plazmida, nema hebenog nepomuka i akonadija.. koji .. služe nečemu? D:

Sve u svemu, kada imaš i openbox i kde sa svojim KDM session menadžerom.. ti lepo možeš da izabereš da se startuje KDE/Openbox umesto KDE/Plasma.

E, to je već nešto, da.

KDE4, mnogo lepše radi sa OpenBox-om nego li sa defult - kwin/plasma.

Nema desktop efekata, ali...

Ma, probaj i sam.

CrunchBang - slobodno.

Ovaj distro ... na skali od 1 do 10.. . nekih 9.8.

Onih 0.2% odoše na ručno akanje sa instalacijom AMD drajvera za grafiku.. eto. :)

Picikato doterana distribucija, bazirana na izuzetno dobro ispeglanom Debilijanu.

Ubuntu... nikad više.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu07.07.2013. u 09:03 - pre 131 meseci
Razumem one koji planiraju da im linux bude posao pa hoće i moraju da znaju sve načine korišćenja, ostali to rade iz drugog razloga. Ako je sve na klik, onda nema problema da i ostali nauče i koriste linux. Ako mora da se zna ali baš zna, onda su oni u svojim očima pametniji od ostalih a i mogu da unovče to svoje znanje. Ja hoću da budem korisnik, ne administrator linuxa pa mi se više sviđa da imam pred očima programe koji su bitni i koje često koristim. Samo okruženje mi ama baš uopšte nije bitno. Ako ja moram da naučim razne komande i desetine parametara da bih narezao CD ili da ripujem neki disk, a alternativa je da to uradim uz klik-dva, izabraću ovo drugo. Ako je potrebno da gubim vreme da bih ubedio linux da proradi GE, to je samo znak neozbiljnosti autora i površnog rada, odradili neki sitan deo i dosta, neka korisnici dalje rade.
Kao kada bih kupio auto i onda morao da mu štelujem ventile, karburator i kočnice, ugrađujem auspuh jer to nije urađeno u fabrici. Za automehaničare je to OK posao, taman da vežbaju i nauče još malo.

Nabacio sam Openbox na ovaj Kubuntu, KDE/Openbox je slično ali ružnije okruženje, sam Openbox, ako je to onaj sivi ekran sa desnoklikom i nekoliko ponuđenih opcija, je nešto što ne bih voleo da vidim na ekranu. Sad ću da probam taj tvoj novi izbor ali već mi se čini da znam kakva mu je budućnost. ;)
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu07.07.2013. u 12:47 - pre 131 meseci
Jeste, to je taj. Desno-srednjo-klik.

Što se tiče CrunchBanga, moraćeš da budeš malo i mehaničar, mada, ne moraš da budeš samouk. :)

Wiki im je prelep. A i mimo toga, za razliku od Ubuntu papazjanije, rešenje za svaki problem ili nedoumicu dobijaš na prvoj google stranici.

Ali na svu sreću, nema tu nešto puno ni da se podešava .. inače..

Citat:
Ako je potrebno da gubim vreme da bih ubedio linux da proradi GE, to je samo znak neozbiljnosti autora i površnog rada, odradili neki sitan deo i dosta, neka korisnici dalje rade.


To je samo maslo 'nekih drugih' koji neće da podrže masu stvari za platformu na kojoj rade "neozbiljni" autori.

Zašto je adobe obustavio komplet podršku za linux od fleš verzije 11.* pa naviše .. ?

Osim toga, ja sa svakom distribucijom gubim vreme ubijajući i odstranjivajući pulse zarad čistog alsa audio subsistema.
Ne voli se pulse sa mojom audio karticom, a svi ga trpaju kao default..
Pa onda akanje oko grafičke kartice.. neće ovaj moj model lagano pa to ti je.. ni na jednoj distribuciji.. hoće vesa, naravno, ali ne i full 3D support. .. nema veze, modus je pronađen.

Al' sve to dođe nekako ne nešto zanimljivo, već jednostavno - način korišćenja. I windows bi bio isti takav, samo da ima isto toliko mogućnosti kao Linux. Al' nema, jer je skovan - kao za bebe ili za ljude koji se jednostavno ne bave programiranjem ili nemaju vremena za dangubljenje. I ono što jeste bitno, ne podešava se svaki dan.. već u samom startu odradiš šta treba.. i jednostavno na dajle zaboraviš na podešavanja i 'prekovremeno konzolisanje'. Upailš konzolu da podigneš i ubiješ potreban servis i toliko. Sve ostalo ide na klik.
about:networking
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Google earth ne radi na Debianu07.07.2013. u 16:46 - pre 131 meseci
@plus_minus,

To uputsvo za GE je vec vidjeno milon puta, mozda tu radi ali u Debianu ne.
Usput ia-32lib trazi jos neke fajlove i tu pocinje igranka bez prestanka,
ako se skine 32-bitna verzija GE tu tek nastaje haos. Tu se vidi poenta onoga sto
@calexx pise, na jednom distrou GE radi a na drugom ne, znaci kopaj po netu
pa ako se posreci da proradi. Sto se tice pulse audia stavljaju ga kao default
jos odavno, forsirali su pulse. Skype trazi pulse, sad neko moze da kaze imas
alternativu, problem je sto alternativa ne postoji jer 99% korisnika bilo kog
OS koriste skype, on je nezvanicno default standard. Koliko ja vidim svaki od linux
distro ima sminkeraj, sve lepe slicice ali sustina da to stavrno radi, e tu nastaje
problem. Ripovo sam jedan CD u linux, sve lepo i onda na zadnjoj numeri zaglavi,
celu noc se mucio, sutra dignem win7 i besplatan program za ripovanje, brze
radi a i spornu numeru odradi bez problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Google earth ne radi na Debianu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10757 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.