Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako igrači zarađuju pare na kladionici?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247830 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 10:51 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney: To nije predmet mojih komentara.
Ono što ja pitam to je:

da li će svaka ponuda biti vidjena "as it is"
ili neće.

Ako se ne vidi onda neko ometa "slobodno tržište".


Vidi se. U sistemu je.
Pogledaj https://www.betfair.com/exchan.../#/football/market/1.122867720
i klinki na ikonu mini grafika pored Bajerna. https://www.betfair.com/exchan...867720&selectionId=5774350
Otvorice se tradebook sa svim prisutnim informacijama za pobedu bajerna. U tom prozoru mozes da vidis i ostale selekcije istog marketa.

Npr back na 2.00 za 10e je moja ponuda.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:23 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney:
Ja ovde ne komentarišem "kako nastaju Back i Lay koeficijenti"
već ono što je napisano na forumu.

Drugo, kako mogu koeficijenti da "nastanu" kad se u stvari "nude"?
Medjutim ako koefciijenti, kako kažeš, "nastaju"
onda si dao pozitivan prilog potvrdi moje pretpostavke o "transformaciji kvota".





[Ovu poruku je menjao hotchimney dana 10.02.2016. u 11:32 GMT+1]


Koeficijenti nastaju tako sto je to necija ponuda.

Ti si dao svoju ponudu sa naznacinom vrstom kladjenja Back ili Lay, tu si uneo iznos do kjeg si spreman da reskiras i naveo si koeficijent koji trazis.

To je oglas, tvoja ponuda. Takvu onudu zakacis na "oglasnu tablu" ili u realnosti uneses u sistem. Dobijes potvrdu da je tvoja ponuda (oglas) zaprimljen i to je to. Neko drugi uradi isto i tako redom svi igraci.

To su milioni ponuda ili milioni oglasa.

Onda sistem spaja ponude po koeficijentima pa tako dobijamo da na 1.32 imamo 51234$, to nije ponuda jednog igraca vec kumulativno svih onih koji su dali ponudu na 1.32, neko je u tome ucestvovao sa 5$, a neko drugi sa 25000$, to nema nikakav znacaj. Osim za tebe koji postavlja pitanje ciji je novac u igri, u realnosti to je promaseno pitanje.

Sistem zatim proverava koje se ponude mogu spojiti i realizovati, pa ih spaja i zatvara i te ponude prelaze u stanje MATCHED ili zatvorene.
Taj iznos se minusira od ukupnog iznosa i onda, recimo, ostane 22365$ za trgovanje.

Tako sistem funkcionise.

za procesuiranje naloga treba 5 sekundi.
Betfair vrsi proveru stanja na 30 sekundi.

Zbog zadrske od nekoliko sekundi i zbog ogromnog broja zahteva realno je moguce da se dogodi sledeca situacija.

Ja imam zelju da uplatim na Back u iznosu od 100$, na koeficijent 1.65
po unosenju naloga, treba 5 sekundi da bi dobio poruku da je zahtev primljen i treba se izvrsiti verifikacija, tacnije da li ostajemo pri tome. Kad se potvrdi onda se ispise po izvestaj da je poruka unesena u sistem

Kako postoji zadrska u unosu podataka, a postoji zadrska i u televiziskom ili internet signalu, mozda je neko video pre mene neko desavanje na terenu, nesto sto ce izazvati promenu koeficijenata i zbog toga je pe mene poceo proces unosenja svog zahteva.
Tako da je taj neko uneo u sistem da je spreman da primi neciju uplatu na 1.68.
Sistem je u tih 5 sekundi obradio moj zahtev ali je "video da je vec unet zahtev za primanje uplate na 1.68 (taj neciji zahtev je snimljen, proces je zavrsen), kako je moj zahtev u toku procesa, da sistem ne bi moj zahtev snimao, pa onda procesuirao on u "letu" zatvara moj zahtev na bolju po mene ponudu i potvrdi mi da je moja uplata zatvorena na 1.68 u iznosu od 100$, a drugu stranu izvesti da je takodje njen zahtev takodje realizovan i onda oba zahteva sklanja u grupu zatvorenih oklada.

To je ceo proces kladjenja koji ti ne mozes da razumes.

Da si ti mogao da shvatis ovo sto sam ti napisao ti ne bi ponavljao jedno te isto pitanje zasto se koeficijenti na Back i Lay strani ne poklapaju.

Po tvojoj logici da bi se poklopili koeficijenti na Back i Lay strani treba da se dogodi sledece:

Ti si dao ponudu da zelis uplatiti 100$ na koeficijent 1.35 i to je prikazano na Lay strani

ja sam uneo zahtev da zelim primiti neciju opkladu u iznosu od 100$ na koeficijent 1.35, sto ce biti prikazano na Back strani

Medjutim po tvojoj logici sistem ne treba da uparuje te dve ponude iako ih je registrovao vec treba da ih drzi otvorene za neke druge/nove igrace koji imaju iskrivljenu logiku kao sto imas ti.

kako drugacije moze da se poklope koeficijenti na Back i Lay strani o cemu stalno trubis, osim ako sistem namerno nije upario dve ponude koje je vec primio.

Kad to budes razumeo pocece i sve drugo da ti se razjasnjava. Ovako samo lupetas bez trunke zdravog razuma.

Evo daj sam sebi odgovor kako se mogu poklopiti koeficijenti na Back i Lay strani???
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:26 - pre 100 meseci
Citat:
djordjeno:
Citat:
hotchimney: To nije predmet mojih komentara.
Ono što ja pitam to je:

da li će svaka ponuda biti vidjena "as it is"
ili neće.

Ako se ne vidi onda neko ometa "slobodno tržište".


Vidi se. U sistemu je.
Pogledaj https://www.betfair.com/exchan.../#/football/market/1.122867720
i klinki na ikonu mini grafika pored Bajerna. https://www.betfair.com/exchan...867720&selectionId=5774350
Otvorice se tradebook sa svim prisutnim informacijama za pobedu bajerna. U tom prozoru mozes da vidis i ostale selekcije istog marketa.

Npr back na 2.00 za 10e je moja ponuda.



Ajde da se opkladimo ja i ti da on i Kecman nece razumeti sta im pokazujes i da ce nastaviti sa svojom pricom.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:35 - pre 100 meseci
^djordjeno

Evo šta ja vidim:



Tu nema kompletne ponude iz koje bih mogao utvrditi da li je eventualna ponuda od 1.95 na Back "utopljena" tačno na ponudu 1.95 Lay.

Grafikon tu ne pomaže.

Ne vidim ni tvoju ponudu od 10 evra.
Da li je već realizovana?

Ono što se vidi to su koeficijenti identični na prvom linku koji si postavio.
Prikačeni fajlovi
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:44 - pre 100 meseci
Citat:
djordjeno:

@2012

Nije isto lokalna kladionica i betfair. Lokalna kladionica prima uglavnom uplate po manjem lay-u od onog na betfair-u i tako na duze staze pobedjuje jer ima marginu koja je stiti.


Da li lokalna kladionica prima manje ili vece koeficijente od Betfair-a nije poenta price, ja to ne osporavam. Medjutim ako stavimo po strani komparaciju koeficijenta izmedju lokalne kladionice i Betfair servisa onda dolazimo do sledeceg:

da li ti mozes da postavis koeficijente na Lay tako da u sebi sadrze marginu? Mozes.

sad ces reci da ja ne znam da li ce neko prihvatiti moje koeficijente. Tacno, ne znam

Ali takodje ni kladionica ne zna da li ce neko prihvatiti njene koeficijente i da li ce raspored uplata biti simetrican, vec se realno moze dogoditi da napravi gresku u postavljanju koeficijenata i da joj uplate dodju u 80% na1 (pobedu domacina).

kladionica ce vrsiti korekciju svojih koeficijenata, vrsicu i ja korekciju svojih koeficijenata.

Od tog momenta slabi znacaj statistika koji je vazan za inicijalno postavljanje koeficijenata vec posao preuzima modeliranje ili balansiranje toka novca. Medjitm ne prestaje znacaj statistike i racunanja verovatnoce, a obavezno mora da ima i prisustvo coveka koji ce direktno pratiti i ispravljati greske koje cini softver. Zato i postoje LIVE TRADER-i. Ne oslanja se kladionica samo na softver, vec je softver samo pomocan alat.

Tu su botovi koje prave razni igraci slabi ili glupi jer imaju mnogo nedostataka, a igraci se dosta cesto oslanjaju samo na bot trejdovanje i onda se cude kad izgube novac.

Evo ti jedan prost primer.

Ti si postavio koeficijent na softveru na 1.35 i softver nece "okinuti" dok mi se ne pojavi 1.35.
Kad ziv covek koji je upucen u kladjenje prati desavanje onda on moze postavit svoj koeficijent na 1.35, ali ako vidi da pomeranje nece dostici 1.35 moze napraviti povlacenje prve ponude i izvrsiti promenu na 1.33 ili 1.37, smanjice deo svoje zarade ali nece ispustiti zatvaranje. Bot nije sposoban da uradi takvo nesto i realno se dogadja da ostane "mrtav" cime igracu nanese daleko vecu stetu.


 
0

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:45 - pre 100 meseci

Gledas kao guest odnosno nisi ulogovan.
Verovatno je to problem i zbog toga je nesporazum u citavoj prici.

Takodje mislim da kroz browser mogu najvise 6 (najbolje 3 back, najbolje 3 lay) ponuda da prikazu. Mislim takva im je odluka UX strucnjaka.
Inace sta je sve u ponudi nije tajna, odnosno ne znam sto bi bila.

Npr evo slike 3rd party alat koji ima interfejs kao i svi trading alati za berze prikaze sve.
http://www.geekstoy.com/ForumPics/WithoutTSHedge.PNG


 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:47 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney:


Tu nema kompletne ponude iz koje bih mogao utvrditi da li je eventualna ponuda od 1.95 na Back "utopljena" tačno na ponudu 1.95 Lay.

Grafikon tu ne pomaže.

Ne vidim ni tvoju ponudu od 10 evra.
Da li je već realizovana?

Ono što se vidi to su koeficijenti identični na prvom linku koji si postavio.


Moraces da zazmuris.

Ako niko nije dao ponudu na 1.95 videces je samo zmureci, otvorenih ociju ne mozes da vidis nesto sto ne postoji.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:50 - pre 100 meseci
Citat:
djordjeno:

Gledas kao guest odnosno nisi ulogovan.
Verovatno je to problem i zbog toga je nesporazum u citavoj prici.

Takodje mislim da kroz browser mogu najvise 6 (najbolje 3 back, najbolje 3 lay) ponuda da prikazu. Mislim takva im je odluka UX strucnjaka.
Inace sta je sve u ponudi nije tajna, odnosno ne znam sto bi bila.

Npr evo slike 3rd party alat koji ima interfejs kao i svi trading alati za berze prikaze sve.
http://www.geekstoy.com/ForumPics/WithoutTSHedge.PNG




Na skoro svakom alatu za betfair se vidi lepo ponuda. Ima takav prikaz i na Betangel i sad sam uzeo neki novi alat na testiranje, takodje prikazuje mnogo siru sliku ponuda i volumen marketa.
 
0

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:50 - pre 100 meseci
Citat:
2012:

Tu su botovi koje prave razni igraci slabi ili glupi jer imaju mnogo nedostataka, a igraci se dosta cesto oslanjaju samo na bot trejdovanje i onda se cude kad izgube novac.

Evo ti jedan prost primer.

Ti si postavio koeficijent na softveru na 1.35 i softver nece "okinuti" dok mi se ne pojavi 1.35.
Kad ziv covek koji je upucen u kladjenje prati desavanje onda on moze postavit svoj koeficijent na 1.35, ali ako vidi da pomeranje nece dostici 1.35 moze napraviti povlacenje prve ponude i izvrsiti promenu na 1.33 ili 1.37, smanjice deo svoje zarade ali nece ispustiti zatvaranje. Bot nije sposoban da uradi takvo nesto i realno se dogadja da ostane "mrtav" cime igracu nanese daleko vecu stetu.



To sto bot nece korigovati cenu ne znaci da nije sposoban, nego nije mu receno(programirano) da to uradi. To je velika razlika.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 11:56 - pre 100 meseci
Citat:
djordjeno:

Gledas kao guest odnosno nisi ulogovan.
Verovatno je to problem i zbog toga je nesporazum u citavoj prici.

Nema "nesporazuma".
Bio sam logovan dok sam pravio screenshoot.


PS:
3rd party alati ne daju izvorne podatke BetFair-a
već ono što BetFair transformiše.
Zar ne?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:03 - pre 100 meseci
Citat:
djordjeno: To sto bot nece korigovati cenu ne znaci da nije sposoban, nego nije mu receno(programirano) da to uradi. To je velika razlika.


U redu, tako je. Nije programiran da uradi to. A reci ti meni iz tvog iskustva koliko si botova video koji su programirani (osposobljeni) da to urade.



 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:04 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
djordjeno:

Gledas kao guest odnosno nisi ulogovan.
Verovatno je to problem i zbog toga je nesporazum u citavoj prici.

Nema "nesporazuma".
Bio sam logovan dok sam pravio screenshoot.


PS:
3rd party alati ne daju izvorne podatke BetFair-a
već ono što BetFair transformiše.
Zar ne?


Kako moze neko da transformise podatke i zbog cega bi to radio? Kome bi koristili tako "transformisani podaci"?

Izmisljas neke gluposti da bi dokazao nesto sto ne postoji u realnosti.


 
0

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:07 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney: Nema "nesporazuma".
Bio sam logovan dok sam pravio screenshoot.


PS:
3rd party alati ne daju izvorne podatke BetFair-a
već ono što BetFair transformiše.
Zar ne?



Ja sam samo tri ponude u tabeli video dok nisam ulogovan, tj tako kako si ti pokazao.
Kad se ulogujem vidim sve. Screenshot uz poruku.

3rd party preko betfair api-ja dobiju sve sto je u ponudi. Kako ce prikazati to je posle stvar tog alata.

Prikačeni fajlovi
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:14 - pre 100 meseci
Citat:
2012:

Ja imam zelju da uplatim na Back u iznosu od 100$, na koeficijent 1.65
po unosenju naloga, treba 5 sekundi da bi dobio poruku da je zahtev primljen i treba se izvrsiti verifikacija, tacnije da li ostajemo pri tome. Kad se potvrdi onda se ispise po izvestaj da je poruka unesena u sistem

Kako postoji zadrska u unosu podataka, a postoji zadrska i u televiziskom ili internet signalu, mozda je neko video pre mene neko desavanje na terenu, nesto sto ce izazvati promenu koeficijenata i zbog toga je pe mene poceo proces unosenja svog zahteva.
Tako da je taj neko uneo u sistem da je spreman da primi neciju uplatu na 1.68.
Sistem je u tih 5 sekundi obradio moj zahtev ali je "video da je vec unet zahtev za primanje uplate na 1.68 (taj neciji zahtev je snimljen, proces je zavrsen), kako je moj zahtev u toku procesa, da sistem ne bi moj zahtev snimao, pa onda procesuirao on u "letu" zatvara moj zahtev na bolju po mene ponudu i potvrdi mi da je moja uplata zatvorena na 1.68 u iznosu od 100$, a drugu stranu izvesti da je takodje njen zahtev takodje realizovan i onda oba zahteva sklanja u grupu zatvorenih oklada.

1. Kako ti znaš da je suprotna strana postavila baš 1.68 a ne recimo 1.69?
2. Na osnovu čega si ti utvrdio da je suprotna strana obaveštena da je "zatvorila" transakciju sa ponudom 1.65?

3. Zašto suprotnoj strani nije zatvorena transakcija na 1.65
kad joj je BetFair obećao "automatsko uparivanje sa povoljnijom ponudom"?


 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:14 - pre 100 meseci
Vidi se sve, samo mora biti ulogovan.


Prikačeni fajlovi
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:17 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
2012:

Ja imam zelju da uplatim na Back u iznosu od 100$, na koeficijent 1.65
po unosenju naloga, treba 5 sekundi da bi dobio poruku da je zahtev primljen i treba se izvrsiti verifikacija, tacnije da li ostajemo pri tome. Kad se potvrdi onda se ispise po izvestaj da je poruka unesena u sistem

Kako postoji zadrska u unosu podataka, a postoji zadrska i u televiziskom ili internet signalu, mozda je neko video pre mene neko desavanje na terenu, nesto sto ce izazvati promenu koeficijenata i zbog toga je pe mene poceo proces unosenja svog zahteva.
Tako da je taj neko uneo u sistem da je spreman da primi neciju uplatu na 1.68.
Sistem je u tih 5 sekundi obradio moj zahtev ali je "video da je vec unet zahtev za primanje uplate na 1.68 (taj neciji zahtev je snimljen, proces je zavrsen), kako je moj zahtev u toku procesa, da sistem ne bi moj zahtev snimao, pa onda procesuirao on u "letu" zatvara moj zahtev na bolju po mene ponudu i potvrdi mi da je moja uplata zatvorena na 1.68 u iznosu od 100$, a drugu stranu izvesti da je takodje njen zahtev takodje realizovan i onda oba zahteva sklanja u grupu zatvorenih oklada.

1. Kako ti znaš da je suprotna strana postavila baš 1.68 a ne recimo 1.69?
2. Na osnovu čega si ti utvrdio da je suprotna strana obaveštena da je "zatvorila" transakciju sa ponudom 1.65?

3. Zašto suprotnoj strani nije zatvorena transakcija na 1.65
kad joj je BetFair obećao "automatsko uparivanje sa povoljnijom ponudom"?




U teksti koji si iskasapio i skratio lepo je objasnjeno kad se primenjuje postupak "povoljnije ponude" procitaj jos jednom, pa se javi.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:21 - pre 100 meseci
Shure.
Samo ti čitaj!


PS: Bio sam logovan ali ne vidim kompletan izveštaj.

Dobro, sad objasnite kako iz tog izveštaja vidite koje pojedinačne ponude su uparene?
 
0

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:23 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney: 1. Kako ti znaš da je suprotna strana postavila baš 1.68 a ne recimo 1.69?
2. Na osnovu čega si ti utvrdio da je suprotna strana obaveštena da je "zatvorila" transakciju sa ponudom 1.65?

3. Zašto suprotnoj strani nije zatvorena transakcija na 1.65
kad joj je BetFair obećao "automatsko uparivanje sa povoljnijom ponudom"?


Algoritam uparuje opklade, postoje redovi (queue) i postuje se prioritet ko je prvi postavio opkladu.
betfair procesira milione transakcija dnevno i naravno da iza toga stoji software koji to sve obradjuje.

Ne razumem poentu sta zelis da pokazes?

cetvrta kolona je zbirna suma odnosno traded na odredjenoj kvoti.

 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:30 - pre 100 meseci
Nema sta ja da citam, ja sam ti objasnio, a ti nisi procitao ili nisi razumeo, pa postavljas glupa pitanja.

Receno ti je vec stotinu puta, ne moze se zatvoriti nepovoljnije od onoga sto si uneo u svom zahtevu za koji si primio potvrdu da je uredno unesen u sistem.

Ako je bilo koji igrac uneo 1.68 na Back, ne moze se zatvarati / uparivati oplada sa koeficijentom nizim od 1.68.

Takvo nesto ne postoji u realnom svetu, to je tvoja izmisljotina.


Citat:
3. Zašto suprotnoj strani nije zatvorena transakcija na 1.65
kad joj je BetFair obećao "automatsko uparivanje sa povoljnijom ponudom"?


Ovo ti je vec objasnjeno.

Citat:
PS: Bio sam logovan ali ne vidim kompletan izveštaj.



Gde si bio ulogovan?

Citat:
Dobro, sad objasnite kako iz tog izveštaja vidite koje pojedinačne ponude su uparene?


Sta zelis da pitas?

Da li ponovo trazis objasnjenje u stilu zasto se ne poklapaju koeficijenti na Back i Lay strani u "TOM MOMENTU" (kako ga ti zoves)
 
0

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?10.02.2016. u 12:30 - pre 100 meseci
Citat:
2012:
Citat:
djordjeno: To sto bot nece korigovati cenu ne znaci da nije sposoban, nego nije mu receno(programirano) da to uradi. To je velika razlika.


U redu, tako je. Nije programiran da uradi to. A reci ti meni iz tvog iskustva koliko si botova video koji su programirani (osposobljeni) da to urade.


Video sam razne algoritme za botove, sve se da napisati. U zadnje vreme prenose iskustva iz trgovanja valutama, opcijama, akcijama na sportsko kladjenje. Trguju i sa minialnim pomeranjem kvota (scalp trading)

PS. Profitabilan bot nije na prodaju niti je dostupan :) i da, bot moze da se "pobedi". Potrebna vam je Sara Konor i dobri terminator (ovo je šala)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247830 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.