Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise informacija o VETS-u ???

[es] :: Vodič za učenje :: Vise informacija o VETS-u ???

[ Pregleda: 5118 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popay_vp
El Magico
F5 & Infoblox Presales
Computerlinks

Član broj: 22382
Poruke: 142



+2 Profil

icon Vise informacija o VETS-u ???11.03.2004. u 20:44 - pre 244 meseci
Da li bi mogao neko da napise nesto vise o visoj elektrotehnickoj skoli odnosno VETS-u ?? Posto sam sad zavrsna godina, mislim da je Vets adekvatno resenje, imam dilemu izmedju smera racunarske tehnike RT-a i nove rac. tehnike - NRT. Na RT-u ima matematika I i II, i osnove elektronike I i II , ort dok na Nrt-u toga nema, mnogo je lakse gledano sa te strane (ne moras da ucis integrale i ostalo sto ti u prakticnom radu nece trebati, barem ja tako mislim). Ali se zato na NRT-u placa skolarina, 70000 din sto nije malo, ali mogu da kazem da nije ni mnogo jer se placa preko cele godine, dok se za RT polaze prijemni iz mat, a za NRT trazi nesto osnovno o pc-u. Da li je neko od vas imao iskustva sa Vets-om i sta bi ste mi predlozili ??

unapred hvala
br@dilk0
..:|We accidentally replaced your heart with a baked potato. You have three seconds
to live|:..
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

Član broj: 15265
Poruke: 178
*.vdial.verat.net

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???11.03.2004. u 20:51 - pre 244 meseci
sam si sebi odgovorio :)
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???11.04.2004. u 20:33 - pre 243 meseci
Citat:
popay_vp:
a za NRT trazi nesto osnovno o pc-u.
br@dilk0



Samo to ????
 
Odgovor na temu

bokacbl
Negdje tu....

Član broj: 10877
Poruke: 182
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???12.04.2004. u 10:02 - pre 243 meseci
Nije samo to proslih godina se za NRT polagao i test iz Elementarne matematike...
Medjutim to ne treba da vas plasi jer 99% studenta koji to zele se upisu jer se svake godine broj studenata povecava.....
The only place success comes before work is in the dictionary.
 
Odgovor na temu

bokacbl
Negdje tu....

Član broj: 10877
Poruke: 182
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???12.04.2004. u 21:19 - pre 242 meseci
E koga interesuje jos podatka o VETS-u i smjeru NRT moze da pogleda forum:

http://nrt.default.co.yu

i forum studenata NRT

http://nrt.default.co.yu/forum

Tu mozete pogledati neke ispitne rokove iz vecin predmeta....
The only place success comes before work is in the dictionary.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???25.04.2004. u 19:22 - pre 242 meseci
A ko nema dovoljan broj poena iz Mate na prijemnom (> 50 %) onda je obavezan da uzme Uvod u visu matematiku kao predmet u prvom semestru.

Samo to se nesto odradi za par nedelja, a i skoro 100 % je isto kao gradivo iz srednje. Znaci ako ides pravo iz srednje na VETS ne bi trebao da bude uopste problem ni taj prijemni, a ni uvod u visu mat ...

Evo jedan primer pitanja iz sklonosti za racunare (ili sta vec).

Kad se kaze da je monitor velicine 17 " (inca) to znaci da je :

1. sirina 17 inca
2. visina 17 inca
3. dijagonala 17 inca
4. e nemam pojma ... neka glupost kao dubina recimo.

Dakle to je ustvari smisljeno da bi svko imao minimum poena dovoljan za upis, cak i da ima 0 iz mate.

Mada bilo je ljudi i koji nisu prosli prijemni .... i ne mislim na one sa 0 poena koji se nisu ni pojavili na prijemnom ...

Eh a to da li ima posla kad zavrsis VETS ... potrazite negde schined electronics je recimo skoro raspisao konkurs za studenta koji bi isao na "probni" rad i tako nesto.

dok sam citao koji bi predmeti trebalo da su odslusani kao da si citao predmete sa NRT-a ... Ispostavilo se da im je neki od menagera sa kojim sam se dopisivao zavrsio VETS .... dakle ima ... ima ... $$ :)
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.skydsl.de.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???25.04.2004. u 22:48 - pre 242 meseci
4. Dubina
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???26.04.2004. u 05:59 - pre 242 meseci
Direktan odgovor na temu: Više informacija o smeru e-poslovanje na VETŠ-u može se videti na sajtu www.eposlovanje.org.
 
Odgovor na temu

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???30.04.2004. u 00:58 - pre 242 meseci
VETS ima 2 klase studenata.
1 klasa - plati pa se klati i dodji po diplomu za 2-3 godine (pri tom ti se profani smeskaju i uvlace u bulju) i
2 klasa - neces da platis??? e sad ces da vidis sta znaci studirati...

I ma koliko cudno zvucalo ovo drugo je ipak bolje...
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.eunet.co.yu



+4 Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???30.04.2004. u 08:51 - pre 242 meseci
Citat:
brzibg:
VETS ima 2 klase studenata.
1 klasa - plati pa se klati i dodji po diplomu za 2-3 godine (pri tom ti se profani smeskaju i uvlace u bulju) i
2 klasa - neces da platis??? e sad ces da vidis sta znaci studirati...

I ma koliko cudno zvucalo ovo drugo je ipak bolje...


Vidim bas si "upucen". Ti si ocigledno iz ove tvoje druge "klase". Nije tacno da kada platis da ti se profani smeskaju i uvlace u bulju. Ako ne ucis i ne radis nema sanse da diplomiras. Program jeste laksi, i postoji mogucnost da biras predmete, ali te neki profani cak i gledaju sa omalovazavanjem. Tako da svakome ko ima da plati bi preporucio da ide na NRT, jel ako hoce moze dosta da nauci, i da se ne smara sa kojekakvim glupostima od predmeta. Daleko je NRT od PMF-a, a od ETF-a da ne pricam, ali to sto pruza - vredi.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???01.05.2004. u 00:34 - pre 242 meseci
Tako je kolega ! Ne moze on da prica svasta o "nasem" NRT-u :) Lol

E evo dakle iskreno ... od jednog NRT-ovca ... II godina.

Da lakse jeste. A zasto jeste lakse.

1. Smeskaju se mozda malkice vise nego ovim "obicnim" studentima, tako da te
recimo manje cimaju u studentskoj sluzbi .... ali ne da ti daju ocene na osmeh naravno.

2. Termini su "fleksibilni", i odgovaraju onima koji rade !

3. Vise prakticnijeg znanja. Dosta vise prakticnog znanja.

A koliko sam upucen, "obicni" studenti placaju prijave ispita, kolokvijuma i sl. ?
Sad kao na sajtu stoji da svi placaju to, samo ja nisam (sem naknadna prijava par dana pred ispit i sl) nista placao od toga.

4. Mozes da biras predmete.

5. Manje matematike, nema fizike .... elektronika je na nivou prvog polugodista elektronike I, samo sto kao obuhvata i elektroniku jedan i II (dakle pricam o srednjoskolskim elektronikama) itd.

6. Ima dosta dobrih predmeta !

Jednostavno, isplati se, ako imas love.

Da se razumemo "obicni" se podrazumevaju da su oni koji nisu "posebni" tj placaju ... a ne nesto lose .
 
Odgovor na temu

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???04.05.2004. u 00:24 - pre 242 meseci
Šta ste se odmah po.... zbog par lošijih reči o NRT-u. Tj. nije to bilo samo za NRT već za sve smerove koji su samo samofinansirajući. A to su, pored nrt-a, audio i tv tehnika, menadžment u elektrotehnici i ne znam koliko još ima prestao sam da pratim. Svakih par meseci oni izmisle neki novi smer da uzmu pare onima koji normalne studije ne bi nikad završili. Evo jednog praktičnog primera, kada sam svojevremeno (davno) polagao ORT kod Obradovića, mi "obični" studenti smo dobili za ispit parčence papira za 5 zadataka koje niko nikad nije uspeo da uradi za predviđena 2 sata. Onaj koji uspe da prođe imbecilno visok kriterijum na tom delu, polaže drugi teoretski deo (pismeno - opet prekratkih 2 sata) i konačno sledi treći i poslednji deo usmeni. Ja sam imao sreću (odlično znanje iz srednje) te sam položio ORT iz prve, ali 80% ljudi to polaže barem 3 puta. Kolega do mene, na prvom delu ispita, je bio sa NRT-a i pride nije ni prijavio ispit nego je eto tako došetao, pa mu se dotični profesor 15 minuta izvinjavo što je iskopirao samo 8 primeraka ispita, koliko je bilo prijavljenih sa NRT-a, i da će morati da sačeka 10 minuta dok on neotrči da mu iskopira. A da najbitniji detalj je taj što je njihov ispit iz tog jednog pismenog dela na 4 A4 lista sa odgovorima na zaokruživanje. I na kraju od njih 8 položilo je svih 8, a od nas 100-tinjak, isto 8.

No raspisah se ja, bez potrebe jer cilj ovog foruma nije prepucavanje već međusobna pomoć i savetovanje. Kao moj savet na ovu temu je:
-sam proceni koliko si spreman da izguraš ovu školu do kraja, čisto informativno težina redovnih smerova je ista (ako ne i veća) kao na mnogim fakultetima iako je ovo samo viša škola (naravno iz ovog poređenja isključujem BGD ETF koji je... uh), jedino što kraće traje.
-plaćeni smerovi su dosta lakši, ali je od njih svakako najbolji NRT koji uostalom i postoji najduže. A ove ostale smerove ne bi trebalo ni da uzimaš u obzir, jer mislim da ni nemaju baš praktičnu svrhu.

Pozdrav i srećno šta god izabrao.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
Odgovor na temu

popay_vp
El Magico
F5 & Infoblox Presales
Computerlinks

Član broj: 22382
Poruke: 142



+2 Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???04.05.2004. u 11:04 - pre 242 meseci
Hvala svima vama, posle vaših odgovora razlučio sam neke stvari. Upisaću 99% NRT, najviše iz razloga što mnogo slabo stojim sa matom, elektroniku nikad nisam ni video jer završavam gimnaziju. Meni je potrebno praktično znanje, što mi ovaj smer pruža, a nadam se da kasnije mogu naći i adekvatan posao u svojoj struci.

Još jednom hvala !
..:|We accidentally replaced your heart with a baked potato. You have three seconds
to live|:..
 
Odgovor na temu

MysterNO

Član broj: 36727
Poruke: 5
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???20.10.2004. u 18:27 - pre 236 meseci
Ne znam sad samo kolika je razlika izmedju RT i NRT?Ako bi neko bio ljubazan da to malo bolje objasni.
 
Odgovor na temu

Manki
Novi Sad

Član broj: 17263
Poruke: 34
*.198.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vise informacija o VETS-u ???20.10.2004. u 23:08 - pre 236 meseci
Ajd da ti i ja dam neki savet iz licnog iskustva
Apsolvent sam na RT sa jednim nepolozenim ispitom i mogu ti reci da je VETS u principu isti bez obzira koji ces smer da upises
Imas odredjenih pogodnosti ako odes na NRT, naravno zbog skolarine koja se placa, jer niko nebi ni upisivao NRT kada bi bilo isto kao na RT - sto bi ljudi bacali pare ako nemoraju
U principu ta dva smera su ti sada skoro indenticna jer i na jednom i na drugom mozes da biras predmete i polazes ono sto ti vise odgovara

Ako imas love upisi NRT bez razmisljanja jer ces verovatno brze zavrsiti skolu ako bog da nadjes posao i isplacujes tu svotu koju si placao za vreme studija

Ako nemas kintu upisi RT bice ti malo teze ali ne nesto preterano
Uopste ta skola nije teska niti ima nekih jako zajebanih profesora vec je sve do tebe koliko to tebe interesuje koliko si motivisan
Nema neke mudrosti
Ako ucis polozices ispit, ja naprimer nisam ni jedan ispit koji sam ucio pao dva puta dok imas ljudi koji padaju po 10 puta neki ispit i pricaju kako je tesko kako ih profesori ruse .......

Sto se tice kvaliteta predavanaj tebi tamo predaju isti profesori isto gradivo i jdnim i drugim
Ako hoces nesto da naucis u toj skoli to zavisi od tebe (jer stvarno mozes da naucis neke stvari -naravno ako te interesuju) ako ides samo zbog diplome onda ja mislim da ti je profitabilnije da upises NRT jer ces najverovatnije pre zavrsiti

Neznam dali to jos uvek vazi ali kad upises VETS posle prve godine mozes da menjas smer pa recimo odes na RT i posle prve godine prebacis se na NRT ili obrnuto, ali ces to morati da proveris u studenskoj sluzbi

Nadam se da sam ti malo pomogao
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Vise informacija o VETS-u ???

[ Pregleda: 5118 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.