Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima tona, nema slike...

[es] :: Windows desktop :: Ima tona, nema slike...

[ Pregleda: 3491 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aspitanis
aspitanis
Projektant
Novi Sad

Član broj: 104141
Poruke: 82
*.panline.net.



+4 Profil

icon Ima tona, nema slike...07.04.2013. u 17:14 - pre 134 meseci
Posle instalacije Windows XP SP3, što mi inače nije prvi put, ovoga puta se dešava vrlo čudna stvar. Pri pokušaju emitovanja video klipova ili filmova, u bilo kom formatu i pomoću raznih plejera (WM Playera, VLC, MV2, Real Playera), projekcija počinje "normalno" da se odvija, čuje se zvuk, vide se titlovi, ali ekran ostaje crn - nema slike. Isti je slučaj i sa web-kamerom - samo crno, ali me zato "druga strana" normalno vidi. E, ali postoji i izuzetak. Ako je uključen Windows Movie Maker, odjednom sve proradi. Super, ali kada isključim Movie Maker - opet nema slike ni na jednom plejeru. Znači, mogu da gledam video klipove samo ako je aktivan Windows Movie Maker.
Ovo se prvi put dešava, iako sam dosad više puta instalirao i Windows XP i Movie Maker.
Pokušao sam i sa deinstalacijom Movie Makera, ali sam morao da ga vratim, pošto bez njega više ne mogu ništa da gledam. Pritom, normalno se vidi slika sa TV kartice, a i ona na YouTube-u.
Što se tiče drivera, koristio sam najnovije K-lite codece, kao i svaki put dosad.
Ima li pomoći?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Ima tona, nema slike...07.04.2013. u 17:26 - pre 134 meseci
Nesto te zeza overlay...Pokusaj u Player-u, pod video renderering da promenis, pa postavis sistem default ili na wmr7/9 ili ako je tako, postavi na overlay.
Ako se isto desava, reinstalisi G. drajvere.

(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

aspitanis
aspitanis
Projektant
Novi Sad

Član broj: 104141
Poruke: 82
*.panline.net.



+4 Profil

icon Re: Ima tona, nema slike...07.04.2013. u 18:40 - pre 134 meseci
Hvala ti na savetu, gilopile. Na VLC i WM Playeru sam dečekirao Overlay i slika se pojavila, a na Media Player Classic i MV2 playeru je po starom.
Problem se pojavio pre instalacije K-Lite Codec-a, tako da je malo verovatno da bi njegova reinstalacija pomogla.
Hvala još jednom :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Ima tona, nema slike...07.04.2013. u 18:46 - pre 134 meseci
Nesto je tu zabagovalo i tesko je doci do jednostavnog resenja. Treba da se kopa na relaciji g. drajver i kodeci. Pokusaj ti sve lepo da reinstaliras. Koja je g. kartica u pitanju? Uninstaliraj drajvere i pokusaj sa drugom verzijom, moze i nesto stariji drajveri. Sto se k lite kodeka tice, uninstaliraj ga sa naprednijim uninstalerom, tipa `your uninstaler` kako bi uklonio i podatke iz registry baze, jer gomilanjem moze samo doci do bag-a sto se kodeka tice. Pokusaj prvo da uklonis kLite i vidi da li normalno radi sa internim koji se nalaze u Gom ili KM player-u. Pa tek onda instaliraj Klite ako bas moras ili su ti potrebni za nesto drugo, a ne samo za gledanje odredjenih video zapisa.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

aspitanis
aspitanis
Projektant
Novi Sad

Član broj: 104141
Poruke: 82
*.panline.net.



+4 Profil

icon Re: Ima tona, nema slike...07.04.2013. u 19:43 - pre 134 meseci
Reinstalirao sam drajver grafičke kartice (stari, sa originalnog DVD-a) i sve se "unormalilo".
Hvala na savetima, pomoglo je!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Ima tona, nema slike...07.04.2013. u 19:48 - pre 134 meseci
Nema na cemu!
Pozdarv!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Ima tona, nema slike...

[ Pregleda: 3491 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.