Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dinamički url i prikaz različitog sadržaja na istoj stranici

[es] :: PHP :: Dinamički url i prikaz različitog sadržaja na istoj stranici

[ Pregleda: 1735 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

piri
H. Novi (cg)

Član broj: 71018
Poruke: 125
*.crnagora.net.



+10 Profil

icon Dinamički url i prikaz različitog sadržaja na istoj stranici06.04.2013. u 12:44 - pre 134 meseci
Zdravo svima,

Potrebna mi je pomoć i savjet - primjer oko organizovanja koda za index stranicu. Sajt koji radim namijenjen je korisnicima koji žele da oglase svoj smještaj (apartmane, sobe, hotel...). Glavni meni je podijeljen po gradovima a submeni sadrži vrstu ponude (apartmani, sobe, hoteli...) Želio bih da na index stranici prikažem poslednjih 10 ponuda, bez obzira iz kojih su gradova i to mi nije problem. Ali, ukoliko korisnik klikne na neki grad, npr. Herceg Novi url mi izgleda ovako index.php?label_town=hercegnovi i u tom slučaju treba da prikaže ponude iz Herceg Novog... a Ako klikne na Herceg Novi / Apartmani url je index.php?label_town=hercegnovi&label_sub=apartmani i treba da prikaže ponude apartmana u ovom gradu.
Molim za pomoć, kako da organiuzujem query za prikaz na istoj (index) stranici u zavisnosti od onoga što dobijam sa $_GET['label_town'] i $_GET['label_sub']. Query treba da uzme podatke iz baze, iz dvije tabele. Jedna tabela je "page_data" sa podacima ponude, a druga tabela je sa slikama. Svaka ponuda može imati do 12 slika a meni je u ovoj situaciji potrebna 1, recimo poslednja, i onda da odradim loop ponuda. Da li se tri puta selektuju ovi podaci pa se prikazuju if else funkcijama u zavisnosti od onoga što se dobija iz url-a ili postoji mogućnost da se sve ovo organizuje u jednom query. Potreban mi je primjer kako se to radi.
Paginaciju sam već radio i nekako ću to riješiti. Na sajtu sam završio registraciju korisnika, aktivaciju, kreiranje ponude, izmjenu ponude, dodavanje slika, brisanje slika, prikaz kompletne ponude...

Na index stranici bi to trebalo da izgleda otprilike ovako.



Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Dinamički url i prikaz različitog sadržaja na istoj stranici06.04.2013. u 15:22 - pre 134 meseci
A jesu gradovi u posebnoj tabeli?

Hajde posalji izvod iz baze ako ti nije problem (export iz phpmyadmina, ili bar ispisi kako izgledaju tabele).

If/else ti treba za samo generisanje upita... mislim da, ako je baza dobro organizovana, nema potrebe za (pre)vise uzastopnih selektovanja...
 
Odgovor na temu

piri
H. Novi (cg)

Član broj: 71018
Poruke: 125
*.crnagora.net.



+10 Profil

icon Re: Dinamički url i prikaz različitog sadržaja na istoj stranici06.04.2013. u 16:14 - pre 134 meseci
Evo bp.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Dinamički url i prikaz različitog sadržaja na istoj stranici

[ Pregleda: 1735 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.