Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Web - Osobe sa invaliditetom

[es] :: Web dizajn softver :: Web - Osobe sa invaliditetom

[ Pregleda: 3089 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DejanPT
Dejan Tintar
Novi Sad

Član broj: 273606
Poruke: 4
91.232.237.*



Profil

icon Web - Osobe sa invaliditetom02.04.2013. u 12:00 - pre 134 meseci
Zamolio bi ako bilo ko moze da odgovori bilo cim sto bi mi pomoglo.. Dakle software (ako ga ima) , ne mislim na screen reader i sl.. ili neke osnove podesavanja za kreiranje web stranica za osobe sa invaliditetom.. Bilo kakva pomoc dobro dosla..
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
91.187.128.*



+184 Profil

icon Re: Web - Osobe sa invaliditetom02.04.2013. u 13:40 - pre 134 meseci
Za kreiranje web stranica, a da budu pristupačne osobama sa invaliditetom moraš doslovce da ispoštuješ preporuke W3C.
Sad sve zavisi od tebe. Koliko si lenj, da ne kažem koliko si vredan. Ako želiš da ti stranice budu pristupačne svim licima sa invaliditetom onda si zakoračio u duboku jamu, ali sa jasnim pravilima. Ako želiš da web stranice koje si kreirao budu prvenstveno pristupačne određenoj grupi osoba sa invaliditetom onda imaš male šanse da "vrdaš" od preporuka W3C.

Ne znam da li si početnik, ali ako jesi striktno poštovanje W3C pravila će ti značiti bar dvojako. Em što ćeš naučiti da "kodiraš" kako je propisano (a verujem da znaš da je html prilično "labav" što se tiče pravila), em što ćeš stvarno napraviti sajt koji će biti dostupan licima sa bezmalo svim oblicima invaliditeta.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

DejanPT
Dejan Tintar
Novi Sad

Član broj: 273606
Poruke: 4
91.232.237.*



Profil

icon Re: Web - Osobe sa invaliditetom02.04.2013. u 14:35 - pre 134 meseci
Pa tako sam i ja nesto predvideo tj pronasao na w3c.. I da za osobe sa razlicitim invaliditetima.. Snacicu se onda po tome . .Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn softver :: Web - Osobe sa invaliditetom

[ Pregleda: 3089 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.