Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje vise racunara bezicno?

[es] :: Wireless :: Povezivanje vise racunara bezicno?

[ Pregleda: 1144 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darrko
Darko Milicevic
Smederevo

Član broj: 45360
Poruke: 33
212.200.54.*



+1 Profil

icon Povezivanje vise racunara bezicno?27.02.2013. u 18:33 - pre 135 meseci
E sad da ne kazete da nisam trazio po forumu i da postoje vec odgovori na ovu temu,trazio sam i dalje nisam nista uradio. Ovako, koristim bezicni internet, znaci nista muvanje-kradja adsl-a ili kablovskg, od opreme imam TL WR-743ND koji je povezan spoljnom antenom sa provajderom, Yagi antena je uglavnom. Povezao bi desktop koji mi vuce konekciju direktno iz tog wr i sa njega da saljem samo net na lap-top koji ima wireless karticu Intel Pro Wireless 2200bg (i jako lose hvata signal kad ga saljem u odnosu na druge mrezne u drugim laptopovima). Do sinoc sam ima TL-WA500G koji mi je solidno slao u universal repeater mod-u net na laptopu i sve je radilo lepo (znao sam da podesim sve sto mi treba, da vas ne buni) dok nisam updatovao firmware za njega i totalno ga upropastio, zablokirao mi je na pola pa sad samo power lampica svetli a pc preko ethernet kabla ne vidi da je bilo sta povezano kad je on ukljucen. Sto se tice ovog WR-743nd ne uspevam sa njim da primam sa provajdera i da saljem podatke sa pc na laptop kao sa wa500g, probao sam sa raznim modovima (ap client, router-client, bridge, repeater) ni sa jednim ne uspevam oba, a i samo povezivanje ap-a sa lap-topom je jadno ekstremno je slab signal u odnosu na wa500g. Sta vi mislite, sta je najbolje za povezivanje kao sto sam ja zamislio, ne bih da vucem lan kablove na sprat nize, ili ako moram onda da kupim jos jeadn ap da prima wireless signa sprat nize od glavnog ap i da salje na karticu od laptopa ili da od njega ide kablom na laptop. Ne znam kakvo misljenje imate o ovim ap-ima i ovoj lap-top kartici, razmisljam da kupim neku u usb varijanti jer ova mi je sumnjivo slaba. I da, pola ovih opcija u ovom wr-743nd ne kapiram, ono osnovno znam od ovog ranije ap-a sto sam koristio, ako neko moze i to da mi objasno ako je nesto bitno za ovo sto ja hocu, za sad mi je dobar samo zato sto odlicno radi u client modu i sto ima vise lan izlaza,wan ulaz, koliko sam shvatio valjda moze da se koristi i kao ap za adsl i sto ima jos neke opcije, dok je ovaj stari imao samo jedan lan izlaz ali zato je solidno slao signal na krs od lap-top kartice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Povezivanje vise racunara bezicno?

[ Pregleda: 1144 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.