Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli

[ Pregleda: 2091 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_ikac
Ivan Raznatovic
Beograd

Član broj: 290105
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli27.02.2013. u 00:15 - pre 135 meseci
Registrovao sam se na elance jos pre godinu dana ali nikada nisam zavrsio profil da bi mogao da prihvatim bilo kakav posao jer sam malo imao iskustva. Danas sam resio to da zavrsim i imam problem oko zavrsetka profila.
Stigao sam do 90% i uradio test php skill i imam 98% sto je super.

Sta mene muci Elance trazi neki dokument da im uploudujem a ja neraumem na sta tacno misle:
------------------------------------------
Your Profile Completeness 90 %
Next Step: Verify your identity +10%

------------------------------------------

E sada kada ja klinem na Verify your identity pojavi se prozor sa sledecim :

Citat:

Elance uses Integrity's Global ID and Age Verification service, powered by Aristotle.
You will be redirected to Aristotle's identity verification form where you will need
to complete the verification form and upload a government identity document.
The information you submit will be subject to Aristotle's privacy policy. Learn More
Elance will be sending the following information to Aristotle:

*** Ime MOje i Prezime ****
*** Adresa *****
*** Email ******

Note: Please ensure that the name on your profile matches your government ID, and your profile picture clearly shows your face.
I accept the terms and conditions.


Prihavtim ja sve to i odem na sledeci korak koji zahteva sledece:

ID Verification

Enter your information.

Please complete the form below and upload your government ID document. A verification request will be created when you click Submit, and you will be contacted for a video interview at your preferred time slot.


Polja koja moram da popunim

* First Name
* Last Name
* Date of Birth
* Gender
* Street Address*
* City
* Zip/Postal Code*
* Country
* Email Address
* Skype ID

E sada nastaje moj problem u sledecim poljima

Enter the information from your government issued ID.

* ID Country = Serbia
* ID Type = Drop Down menu sa opcijama {
Identity Card No;
Identity Certificate No;
Passport Registry No;
Personal Identification No;
Other;
}

* ID Number
* ID Expiration Date
* ID Document Image (note: Remember to select an image file that is less than 8MB and is in one of the following formats: .gif, .jpg, .bmp, .png, or .tiff )


Schedule your Skype interview.


Please select a time slot for your video interview. The time needed to complete the interview will generally be less than one minute however you will need to be available for a Skype call (webcam required) at any time during the 1-hour time slot.


E sada problem je oko Ovih ID Tipova i ID Brojeva i ovog ID Document Image koji treba da uploudujem sto ja nerazumem kakav je to ID tip, ni nemam pojma koji je iD broj a kamo li taj ID DOcument Image fajl koji treb da im uploudujem.

AJde ako se neko razume da mi pojasni da mogu da zavrsim profil i da prihvatam one noob-ovske poslove koje postavljaju.

Hvala unapred

 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli27.02.2013. u 00:48 - pre 135 meseci
Citat:
Please complete the form below and upload your government ID document

* ID Number
* ID Expiration Date
* ID Document Image



... može da bude lična karta... broj, kada ističe i fotka.

A verovatno to i jeste, šta ti misliš?

government ID document
about:networking
 
Odgovor na temu

_ikac
Ivan Raznatovic
Beograd

Član broj: 290105
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli28.02.2013. u 22:33 - pre 135 meseci
Pa ne znam i ja sam pomislio prvo dali je broj Licne Karte i da je to sto moram da uploudujem skenirana licna karta. Ali cek taj kod da nije to broj kartice na koji oni meni uplacuju?
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli01.03.2013. u 00:09 - pre 135 meseci
Ako kačiš ličnu kartu, onda ostaviš broj lične karte i datum isteka. Ako kačiš pasoš, ostaviš broj pasoša i datum, itd.
 
Odgovor na temu

_ikac
Ivan Raznatovic
Beograd

Član broj: 290105
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli05.03.2013. u 18:30 - pre 135 meseci
OK ja sa m uploudovao i sada sam zavrsio kompletan profil mogu da prihvatam poslove? Sada niko nista nepominje kako ja dobijam novac i preko cega kartice? Nerazumem ih.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli06.03.2013. u 02:25 - pre 135 meseci
Preko kartice, naravno, logično. Novac dobijaš na način na koji odgovara poslodavcu. Zapravo, onako kako se dogovoriš sa poslodavcem. Uglavnom, kartice. Paypal, itd. Inače, zašto bi se elance sekirao oko brojeva tvog računa ... ili kartice? Cenim ga da je procedura za onog koji jeste poslodavac, priča oko registracije, drugačija. Tu ima logike da elance zahteva i detalje oko banke i računa, nešto i oni moraju da zarade... U tvom slučaju, u slučaju "digitalnog majstora" (ja lično ne vidim svrhu) rekao bih da ne, ti navodno sam plaćaš porez na dohodak, po zakonu, zbog toga, ne bi bilo lepo da te i oni malo drpnu pre nego što osetiš čari i plodove svog rada. Što ne mora da znači da sam u pravu, jer, ne koristim elance usluge.
about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Elance- Trazi mi neki dokument a ja nerazumem na sta tacno misli

[ Pregleda: 2091 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.