Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskutabilan Previsok Račun

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Diskutabilan Previsok Račun

[ Pregleda: 3948 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.st.ravangrad.net.



+2 Profil

icon Diskutabilan Previsok Račun24.02.2013. u 20:46 - pre 134 meseci
Pozz !

Možda će se moje pitanje ili konstatacija nekome učiniti čudnim i svesti priču na ono “Pa ko ti je kriv, što nisi pazio” ali moram pitati da li je to normalno ?

Primetim i kod drugih korisnika, drugara, da je jako popularno od strane raznih operatera, ispostavljanje enormnih računa za korišćenje m. telefona, tačnije GPRS-internet konekcije. ( Detalji po zahtevu )
Po pravilu, to su uključenja gde u listingu lepo pise start ali ne i završetak konekcije, naravno ni pomena koje stranice su u pitanju. Zakon...
Znači, dobih račun od Telenora, 6500 + pdv za samo jedno uključenje !!!
Srećom sećam se po datumu i vremenu da sam taj dan telefon fabrički resetovao, kupio novu SD karticu i svečano pustio HTC Desire u rad. Uvek, ali uvek koristim Wireless konekciju, Mobille data transfer je uvek diseiblovan ...
Još se sećam da sam skidao odredjene start aplikacije sa Google play. Čak i da nisam odmah diseiblovao Mob. Data Transfer, jel moguće da za 10-15 minuta telefon toliko napravi račun ? Inače u našoj mreži, biznis paketu 1 MB je 40 din. !!! Koliko Google play aplikacija treba za 6.500 din / 162,5 MB ?!?! Do YouTuba i sl. još nisam ni stigao kroz podešenja...
Žena u korisničkom servisu izjavljuje "Znate, postoje modeli telefona gde se ipak ne može isključiti Mob. Data transfer" !!!!
Ko meni garantuje da sam baš ja napravio toliki trošak i da se situacija neće ponoviti kad god se Mob. Operateru prohte ?
Osećam se prevarenim i opljačkanim jer upšte ne znam šta sam toliko mnogo potrošio za tako malo vremena ?
Hvala...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun24.02.2013. u 22:10 - pre 134 meseci
Prvo, po specifikaciji telefona (HTC Desire), koji ima 7.2Mbps u downloadu preko 3G mreže kao maksimum, a da se na telefonu može očekivati oko 5Mbit realnog downloada na Telenor HSPA mreži, za 10 minuta može da potroši naviše oko 380MB protoka.

Sad ne znam koje si aplikacije instalirao i šta se sve sinhronizovalo na telefonu, ali kad ga resetuješ, i fabrički, a i neki custom romovi standardno koriste mobilnu 3G mrežu ako je dostupna, a samo u slučaju da nemaš SIM karticu u telefonu pitaju za wireless.

Tako da ništa čudno nije a i vrlo je moguće potrošiti taj saobraćaj za to vreme, ali ponavljam, ne znam šta si instalirao sve.

Sledeći put pazi, a na specifikaciji poziva bi trebalo da piše kolko si protoka tačno potrošio.

Što se "stranica koje su u pitanju" tiče, to je tehnički nemoguće... Zamisli da svaki operater i internet provajder gleda i loguje šta korisnici otvaraju... Prvo nemaju gde da loguju, drugo to bi bila povreda privatnosti, treće, na internetu ne postoje samo "stranice"... Web je samo jedan od servisa, nikako jedini.

Nažalost mislim da ćeš morati da platiš, jer si napravio saobraćaj za koji se zna cena u tom tarifnom paketu, i tu nema mnogo rasprave.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun25.02.2013. u 01:14 - pre 134 meseci
Ne da ima nego je DUZAN da ima log svog internet saobracaja koji si obavio po zakonu i da isti zadrzi barem 12 meseci. Kome je dostupan je drugo pitanje.
http://en.wikipedia.org/wiki/T...ications_data_retention#Serbia

Pitanje je stvarno na mestu i bilo bi dobro da se nadje pravni osnov za isti - zasto je operater "uvek u pravu" i kako pokazati da nisi pozvao odredjeni broj ili da nisi napravio odredjeni protok?


Inace toliko o tome da kod Telenora nikad ne dolaze racuni za intenret ;)
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun25.02.2013. u 12:01 - pre 134 meseci
A zašto ne pređeš na neki paket gde imaš neograničen internet? Ja nešto nisam primetio da su paketi bez neta posebno primamljivi (čak ni kada su u pitanju samo minuti i poruke). Dobro, ima nešto više minuta u paketima bez neta, ali mislim da je to potpuno zanemarljivo u odnosu na opasnost koja vreba od prekoračenja neta.
 
Odgovor na temu

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun25.02.2013. u 18:02 - pre 134 meseci
Slobodane, iako mi ne ide u prilog, tvoj odgovor je bio vrlo precizan, sadrzajan i jasan. Tako se to radi, hvala ! Aplikacije sa googla su Winamp, Office suite, Notes lite, Opera, QuickPic...
Naravno da cu platiti, odma mi skinu sa plate i ja tu nista ne mogu. Firmin broj...

ZvezdasBG, naravno da cu preci na neki paket, cisto kao zastitna mera ali gledaj sad ovo :
- Ko meni garantuje da se nece ponoviti reket epizoda od strane operatera ? Sutra ce izmisliti nesto novo, i ja opet necu moci nista ni dokazati ni proveriti...i gde je tu napredak ?
- Mom drugaru koji ima neograniceni ( !!! ) internet u paketu Telenor ispostavio racun za prekoracenje 26.000 din. za Januar 2013 !!! Ovo prosto ne mogu verovati, trazicu da mi pokaze ugovor i jos proveriti.
Mom zetu promenili tarifni paket bez njegovog znanja, kao nije to nista...
- VIP za 22 meseca racuni ko Bog, 23 racun stize sa zakasnjenjem i bas on nastimovan. 24-ti opet odlican, ugovor zavrsen. Prateci aparat uz paket ne podrzava cak ni YT. Ne vredi ni zalba ni prigovor, oni imaju listing !!!
Na listingu se vidi 24h aktivnost sto ziv covek fizickne ne moze da stigne. Znaci ili ne valja njihov aparat ili server. I gle cuda, bas u njihovu korist, Ma, daaaa....
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
2001:470:1f0b:1af2:c809:7148..

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun25.02.2013. u 20:53 - pre 134 meseci
Da li ti imas kod sebe neku evidenciju kada su sa tvog pretplatnickog broja uspostavljene konekcije, koliko su trajale i koliko je podataka preneto u svakoj toj sesiji?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun26.02.2013. u 18:24 - pre 134 meseci
Naravno. Imam listing sa zabelezanim klasicnim telefonskim i SMS saobracajem i tu nemam zamerke. Tu se jako lepo vidi i sve je jasno. I samo jedna internet konekcija. Zabelezeno : 15.02.2013 - 11:05:30 - 163,549 MB (shifra internet 99)... Nema podataka o zavrsetku konekcije.
Da li je u zemljama u okruzenju tolika razlika u ceni MB u biznis i obicnim paketima 40 : 2 din ?! Nije li to malo preterano ?

[Ovu poruku je menjao Alex65 dana 26.02.2013. u 19:52 GMT+1]


Ovo sam iskopao pomocu My Phone Explorera gde se moze videti koliko sam i na cega potrosio od 15-16 februara. Naravno sad ce neko reci, jeste ali u pozadini ko zna sta je jos otvarao. Za ovo znam jer sam tek formirao telefon. Telenorov listing cu sutra skenirati pa okaciti dqa se uporede vremena konekcija.

[Ovu poruku je menjao Alex65 dana 26.02.2013. u 19:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Alex65 dana 26.02.2013. u 20:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun26.02.2013. u 19:14 - pre 134 meseci
Ma ko ce cekati sutra, evo foto snimka racuna. Po informaciji iz kor. servisa shifra "internet 99" jedina oznacava GPRS internet saobracaj, ona je jedina tarifirana i vazna u nasoj prici. Shifra "internet 21" zaboravih...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun27.02.2013. u 03:24 - pre 134 meseci
Pa ti po ovom listing iz MPE imas stvarno oko 150-160MB protoka...
 
Odgovor na temu

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun27.02.2013. u 08:09 - pre 134 meseci
Da 6.500 din + pdv za 163,5 MB... ?!?!?!?! A koliko sam ja nabrzinu izracunao, google play aplikacije su "pojele" samo oko 79 MB. gde je ostalo ?? I po 40 din/MB ?!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun27.02.2013. u 10:47 - pre 134 meseci
1. Prodji kroz ceo listing koji si sam dao ako vec nemas nacin da na telefonu vidis ukupan prenos za period; stici ces do 150MB. Nema potrebe da mi prepisujemo ovde sve cifre iz tvoje slike :)
Pardon: ~150-160MB je za ceo listing, ne samo za 15/16 februar; verovatno je ceo februar ukljucen.
2. 40RSD/MB - a sta si ocekivao? To nije uopste velika cena za internet van paketa, sta vise jedna je od nizih.
 
Odgovor na temu

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun27.02.2013. u 13:27 - pre 134 meseci
Vidi, Dexic, stvar je u tome sto sam ja aaaaaaapsolutnooooo siguran da sam iskljucio Mobile Data Transfer, ako ne odma onda vrlo brzo, ali zaista vrlo brzo. I siguran sam sta sam skidao sa neta. Racun je napravljen 15-og jer ja od tog dana stanje proveravam i po 2-3 puta dnevno ! Prosao sam kroz listing i opet mi se ne slaze. Videcu sta kazu na reklamacijama, sigurno imaju neki pametan izgovor... :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun28.02.2013. u 02:53 - pre 134 meseci
Os reci ti si vec 16-17 imao stanje od 150MB preko stanja koje je bilo pre 15.?
E jbg onda ;)

Sto se tice gasenja mobile data - stock ROM?

Nemam ideju kako dokazati da si u pravu, taj deo i mene zanima. Mislim i tvoj log i njihov log u sustini mogu da se falsifikuju lakse nego beo papir ;)
 
Odgovor na temu

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun28.02.2013. u 22:52 - pre 134 meseci
I ovo ti je rešenje: Biznis Klik dodaci

Po fazonu sipaš i ne misliš. A što se tiče mogućih razloga povećanog protoka - moguće da je neki od servisa sa kojim si sinhronizovao telefon imao problem, pa je vukao više podataka. Mom kolegi je tako za dan Galaxy Note svukao skoro 3gb. Kad smo gledali Data usage, on je zabeležio da je exchange mail povukao skoro sav taj protok, iako je primio samo par tekstualnih mejlova. Objašnjenje - "exchange server imao problem". Sreća pa ima paket sa "neograničenim" internetom, inače ko zna dokle bi teralo...
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..f0b:1af2:c106:dabd:5341:b906

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun01.03.2013. u 17:42 - pre 134 meseci
Citat:
Nemam ideju kako dokazati da si u pravu, taj deo i mene zanima. Mislim i tvoj log i njihov log u sustini mogu da se falsifikuju lakse nego beo papir ;)

Problem je sto on ni nema log :) U pitanju su kompleksni sistemi u kojima falsifikovanje nije toliko jednostavno koliko vam se mozda cini, a verovatno i skuplje od ovih 6k din.
Krivca trazite u telefonu.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
178.237.210.*



+6 Profil

icon Re: Diskutabilan Previsok Račun28.03.2013. u 09:33 - pre 133 meseci
@Alex65: Sa malim zakasnjenjem ili nikad nije kasno.

Ovaj log sto si okacio sa MyPhoneExplorer ne prikazuje kolicinu prenetih podataka. On pokazuje koje su aplikacije instalirane u Android sistem i kolika je njihova velicina tj. koliko zauzimaju prostora-memorija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Diskutabilan Previsok Račun

[ Pregleda: 3948 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.