Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektivan pristup mrezi

[es] :: Windows mreže :: Selektivan pristup mrezi

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.st.ravangrad.net.



+2 Profil

icon Selektivan pristup mrezi24.02.2013. u 19:57 - pre 135 meseci
Pozz !
U firmi u kojoj radim, postoji lokalna WiFi mreza, gde su blokirane stranice Facebooka i YouTube, sto je i razumljivo. Ajd, OK...
Iz radoznalosti, ubodem WiFi USB u jedini racunar koji nije umrezen i koji je ostavljen nama “sljakerima” za razonodu. Radi sve !!!
Naravno, samo dok sam ja i moj USB tu. Potrajalo to neko vreme pa i tu ogranicen pristup, odjednom.
Ne znam da li je neko od shefova u medjuvremenu imao pristup nasem racunaru ali... recimo preko mobilnog telefona jos uvek uspevamo otvoriti i FB i YT stranice.
Moje pitanje-dva-tri su :
- Kako su nam ogranicili pristup na neumrezenom racunaru ?
- Kako i dalje uspevam ostvariti vezu mobilnim telefonom ?
- Ev. kako da povratim ful konekciju na “našem” računaru ?
Hvala.
 
Odgovor na temu

vuxor
sistem administrator
Arilje

Član broj: 308009
Poruke: 34
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi25.02.2013. u 17:28 - pre 135 meseci
Pogledaj da ti nije izmenjen hosts fajl na računaru
http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_%28file%29
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi26.02.2013. u 03:13 - pre 135 meseci
Ma pre će biti da taj ko je nameštao ruter nije podrazuemvano blokirao pristup svima pa onda dozvoljava odabranima, nego je svim dozvoljeno a samo odabranima zabranjeno, pa sad mora da blokira svkoga zasebno a treba da se seti ili primeti da je nekoga zaboravio. Dokle god se budete na mrežu kačili sa uređaja koj su njemu nepoznati, on će morati da ih pojedinačno blokira.

Napravi jednostavan test. Ubodi opet taj wifi adapter u onaj računar ali mu prvo proeni MAC adresu pa ga tek onda zakači na mrežu. Sigurn sam da će internet opet raditi.

 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi30.03.2013. u 09:39 - pre 134 meseci
Jedno pitanje:

Ako je administrator potrosio vreme da blokira nepotrebne stranice (sad cete osuti paljbu po meni ali stojim iza toga da u "corporate" mrezi nema sta da se trazi na Youtube i Facebook-u sem ako se ne bavite marketingom), zasto biste onda pokusavali da im pristupite?

"Zli admin" nije to uradio samovoljno, nego je dobio naredjenje od direktora/menadzera da tako postupi. Ukoliko vam je malo strozija politika u firmi (a cini mi se da jeste, cim su vam ostavili samo jedan racunar za "razonodu"), ne bih se igrao sa time.

Jedan od razloga zasto su ti sajtovi blokirani (pored toga da se spreci gubljenje vremena na poslu) jeste da se sprecavanje sirenja virusa. Izneadicete se koliko je ljudi "pokupilo" viruse pokusavajuci da instalira "update" ili "required" player da bi se vide0 neki sadrzaj.
 
Odgovor na temu

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi31.03.2013. u 10:44 - pre 134 meseci
Pozdrav i hvala Vam na ucescu u raspravi ali da ponovim samo neki detalj...

Moje pitanje se uglavnom odnosi na tehnicki deo problema.
Rekoh, ne mogu na FB i YT ali takodje rekoh i da to razumem i da je to OK...Medjutim...!

Kako i pored adm. podesavanja ja i dalje mogu android telefonom na FB i YT ? Msm vec davno spadam u kategoriju "poznatih" uredjaja.
Kako je neumrezenom rezervnom PC bez fizickog prisustva adm. blokiran FB i YT ? Mislim da adm. cak i ne zna da ga uspevamo koristiti za net.
Inace, konekciju rezervnog, neumrezenog PC, ostvarujem USB/WiFi adapterom koji nosim sa sobom.
Pokusao sam jednom a moracu ponoviti sa promenom MAC adrese...
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi01.04.2013. u 08:34 - pre 134 meseci
Taj racunar je "neumrezen" dok u njega ne ubodes USB WiFi adapter, nakon cega pristupa mrezi i postaje "vidljiv" adminu. Sto se tice smart uredjaja, mislim da admina nije briga da li ces na njega pokupiti virus ili ne, bitno mu je da zastiti racunare.

Promena MAC adrese moze pomoci kratkorocno, ali ocekuj restrikcije uskoro. Ono sto se moze desiti je da celu mrezu bude blokiran FB/YT, pa ce biti svejedno koji uredjaj koristis (cudi me da do sada nije bilo tako namesteno).
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi01.04.2013. u 17:23 - pre 134 meseci
Citat:
Alex65:Moje pitanje se uglavnom odnosi na tehnicki deo problema.


Malo je verovatno da se tvoje pitanje uglavnom odnosi na to što si naveo jer si prethodno rekao i sledeće_

Citat:
Alex65:- Ev. kako da povratim ful konekciju na “našem” računaru ?


Prebi se dakle reklo da tebe interesuje kako na FB i YT a tehnička rešenja su izgovor.


INače složiću se da je nashatljivo da admin nije skrot zabranio FB i YT bilo kom uređaju i evnatualno ostavio na određenom računaru putem polisa

 
Odgovor na temu

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi03.04.2013. u 17:40 - pre 134 meseci
Ljudi, ako ne znate, nemojte se baviti mojom psihoanalizom. Nasao sam neki nacin kako da koristim FB i YT ( ako treba ) telefon/USB/PC ali me zaista interesuje selektivan pristup mrezi, da se ne ponavljam ... OK ? :D
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
92.244.141.*



+638 Profil

icon Re: Selektivan pristup mrezi03.04.2013. u 20:45 - pre 134 meseci
Sta te interesuje, kako se radi? Ruter (ili firewall ili proxy) otvara pakete (deep packet inspection) do Aplikativnog sloja (OSI) i iz payload-a paketa cita ono sto treba proveriti. Ukoliko paket sadrzi nesto sto ne bi trebalo (npr. kljucnu rec facebook.com, to definise admin polisom) paket se odbacuje ili sl.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Selektivan pristup mrezi

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.