Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eunet, Verat, Orion hosting - Hacked by D4rkn3ss

[es] :: ISP :: Eunet, Verat, Orion hosting - Hacked by D4rkn3ss

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrMarkuss
Novi Sad

Član broj: 296408
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Eunet, Verat, Orion hosting - Hacked by D4rkn3ss21.02.2013. u 22:05 - pre 135 meseci
Iz nekog razloga mi nije dozvoljeno da otvorim novu temu pod hosting te je pokrećem ovde. Donekle joj je i ovde mesto obzirom da se radi o domaćim ISP.
Ukoliko je potrebno, molim da je moderatori premeste.

U poslednjih mesec dana, već drugi sajt mi je potpuno obrisan ili hakovan od strane izvesnog D4rkn3ss-a.
U pitanju je mlađi programer albanske nacionalnosti, koji se po sopstvenom prizanju uspešno bavi ovim već nekih 5 godina.

Što ja sad pišem sve ovo... Da ne bude zabune, nema veze što je momak albanac. Ima veze sa očajnim domaćim provajderima i čestim napadima po forumima na admine sajtova i kako ih rade klinci iz komšiluka za cca 100 eura. Možda je i tačno ali ima i druga strana priče.

Dotični uspešno već dve godine sređuje sajtove sa ovih prostora mahom kod Euneta i Verata, a manjim delom i Oriona. Spisak od prvog do poslednjeg je ponosno okačen ovde: http://bit.ly/UNBZM5
Mene nije mrzelo da nasumično proverim barem 50 sajtova sa spiska gde se hostuju i da jednostavno zaključim gde "curi".

Pored toga, odgovor Eunet podrške je bio da su upoznati sa problemom i da je u pitanju propust sa Jooml-om. Jedan sajt mi je poslednja verzija Wordpress-a, a drugi solidno urađen custom Drupal. Dakle priča ne stoji.

Koliko može biti teško ovako velikim kompanijam - sa više hiljada klijenata (samo hosting usluga), da zaštite mrežu, ažuriraju software ili šta je već potrebno? Sve više mi se čini da pored državnih službi i oni zapošljavaju priučene kadrove iz komšiluka za cca 100 Eura.
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.103.*



+31 Profil

icon Re: Eunet, Verat, Orion hosting - Hacked by D4rkn3ss25.02.2013. u 21:39 - pre 135 meseci
da, stvarno, zasto je ceo Hosting podforum zabravljen?? bas me interesovalo kako sada stoje domace hosting firme tipa EUnet, Verat, Orion, Loopia, ... kad ono izgleda da nema nove poruke vec jedno godinu dana. admini zaboravili da otkljucaju?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Eunet, Verat, Orion hosting - Hacked by D4rkn3ss26.02.2013. u 08:22 - pre 135 meseci
Onako površno gledano, pretpostavljam zbog legla spamera, trovača i trolova.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Eunet, Verat, Orion hosting - Hacked by D4rkn3ss

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.