Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP Pro SP3 ne moze da se butuje

[es] :: Windows desktop :: XP Pro SP3 ne moze da se butuje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4919 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon XP Pro SP3 ne moze da se butuje21.02.2013. u 17:24 - pre 136 meseci
Pri ukljucivanju kompa i podizanju Windowsa javlja: "verifying dmi pool data" i tu se ukopa.
Pokusao sam da pomocu Acronis TI uradim "restore" imidz, ali Acronis javlja da je fajl corrupted. probao sa vise bekap fajlova, ali opet isto- corrupted.
Uradio sam riflesh BIOS-a , ali iako je javio da je "Succsess" , ni to nije pomoglo.
Pokusao sam sa flopi Startup diskom da podignem Windows, ali mi javlja da "Windows could not start because
Windows Root>\system 32\ntoskrnl.exe is missing or is corrupted"
Pri pokusaju da sa Windows XP CD-om udjem i aktiviram Recovery Console , komp uopste ne vidi CD.
Na kraju uradio sam proveru HD-a i isti je O.K.
Ima li ko ideju sta moze da se jos uradi.

moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje21.02.2013. u 21:33 - pre 136 meseci
Predpostavljam da je najverovatnije MBR ostecen, ali do sada mi se nije nikada desilo da mi CD ili DVD citac ne mogu da ocitaju disk.
Nasao sam guglajuci da postoji neki MBR Wizard i da se pomocu njega moze srediti osteceni ili korumpirani MBR, ali ja ovo sve u vezi MBR samo nagadjam, a ovaj program koji sam naveo nije besplatan.
Da li je iko imao slican problem i kakvo je resenje.
moro
 
Odgovor na temu

MatoriLaik
Aljoša Vukolić
Kuća
Komšiluk
Bajina Bašta

Član broj: 308779
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje21.02.2013. u 21:44 - pre 136 meseci
Mozda ne pomogne, ali vredi pokusati. Raskaci opticki uredjaj sa napajanja i ploce, sacekaj nekoliko trenutaka i povezi ponovo pa restartuj racunar.
Bolje je cutati pa da drugi misle da si glup, nego progovoriti pa otkloniti svaku sumnju
...
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje22.02.2013. u 10:03 - pre 136 meseci
Probao i to , ali nece.
Moze li uzrok biti da je RAM u kvaru , jer HD je u redu.
Kada pomocu Acronisa TI udjem u komp , on uopste ne vidi OS- prikazuje ga kao "Removable...."
Takodje moze li uzrok da bude Maticna- na njoj se ne vide nikakva ostecenja ?
moro
 
Odgovor na temu

rdjavi

Član broj: 283480
Poruke: 19
*.teol.net.



Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje22.02.2013. u 14:08 - pre 136 meseci
moras prvo biti siguran da je hard ispravan. napisao si da jeste ali ne znam kako si ga testirao. juce mi se desilo kod druga dok su djeca igrala igrice da se komp restartovo i onda nije htio da digne sistem, izbacivalo je da ne moze da ocitava fajlove sa harda i kasnije je izbacio da ntoskrnl.exe is missing or is corrupted. ubacio sam hirens boot da testiram hard i Hard Disk Sentinel je izbacio da je ispravan 100%. kad sam isao na hdd regenerator tu je odmah poceo da nalazi bad sectore i posle skeniranih 50mb je stao i nije mogao vise, tako da je hard ostecen. nije mi jasno da li ti komp samo ne vidi cd disk ili BIOS ne vidi cd rom? ako vidi rom onda ako imas cd hirens boot stavi pa testiraj hard a i memoriju pa vidi sta se zbiva.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje22.02.2013. u 15:46 - pre 136 meseci
I ja sam, mada ne do kraja , radio test sa HD Regeneratorom- nije nasao nista- t.j.nije bilo "bad sectors"-a
Trenutno HD testiram sa PwrMXEn. exe , to je program Maxtora ( mog HD-a), pa cu javiti rezultat.

Upravo zavrsio testiranje

Test Results : PASSED
Mozda da ponovim HDD regenerator...
moro
 
Odgovor na temu

rdjavi

Član broj: 283480
Poruke: 19
*.teol.net.



Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje22.02.2013. u 19:33 - pre 136 meseci
ne moras vise, dobar je hard. vidi sta je sa memorije i provjeri i kablove sve. udji i u mini xp pa vidi moze li i kako radi kad se digne xp, da li steka ili ide lagano. vidi moze li sad da ocita cd disk pa na recover ili novi instal.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje23.02.2013. u 10:14 - pre 136 meseci
HD je 100% O.K.
Uradio sam naknadno kompletan HD Regenerator, nije nasao nijedan los sektor.
Moj problem je je sto nece da sa optike ( CD I DVD ), imam obadva instalirana na tom kompu,pokrene nikakav disk , bilo CD, bilo DVD.
Mogu samo da koristim flopi disk i programe koji se instaliraju na njima.
Ima li neki alat-program za proveru RAM-a koji se instalira na flopi disku- ja sam sada suzio uzroke za ovo sto mi se desava samo na dve stvari: Problem sa RAM ( imam ih 3 - 2x128MB i jedan 256MB -ukupno 512 MB) i drugi je korumpiran MBR.
Bitno bi mi bilo da iskontrolisem RAM.
moro
 
Odgovor na temu

rdjavi

Član broj: 283480
Poruke: 19
*.teol.net.



Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje23.02.2013. u 12:58 - pre 136 meseci
evo ti memtest za flopy
http://www.memtest.org/download/4.20/memtest86+-4.20.floppy.zip
izvadi sve module memorije i ostavi samo jedan i tako ih mjenjaj. prvo ostavi samo jedan modul pa upali i vidi sta se desava. ako je isto onda stavi drugi modul u drugi slot pa tako provjeri sve. ako opet nece onda nije do memorije. testiraj memoriju onda da vidis da li su u redu slotovi. zna se desit da je memorija dobra ali da slot ne valja. znaci stavis samo jedan modul u jedan slot pa testiraj. ako ih ima vise i ako izbaci gresku neces znati koji je modul ili slot u pitanju. ako nadje gresku izbaci ispod tekst crvenim slovima.
pusti memtest da prodje 2 prolaza. koja ti je ploca? moguce da je i do nje, uradi clear CMOS pa vidi sta se desava.
 
Odgovor na temu

MatoriLaik
Aljoša Vukolić
Kuća
Komšiluk
Bajina Bašta

Član broj: 308779
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje23.02.2013. u 13:03 - pre 136 meseci
Uradi ovo sto ti je rdjavi rekao. Ne razumeh te da li ti BIOS vidi i prikazuje opticke uredjaje?


[Ovu poruku je menjao MatoriLaik dana 23.02.2013. u 14:15 GMT+1]
Bolje je cutati pa da drugi misle da si glup, nego progovoriti pa otkloniti svaku sumnju
...
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje23.02.2013. u 14:40 - pre 136 meseci
Memtest radi- do sada nije izbacio nikakvu gresku.
Ploca je :
Motherboard
Manufacturer MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
Model MS-6330
Version
Serial Number
BIOS
Vendor Award Software International, Inc.
Version 6.00 PG
BIOS vidi sve uredjaje-flopi, HD,CD ,DVD- tako im je postavljen i redosled butovanja
kako da uradim "Clear CMOS" ?

moro
 
Odgovor na temu

rdjavi

Član broj: 283480
Poruke: 19
*.250.63.0



Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje23.02.2013. u 15:01 - pre 136 meseci
stavi ti da se prvo bootuje dvd ili cd rom a drugi otkaci sa ploce, ne treba ti i stavi onda disk od sistema pa vidi hoce li ga pokrenuti.
clear cmosa radis tako sto na ploci imas jumper koji se na kratko premjesti sa pinova 1 i 2 na pinove 2 i 3. to moras prvo vidjeti u manuelnom upustvu ploce gdje se nalazi i kako se resetuje. skini sa sajta msi za tvoju plocu upustvo pa vidi. moras obavezno iskljuciti napojni kabal iz napajanja. a mozes izvaditi i bateriju od biosa sto je na ploci pa je vrati posle 20ak sekundi, isto iskljuci napajanje.
a znao sam da ti je msi ploca, one jednostavno zaglupe nekad i nemas pojma sta se desava. trenutno imam na servisu jednu. kad se upali izbaci pocetni ekran sa logoom i tu zasteka. citav hardware sam mjenjao i nista, radio clear cmosa i nista. digao sam ruke pa narucio drugu.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje23.02.2013. u 16:59 - pre 136 meseci
Jos malo mi treba, a onda ce ovaj komp zavrsiti u kontejneru.
Ako je maticna otisla , onda tu nema spasa.
Ja jos mislim da je sve ovo napravio korumpirani MBR, a ako ne on, onda je maticna otisla.
Cudno je da bilo CD ili DVD kada se pokrenu cuje se neko slabo skljocanje, onda one led diode pocnu da flesuju 4-5 puta i zatim sve stane.
Kada ukljucim flesku, led isto zasvetli, ali dalje nista.
Nikada mi se ovako nesto do sada nije desilo.......
moro
 
Odgovor na temu

rdjavi

Član broj: 283480
Poruke: 19
*.250.63.0



Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje23.02.2013. u 18:15 - pre 136 meseci
i ja kontam da je do ploce. jesi li prebacio da buta prvo cd rom i moze li pokrenuti instaalacioni cd? jesi li radio clear cmos-a?
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje24.02.2013. u 07:47 - pre 135 meseci
verifying dmi pool data

kada stane na tom delu prilikom pokretanja računara - znači da u tom trenutku detektuje ATA i SATA uređaje, a da pritom ne može da ih identifikuje pa se trudi i pokušava ploča sve što zna

najlakši način da ustanoviš koji uređaj pravi problem je da ih otkačiš jednog po jednog :)

kada skloniš ONOG KOJI PRAVI PROBLEM ploča će samo brzo preći preko tog dela kao i ranije

ostale mogućnosti (mimo da je HDD ili rezač u lošem stanju) su:

- loše jumper-isanje HDD-ova i optike na ATA kablovima
- loš ATA ili SATA kabl
- crkava south bridge na ploči
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje24.02.2013. u 11:23 - pre 135 meseci
"- crkava south bridge na ploči "
Najverovatnije je ovo u pitanju.Sve sto sam do sada radio nije pomoglo.Optike su u redu 100%.
Simptomaticno je to, da kada sam pokusao da po prvi put uradim restore imidza pomocu Acronis TI, program je video backup sa eksternog HDD-a , krenuo da uradu restore i onda odjednom stao.
Posle toga jediono sam mogao da udjem u BIOS i da koristim flopi- drugo nista.
Steta, iako je komp dosta star, radio je jako dobro, ali kao i u zivotu, sve ima rok trajanja.
Najgore od svega je to da su obadva HD-a u njemu ATA, tako da necu moci da ih prebacim u novi komp sa SATA HDD-om.
-rdjavi, pokusao sam i to sto ti pises, on jednostavno ne moze da pokrene ni jedan od dva instalirana opticka uredjaja.Nekoliko fleseva led dioda, zatim malo pucketanja i.....nista vise.
Postoji li uopste neki alat ili program za proveru Maticne ?
moro
 
Odgovor na temu

rdjavi

Član broj: 283480
Poruke: 19
31.223.147.*



Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje01.03.2013. u 00:09 - pre 135 meseci
tek sad vidjoh tvoje pitanje, bio sam malo odsutan. imas na hirens boot cd-u nekih alata za maticnu ali ti ne vredi kad ne moze da pokrene cd, a i pitanje je koliko su pouzdani. kontam da tebi brlja bios nesto ili odlazi nesto na ploci. jesi li probao otkaciti sve hardove i ostavi samo jedan cd rom pa vidi moze li pokrenuti cd? ako ne moze onda je do ploce, batali stvar i ne muci se vise.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje01.03.2013. u 01:15 - pre 135 meseci
Izvinjavam se ako je vec neko pitao...

Sta se desava kada odspojis sve sa IDE grana, dakle, i optike i HDD? Da li si pocupao sve sa USB-a, ukljucujuci i front USB sa maticne i da li posle toga prodje BIOS-post i prijavljuje da nema nijedan boot-abilan uredjaj i OS? Ako je odgovor `da`, imas problem sa kablovima ili HDD ne moze da ocita MBR. Ako je odgovor `ne` maticna polako ali sigurno krece u vecna lovista, jer zabode u BIOS - post-u. Jedino sto mozes u kucnoj radinosti je, da se nadas da je zveknuo USB, LAN ili Sound integrisane komonente, pa pokusaj da iskljucujes jednu po jednu u BIOS-u i vidi da li ce da proradi makina. Posle je lako naci nesto od toga u PCI izvedbi:)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje02.03.2013. u 13:47 - pre 135 meseci
Hvala svima na intersovanju i pomoci.
Komp sam iskljucio jer mi je dosta da se petljam sa stvarima koje ne znam i za koje nisam strucan.
Kupio sam novu makinu i sada polako instaliram ono sto smatram da treba.
Planiram da kada za to dodje vreme, ovaj stari odnesem na servis , pa neka oni pokusaju da urade nesto, ako to bude bilo moguce.
Najvise zalim zbog nekih podataka koje sam imao na ovom starom- pokusao sam da pomocu Acronis TI vratim ponesto , ali ne ide.
moro
 
Odgovor na temu

rdjavi

Član broj: 283480
Poruke: 19
*.teol.net.



Profil

icon Re: XP Pro SP3 ne moze da se butuje02.03.2013. u 14:45 - pre 135 meseci
objasni malo sta si uradio? jesi li na hard iz starog kompa instalirao sistem na novom kompu.
imas programe za vracanje fajlova, npr. r-studio i preko njega mozes da vracas podatke ako si reinstalirao sistem a trebaju ti fajovi sa harda koje si imao prije instalacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP Pro SP3 ne moze da se butuje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4919 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.