Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mehanika za jednostavan cnc ruter

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Mehanika za jednostavan cnc ruter

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Mehanika za jednostavan cnc ruter15.02.2013. u 22:35 - pre 136 meseci




Znaci to je ono sto mi treba... Zapravo radi se o eShapeoko kompletu koji se radi u 355x191mm varijanti.
Sliku sam postavio cisto da se vidi kakvo vodjenje ova igracka ima... Vec posedujem tb6560 drajver, motore koje planiram da stavim su nema23 bipolarni. Ovaj kit u dopunjenoj verziji (izduzen i ojacan sa po 2 ova nosaca sa slike) na danasnji dan kosta 29952.02 din (bez carine i postarine). Kapiram da ce za varijantu sa duzim profilima i kaisevima (za 1mx1m) trebati par hiljada vise... Gotov komplet bi me sa carinom i raznoraznim peripetijama izasao tamo-'amo oko 35 'iljada sa uvozom. Pa me zanima da li postoji neki majstor, inzenjer ili sta vec kome izrada ovih delova izgleda lako i koji bi mi odradio sve to za slicnu lovu?!?

Ovo je obicna hobi igracka, tako da nije namenjena duzem i serijskom radu... I na njoj bi uglavnom radio plastiku (ovo pricam iz razloga jer postoje clanovi koji ce prvo da prokomentarisu kako je to slabo, jadno...itd...)

I nisam primetio da postoji poseban forum za ove stvari a vec postoji dosta tema sa ovom tematikom koji lutaju po CAD/CAM-u, elektronika, mikrokontroleri... Pa ako moderatori mogu da rese to pitanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Mehanika za jednostavan cnc ruter

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.