Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi 27" iMac i system reistall

[es] :: Mac hardware :: Novi 27" iMac i system reistall

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8718 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.237.*



+80 Profil

icon Re: Novi 27" iMac i system reistall30.01.2013. u 12:53 - pre 135 meseci
Ja sam ljudi paranoik. Tako me iskustvo naucilo. Imam dve particije + dva externa HD-a za bekap.
Opekao sam se jednom da mi je sav visegodisnji rad pao u vodu. Bekap bekapovog bekapa :)
 
Odgovor na temu

Marcus Naissus
Niš

Član broj: 291521
Poruke: 92
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+45 Profil

icon Re: Novi 27" iMac i system reistall30.01.2013. u 19:39 - pre 135 meseci
Backup na eksternom hard disku je OK... ali ne vidim koja je poenta pravljenja posebne particije za nešto, osim u slučaju da neko čas stavlja Windows kao glavni OS, čas Linux, čas OS X, čas neki drugi OS i samo ih menja, pa hoće da drži jednu FAT32 particiju po kojoj svi OS-evi mogu da pišu out-of-the-box... ali i to mi nema baš mnogo smisla jer ako neko voli da isprobava razne OS-eve, praktičnije je da ih isprobava u virtuelnoj mašini.

Ako rikne hard disk, riknuće i sve particije na njemu, tako da ti deljenje hard diska na particije ne daje neku dodatnu sigurnost u slučaju da hard disk rikne.

Ako se bude desilo da OS X iz nekog razloga neće da se bootuje (verovatnoća da se to desi je prilično mala, osim ako ti ne dodeliš sebi root privilegije, pa uzmeš namerno ne čačkaš nešto što ne bi trebalo da čačkaš) a hard disk ti je ispravan, ti onda tad možeš da reinstaliraš OS bez brisanja svega... a ako baš hoćeš "clearn install", možeš da prebaciš Mac u target disk mode i da iskopiraš fajlove na drugi Mac... ili ako nemaš drugi Mac, da bootuješ neki OS sa eksternog hard diska ili USB flash memorije, pa da iskopiraš šta ti treba na eksterni hard disk. Znači, čak i kada OS ne bi hteo da se bootuje i ako bi ti hteo "clean install" da uradiš, postoje i drigi načini da sačuvaš fajlove.

Tako da ne vidim poentu dodatnih particija ako neko samo OS X koristi.
 
Odgovor na temu

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.237.*



+80 Profil

icon Re: Novi 27" iMac i system reistall30.01.2013. u 19:55 - pre 135 meseci
A be ne mora sve da ima dublji smisao.
Koristim samo OS X i imam dve particije. Jednostavno volim da imam dve particije. Mozda napravim i trecu. Eto volim da segmentiram fajlove po particijama. I nisam jedini u tome iako znam da se podaci ne mogu izgubiti nakon reinstalacije sistema i sa jednom particijom. Isto je nekom bezvezno praviti 3 bekapa. Meni nije.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Novi 27" iMac i system reistall31.01.2013. u 09:02 - pre 135 meseci
Marcus, ja volim uvek da pravim clean install tako da uvek svoj home folder držim na drugoj particiji. Clean install tada se obavlja samo formatiranjem sistemske particije i instalacijom, bez potrebe za bekapom i vraćanjem bekapa, čitava operacija traje dvadesetak minuta. Takođe, zbog posla često moram i da se butujem u bar dve verzije Mac OS X, trenutno između Liona i Mountain Liona, a ne želim da svaki put pravim egzibicije sa podacima u home folderu. S druge strane, tamo gde održavam mašine uvek pravim dve particije, to je najefikasniji način da korisnike sprečiš da do kraja napune sistemski disk i upropaste sistem.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Novi 27" iMac i system reistall

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8718 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.