Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1841870 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.06.2019. u 21:45 - pre 59 meseci
Kad sam otvorio disput nije .

Ceka se 5 dana za " dogovor " kupca i prodavca . Dok je teklo to vreme , proteksn tajm je isteklo .

Oni , Ali tim , tj. taj pojedinac koji se krije iza njega , je Izmislio da sam se ja zalio na tu opciju koju nisam ni spomenuo . Zastitno vreme istice a paket u tranzitu .

U onoj tabeli koju oni daju kao odgovor , pise to kao razlog , bez obzira sto sam ja naveo pogresna adresa, kako uvek navodim.

Rezultat Invalid !

Onda ispod te tabele pise copirano sa Ali pracenja , da posiljka bez pracenja jos putuje .

Na kraju ona glupost od 3 dana .

Sve kao uvek , osim sto je izmisljen razlog i sto je Invalid , a uvek bilo Valid .

Cista Pljacka , ne od prodavca , vec od Alitima , jer oni presudjuju i kod njih je novac .



 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.06.2019. u 21:50 - pre 59 meseci
Kako sam razumela..mislim da nije rec o amaterstvu,vec kako ademare kaze..mirise da je Alitim okrenuo ledza kupcima,sto cemo osetiti i sami u bliskoj buducnosti
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.06.2019. u 11:06 - pre 58 meseci
Citat:
bakara:
Cekaj, nesto si pogresno odigrao... pa nismo takvi amateri
jel istekao delivery time?


Zar stvarno mislis , da Bilo ko , ko kupuje kod Alija 6.5 godina , ima da ne pisem koliko stotina porudzbina i bar duplo toliko predmeta kupljenih , jer Disputi idu na predmete , a ne na porudzbine , moze da " odradi " Disput Amaterski ?

Naravno resio sam ekspresno pitenje Disputa , i kao sto sam juce dobio 5 Mejlova da sam izgubio svih 5 Disputa , u pitanju je 1. porudzbina , tako je danas stiglo 5 mejlova uz izvinjenje da sam Dobio svih 5 Disputa !

Ali resenje nije trajno i ne znam da li se moze ponavljati !

Da li je u pitanju Cef nekog pojedinca , ili promena Alijeve politike , ili nesto izmedju to danas niko ne zna .

I da resenje koje se moze primeniti , kada napisu da je sve gotovo i da za 3 dana prodavac dobija novac , je jedna mogucnost , da se tamo gde se pisao Disput , sada se moze napisati Komentar !

Napisao sam Komentar , ostar , tako da onaj ko je to procitao nije mu bilo svejedno i odmah je izmenio 5 Izgubljenih u 5 dobijenih disputa .

Ali kako sam napisao to je jednokratno resenje i dalje smatram da je najpametnije da MAX. redukujem broj posiljki bez pracenja .

Mada nisam imao Disput od januara i taj je bio onaj automatik , jer je bilo Cancel , posiljka nije poslata .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.06.2019. u 11:31 - pre 58 meseci
Hm
Za jedno destak dana cu probati slican dispute ,gori po mene posto imam In Transit Item Posted Over The Counter to Serbia
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.06.2019. u 13:37 - pre 58 meseci
A bas sam sada otvorila da vidim sta se desilo u disputu u vezi taca koga sam slomila, pa sam tek posle snimila dispute sa slomljenim tacem.
Posto je tac bio slomljen (mada sam prikacila video kako ne lezi na telefonu na gornjem delu)..uopste se nisam nadala da cu dobiti dispute.
Sada mi Alitim ponudio opciju na slici..na koju sam kliknula accept..da je tac loseg kvaliteta
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.06.2019. u 21:04 - pre 58 meseci
Kako je ovaj Redmi 7 izasao bas sada kod operatora u MK za samo 90 usd?
..Mogli su koji dan sacekati
cd
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 17:03 - pre 58 meseci
Sta da kliknem?..evo sta kaze translate:
Loša kvaliteta Nevažeće
krivotvorena roba Nevažeća
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 17:30 - pre 58 meseci
Nikako Accept!
Probaj Reject pa kako prodjes..

Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 17:35 - pre 58 meseci
tako sam i sama mislila..Alitim je poludeo..prvo mi ponudio
Poor Quality-Valid..i kliknula sam accept..a sada ti nude ovu opciju da sam sebe iskopas grob..mada kako vidim, oni su ga vec spremili..jedino ostaje da prihvatim Kinezovih 3 usd, koje iz inata ne mogu prihvatiti
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 19:22 - pre 58 meseci
Ipak ce na kraju ispasti da polako menjaju politiku zalbi na stetu kupaca .

Secam se kad si objavila prosli snimak sa ekrana da su ti odobrili , sada odbijaju .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 20:01 - pre 58 meseci
ne znam, ja nemam tako iskustvo i ne mogu da se slozim sa vama...

Ovaj canin disput je pre svega lose postavljen.
Tipican primer onoga o cemu ja stalno pricam ne moze da dobije full refund za ispravan ekran.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 20:35 - pre 58 meseci
bakara...do sada nisam nijedan dispute izgubila..sem mozda dva na kojih sam, bas ovde pitala sta kliknuti i ne secam se koji su pojedinci ovde dali pogresan odgovor nenamerno.To su bili jedina dva disputa greskom izgubljena.mojom krivicom..ne Alitima.
Samo je problem sto sam sada turpijom oduzela donji deo ispod taca gde lezi flet ..i zalepila ga poslednjim lepilom.
Sada ako odlepim tac,slomice se..a nemam ni lepilo...inace bih veoma lepo nafilovala dispute videom.
U ovom disputu sam bila spremna izgubiti jos iz pocetka,jer je tac prethodno slomljen..mada se u videu vidi da gore se ne uklapa.
Kako smo pre mozda stranicu unazad pricali..i kako ademare kaze sada..promenili su pravila na nasu stetu.
Zasto su mi dali laznu nadu, i dali opciju Poor Quality-Valid, a sada mi daju opciju Invalid?
Mogli su na samom pocetku dati ovu opciju invalid, i ne bih se nervirala.
I prvi put da imam toliko klikova u disputu-dva klika za Kineza i dva za Alitim?
Grada22..zaboravila sam ti zahvaliti

cd
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 20:53 - pre 58 meseci
Gde je realnost da drugi kupac kupi ovaj tac (i kako je kinez naknadno editovao u disputu ,da moras staviti lepilo u servisu-jer si ti sam amater)..
i da taj kupac odnese u servis lazni tac i plati mozda 10 eura za montazu?
U servisu mu moraju slomiti stari tac koji mozda radi i kosta 50 eu,i kada mu pokusaju staviti ovu igracku..serviser kaze-ovaj ne valja,imam original za 60 eura.
Sta ce kupci dobiti iz Alija i ko ce u buducnosti kupovati ?
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 21:01 - pre 58 meseci
Ne radi se ovde o full refundu !

Ranije je bilo ako je ispravno , a ne odgovara kvalitet , dimenzije , boja itd trazi se Full , a onda Ali odreze . Nekada da full , nekada do 50 % bez vracanja , za ove ipak jeftinije stvari .

Tako je bilo od kada Ali postoji . Tzv. parcijalni refund .

Sada lako moze da bude trazis full , a oni kazu nema nista bez vracanja ?

Ako to nije promena , ne znam sta je ?

Kao sto sam pisao ja sam prvi put u zivotu posle 6.5 godina kupovine izgubio dispute , na nije doslo ?

Tu se nema nista ni dokazivati , niti snimati , niti je sta ispravno - neispravno .

Nego mi Hostaplerski Alitim napisao , da je po pracenju , paketa bez pracenja , jos u tranzitu ! I za to imaju tipsku Tabelu , nisu crtali posebnu zbog mene , vec samo copy paste .

Pisao sam da sam mnogo puta u komentarima na samom Aliju , naisao na ljude koji tvrde da su ostali i bez robe i i bez novca posle odluke Alitima ?

Da li svi oni lazu ili ne znaju da napisu nije stiglo ? Priznajem i da im i ja nisam verovao , dok mi se nije dogodilo .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 21:21 - pre 58 meseci
da ne znaju da napisu da nije stiglo mozda su recimo 20%..a da lazu ne verujem.
Samo covek koji izgubi zivce to moze napisati..kao sta cu ja kad dispute zavrsi ..da u fedbecima posaljem slike kako radi Alitim.
Evo otkako si pisao o tvom izgubljenom disputu..meni je kako sam ti rekla..pocelo mirisati na nesto sta nije okej, i prijatno sam se lazno iznenadila kad mi Alitim dao pozitivnu opciju u ovom disputu na pocetku..dok se situacija posle okrenula.
Od sada cu traziti savet od bakare pre otvaranje disputa..ha..ha
I bakara ce duvati na kiselom mleku...samo je pitanje vremena
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 21:36 - pre 58 meseci
Samo sto nam on nece priznati kada izgubi disput , da ga ne bi zezali
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.06.2019. u 21:44 - pre 58 meseci
ademare..ha..ha..ha ..to sam i sama htela napisati.
I na kraju sam u ovom disputu pustila ove dve slike jer su slova ogranicena u edit..pa neka sude kako hoce



[Ovu poruku je menjao cana2016 dana 28.06.2019. u 10:54 GMT+1]
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.06.2019. u 14:40 - pre 58 meseci
cekajte polako odgovoricu...

Citat:
ademare:
Ne radi se ovde o full refundu !

Ranije je bilo ako je ispravno , a ne odgovara kvalitet , dimenzije , boja itd trazi se Full , a onda Ali odreze . Nekada da full , nekada do 50 % bez vracanja , za ove ipak jeftinije stvari .

Tako je bilo od kada Ali postoji . Tzv. parcijalni refund .


ja sam imao dosta disputa na digitizere, u principu sve je to krs, ali to sam vec rekao.

cana se nije zalila na ispravnost, ona se zalila da joj kabl nije dobro nalegao i da se telefon ne moze dobro zatvoriti.

Ja od ranije znam da kinezi odmah pokrecu pitanje strucnosti montaze i traze da to ne ugradjujemo mi to sami.
tako da ja odmah prilikom pokretanja napomenem da je ugradjivao serviser ili da sam ja serviser ili vec neku pricu u skladu sa proizvodom.

Ako je proizvod ispravan a canin jeste tu nema logike traziti full refund, to nema sanse da prodje, cak je sasvim OK sto joj nude 3$ da joj vrate.

Ako je vec nesto htela trebala je da dokazuje da je kabl debeo, da je digitizer kriv ili vec nesto trece, a ne da kinez uspe da ospori strucnost montaze, ili da je trazila 50% to su vec stvari koje je mogla da dobije na osnovu dobre poslovne prakse i lojalnosti kupca.
jare i pare, znas i sam da ne moze.




Citat:
ademare:
Tu se nema nista ni dokazivati , niti snimati , niti je sta ispravno - neispravno .

Nego mi Hostaplerski Alitim napisao , da je po pracenju , paketa bez pracenja , jos u tranzitu ! I za to imaju tipsku Tabelu , nisu crtali posebnu zbog mene , vec samo copy paste .

Pisao sam da sam mnogo puta u komentarima na samom Aliju , naisao na ljude koji tvrde da su ostali i bez robe i i bez novca posle odluke Alitima ?

Da li svi oni lazu ili ne znaju da napisu nije stiglo ? Priznajem i da im i ja nisam verovao , dok mi se nije dogodilo .

Ja i za taj slucaj ne otvaram disput sa razlogom da proizvod nisam dobio vec da je istekao delivery time.

Kinez nakon toga moze da proveri da je istekla zastita i samo da potvrdi cinjenicno stanje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.06.2019. u 15:28 - pre 58 meseci
Bakara..kao prvo..normalno da cu kao svaki put traziti full refund.
A zasto su prvo ponudili opciju full refund..a posle oo.00 refund?
Kako sam rekla...spremna sam bila izgubiti taj dispute..ali zasto se igraju sa kupcima kao kad psu dajes kost..uzmi..pa hajde opet pokusaj?
A to sto kazes za ademara..nisi u pravu..za sve sam nedobijene pakete dobivala dispute , zajedno sa ta dva razloga..da je isteklo vreme dostave i da nisam primila paket

cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.06.2019. u 15:33 - pre 58 meseci
Oko ovog drugog dela , mogu vise da kazem , jer se desilo meni .

Od svih Disputa ciji je broj Mizeran u odnosu na ukupan broj porudzbina i predmeta . Napisao sam u drugoj temi da prve 2 godine nisam imao Nijedan disput ! A poslednji pre ovoga sam imao u Januaru ove godine i to automatski , na Alijevom pracenju posle 11 dana je pisalo Cancel , prodavac nije poslao robu ! Pre toga u Martu 2018 . godine ! Znaci u proseku za 15 meseci 2 disputa !

Od svih Disputa 90 % je bilo nije stiglo . Ja to zovem tako i tako se zove u zargonu , mada kako i sam znas Ne postoji taj razlog za zalbu , vec se iz menija biraju druge opcije .

Help koji postoji na Aliju , moze ga svako procitati , i dalje pise isto kao i ranije . Nekoliko dana pre isticanja vremena podignite Disput . Tu se nista nije menjalo . Neki su pisali , da ne mogu da otvore disput dok ne istekne vreme , kod mene nije tako bilo , sve kao i uvek , sve po starom .

Pisao sam da sam u razgovoru sa Chatom dobio informaciju da se kao razlog navede poslato na pogresno adresu . Tako sam i sada odabrao tu opciju , kao i uvek do sada !

Medjutim onaj ko je resavao Disput iz Ali tima NIJE mi odbio Disput po razlogu koji sam naveo ! Vec je Crvenim slovima on sam napisao razlog Vreme istice , paket u tranzitu !!! S tim da kada je on to napisao , vreme je bilo 2 dana vec Isteklo , jer je Disput kao po helpu i kao i svaki put otvoren malo ranije . Kada se Ali tim posle 5 dana od pokretanja Disputa ukljucio , vreme je vec bilo isteklo . Ja sam SVAKAKO u disputu napisao da je Vreme , isteklo . Ali tog ko je to resavao Nije interesovalo , ni razlog , ni sta pise unutra , vec je sve napisao kako je on zamislio.

Znaci sam je promenio Razlog zalbe . Odbio je taj razlog koji je sam izmislio , pod izgovorom , da je paket bez pracenja , po Alijevom pracenju jos uvek u tranzitu ?!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1841870 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.