Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1840841 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 18:32 - pre 114 meseci
Nerviraju i njih ljudi bez strpljenja i onda samo vidiš "Does not ship to Serbia" i eto ti ga na...

I čisto da napomenem, da posle ne bi bilo "pa nisam znao/la", u naredna 3-4 meseca će situacija sa slanjem paketa, njihovim transportom, prećenjem... biti sve gora i gora. Svi će sad da naruče novogodišnje poklone, oni što su naručivali po jedan paket sada će uzeti dva, oni što su naručivali dva sad će četiri (figurativno rečeno) obim posla će se drastično povećati a onda će doći nova godina, praznici, svaki neradni dan pošte značiće jedno milion dodatnih paketa za obradu kad se vrate poslu, i tako to praznično natezanje će se razvući par nedelja a onda 19-tog februara sledi prolećni festival tj. kineska nova godina (godina ovce :P), onda računajte da većina neće raditi barem nedelju dana a nakon toga će im trebati još jedno dve nedelje da se osveste od slavlja a posle toga još jedno mesec dana da srede backlogove tj. nagomilane naručbine. Sve u svemu normalizaciju možete očekivati tamo u martu-aprilu 2015 :D a onda dolazi maj, cvetanje trešnji itd (evo vam ovde spisak praznika: http://www.travelchinaguide.com/essential/holidays/calendar.htm) ...
Znači ako već niste naručite ODMA fortune keksiće :D dobro će vam doći kad se budete pitali: zašto moj paket još nije poslat, zašto mi ne radi praćenje paketa a preključe sam platio/la, zašto piše da je moj paket isporučen nekome u rusiju isl :D
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 19:08 - pre 114 meseci
I ovako se ceka dugo, sta ti znace dva-tri dana?! Ako ti je bitno da ti stigne sto pre, onda si lepo trebao da platis slanje DHL-om i za par dana bi dobio paket. Tom si dosadio, i vratio ti novac samo da se otkaci od tebe, da ga vise ne smaras.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 19:38 - pre 114 meseci
Izgleda da cu se ubuduce uzdrzavati od komentara ...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 20:12 - pre 114 meseci
Citat:
sasaste:
Nemoguce prosle je 8 dana za jednu a 9 dana za drugu da nema ikakvih promena. A posljke vrede po 25 Evra.Malo me i strah


A šta bi tek radio da si prošao kao ja, kad je telefon koji je nekih 7x skuplji od tog tvog paketa nestao na putu od HK do SG, i to je stvarno bio poslat jer postoje logovi na drugom mestu osim ovog redovnog praćenja gde se to u nekim slučajevima može proveriti, čekao sam dva meseca da pošalju novi preko NL pošte, kod koje praćenje počinje tek kad stigne u Holandiju, a za to joj treba najmanje 7-10 dana, znači telefon ide a toliko dana nemaš pojma gde je. Opusti se bre malo, pročitaj tačku 10 pravilnika i počni da je primenjuješ kako bi izbegao neprijatnosti na forumu jer ponavljaš isto pitanje u veoma kratkom roku, i upamti da radiš sa Kinezima, gde je mnogo toga što smatraš nemogućim - moguće...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 21:31 - pre 114 meseci
@sasaste

prva i poslednja opomena:
Stvarno si uzurpirao temu istim pitanjima, ako tako nastavis, moracemo te ukloniti.

A poruke cu cim pre stignem pobrisati.
Nemoj vise, nema smisla, a nema potrebe ni na ovu poruku da odgovaras.

Hvala!

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.11.2014. u 08:34 - pre 114 meseci
Citat:
sasaste:
Meni je unteresu da posalje sto pre. a ne sto kasnije. Ili kao sto me za proslu kupovinu kinez lagao da je poslao i na kraju kaze da nije., a vrati mi novac. a sta mu to znaci ne kapiram...



Kinez(prodavac) ti sigurno nije vratio novac. Novac ti je mogao vratiti samo Ali. Kad transakcija bude obavljena i novac prosledjen prodavcu ne moze se vise vratiti na nacin kao sto Ali vraca. Mora ici ili na PP ili preko swift-a ili nekog od servisa za placanje, a sve to van zvanicnog kanala kao sto je Aliexpres.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.11.2014. u 09:06 - pre 114 meseci
Koliko vam je najduze roba bila na carini? Meni su rekord 3 nedelje drzali, a i ostali ce izgleda ostati po toliko, mozda i duze....
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.11.2014. u 10:23 - pre 114 meseci
Ja sam jednom zaglavio na kineskoj 15 dana i 20 dana na nasoj carini , mislim da je bilo april-maj
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.11.2014. u 23:06 - pre 114 meseci
Pisano je da su YC YW lazni kao i http://www.yw56.com.cn/english/index.aspx.

Kako onda shvatiti ovog prodavca:

Dear customer, this parcel is sent via Special Line-YW, YanWen is biggest shipping agent in China.
Track number above is YW system number, if u want to track your package ,plz go to http://www.yw56.com.cn/english/index.aspx
We promise to REFUND or RESEND if you not receive within:
35 days (EU, AU, North America buyers)
45 days (Asia & RU buyers )
55 days (worldwide buyers)
Your satisfaction is on top of all, please trust us with our job, please do not open dispute without talking to us.
We have also taken photo of your parcel, if you need to see the photo, please reply and we will upload it here.




Meni izgleda da je normalno. Ako je taj broj na paketu znaci da nije izmisljen i da moze da se prati na datom sajtu
ali da nije moguce i na posta.rs



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 00:37 - pre 114 meseci
Citat:
kana
Meni izgleda da je normalno. Ako je taj broj na paketu znaci da nije izmisljen i da moze da se prati na datom sajtu
ali da nije moguce i na posta.rs

Sta tu tebi izgleda normalno??? Vidis li ti na nalepnici oznaku kineske poste? Vidis li negde broj preporuke?

Imas ovu temu gde je lepo napisano kako treba da izgleda broj postanske preporucene posiljke -
http://www.elitesecurity.org/t...sluzbe-iskustva-vreme-isporuke

I kad uporedis taj "tvoj" broj sa izgledom pravog, valjda ti je jasno da taj broj nije broj preporuke (koji moze da se prati) vec neki niihov interni broj?!



 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 00:48 - pre 114 meseci
Ili jednostavno stavi puni broj ovde pa ćemo svi biti u mogućnosti da se uverimo može li da se prati ili ne...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 02:38 - pre 114 meseci
Da li si kod nas slao nekad nešto preporučeno? Isto imaš neki broj za praćenje koji počinje sa AA, i možeš ga pratiti na sajtu naše pošte, ali je on interni za našu poštu i ne možeš ga pratiti nigde spolja. Ovo sa YanWen-om je isto kao da se sad Aks, Bex, Ceks, Dex ili ko već registruje da u Srbiji prevozi i pisma od korisnika do šaltera pošte, i dobije svoju "registarsku oznaku", koju opet možeš pratiti samo na teritoriji Srbije, odnosno od trenutka kad taj kurir pokupi pošiljku od trgovca pa dok je ne preda na šalteru pošte. U zavisnosti od toga kakav je ugovor potpisan sa poštom, broj će možda biti vidljiv i dok je u rukama pošte, pa će moći da se prati na sajtu tog kurira i dalje dokle god je na teritoriji Srbije.

Tako da te taj trgovac sa Alija možda i nije slagao, YanWen može biti "the largest shipping agent" na teritoriji Kine, ali samo tamo, i to uopšte ne mora da znači da je YanWen celim putem nosio pošiljku od kineskog trgovca do tvojih vrata, oni su je samo preneli od njega do prvog šaltera kineske pošte. Veoma je moguće da i većina registrovanih pošiljki ide isto preko YanWen-a od trgovca do kineske pošte, ali se prema poštanskim pravilima onda lepi R oznaka za praćenje jer je jedino ona namenjena bilateralnom saobraćaju, i tu se onda YanWen ni ne spominje za praćenje.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 09:04 - pre 114 meseci
@vilil1
Sta tu tebi izgleda normalno???

We promise to REFUND or RESEND if you not receive within:
35 days (EU, AU, North America buyers)

Kada sam rekao 'normalno' mislio sam da verujem da nije prevara
i da ce paket stici, ako ne stigne za 35 dana trazicu povracaj.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 09:19 - pre 114 meseci
Zavoravljas da Srbija nije u EU, AU i North America. Mi spadamo u 55 days (worldwide buyers) tako da lako mogu da ti ne prihvate razlog otvaranja dispute-a ako gledaju po PS-u...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 09:25 - pre 114 meseci
Citat:
fanfon: Zavoravljas da Srbija nije u EU, AU i North America. Mi spadamo u 55 days (worldwide buyers) tako da lako mogu da ti ne prihvate razlog otvaranja dispute-a ako gledaju po PS-u...


Pa dobro otvoricu nakon 55 dana, meni se ne zuri samo zelim da dobijem robu.
Purchase Protection je trenutno 48 dana sto je dovoljno za naznaceni period.
 
Odgovor na temu

BGrujic

Član broj: 138931
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 10:12 - pre 114 meseci
Ako moze malo objasnjenja, posto prvi put kupujem preko aliexpressa : ovo mi je naposano

My AliExpress > Order List > Order Detail

1* Place Order Pay Success Shipment Order Complete

Order Number: 64774887516400

Status: The supplier is processing your order

Reminder: This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 27days 8hours 37minutes 10seconds .

Order
Financial

Total Amount
Price Shipping Cost Adjust Price Discount Total Amount
US $ 42.40 US $ 0.00 US $ 0.00 US $ 42.40
Payment Received:
Total Received Payment Method Date Received
US $ 42.40 US $ 42.40 Credit Card 2014-11-23 04:07


pitanja
1.da li je sve ok. Da li je prosla kupovina
2. za sta mi sluzi ovo automatsko prekidanje kupovine za 27 dana..
3. ima i dva dugmeta za extend procesing time i request order cancellation
4. gde cu da vidim tracking broj
koja mi nisu jasna. Zbog cega treba da trazim dodatno vreme i zasto da zahtevam da prekinem kupovinu kad sam vec kupio
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 11:30 - pre 114 meseci
1 jeste
2 prodavac ima 27 dana fore da posalje posiljku (al si ga izabrao )
3 misli da je to jasno
4 traking broj ces videti tek kad ti prodavac posalje posiljku i trebalo bi da dobijes mail kad se to desi (neki put maila nema )

To su opcije koje su ti trenutno omogucene od sistema (ne moras da ih koristis )
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 11:34 - pre 114 meseci
@ kana

Meni apsolutno nisu Jasne tvoje Namere ???

Dosao si na forum sa pitanjem oko YW . Dobio si odgovore koje si dobio iz iskustava nekoliko ljudi .

Sada sa tim Odgovorima nisi Zadovoljan i evo vec Nedelju dana pokusavas da pobijes te Odgovore, nekakvim svojim Argumentima ?? Nije ovo nekekva rasprava pa da se neko sa tobom raspravlja i nesto Dokazuje !!

Dobio si odgovore i vise nego detaljne, ako ti se ne Svidjaju, tvoja stvar . Veruj u ono sto zelis, ti verovatno bolje o tome znas nego Svi mi ostali.

Samo mi nije jasno kada vec SVE znas , zasto si uopste i postavljao pitanja !!??
 
Odgovor na temu

BGrujic

Član broj: 138931
Poruke: 102
*.dynamic.panet.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 12:07 - pre 114 meseci
Citat:
mrsoje:
1 jeste
2 prodavac ima 27 dana fore da posalje posiljku (al si ga izabrao :))
3 misli da je to jasno
4 traking broj ces videti tek kad ti prodavac posalje posiljku i trebalo bi da dobijes mail kad se to desi (neki put maila nema )

To su opcije koje su ti trenutno omogucene od sistema (ne moras da ih koristis )


Hvala na brzom odgovoru. Kupujem prvi put preko aliexpressa i nisam znao na sta treba da obratim paznju. Malo drugacije je na ebay_u. Tu sam kupio dosta sitnica.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.11.2014. u 12:21 - pre 114 meseci
@BGrujic
Kad imas vremena iscitaj ovu temu ima i dobrih i losih iskustava

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1840841 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.