Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842451 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 08:57 - pre 114 meseci
Mene su juce odrali! Stigla mi je jakna koju sam platila 20 dolara, a gospoda carina je procenila na 40. Postarina me izasla kao pola jakne. Cccc...to samo kod nas ima!
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 10:43 - pre 114 meseci
Narucene 2 posljke pre vise od nedelju dana i ni jednu kinez nije poslao . On je napisao da je poslao i dao kodove ali ni jedan kod nije vazeci , Sobzirom da su vrednosti paketa po 25 evra tako da da sam danas pokrenuo 1 disput i pare vracene odmah.Cak je prodavac sam reko da pkrenem i da ce mi pare vratiti. Reko je da je posiljka uzgubljena u kini iako nema je jos uvek na netu kineske poste , a drugu posiljku drugi prodavac kaze da je poslao i da nece vratiti novac sta da radim i ako je proslo nedelju dana i vise.
Da li da pokrenem Disput i za drugu posiljku.
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 10:45 - pre 114 meseci
Zna li neko koja je fora sa ovim superdeals, kad kod kliknem na neku stvarno dobru ponudu izbacuje mi samo punu cenu a ne onu koja pise na superdeals?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 11:51 - pre 114 meseci
@sasaste - samo ti slobodno pokreni dispute, ako on može Aliju da dokaže da je poslao, nikom ništa, a ako ne može, pare ionako nisu kod njega nego kod Alija, dobićeš ih nazad od njih. Misli da si naivan početnik koji ne zna Ali pravila pa pokušava da te uhvati na frku...

@Sandrica15 - troškovi koje naša pošta naplaćuje su uvek fixni, tako da ne znam što si iznenađena iznosom? Možda misliš na PDV koji si platila?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 12:45 - pre 114 meseci
Verovatno je mislila na PDV .

Tako KRADE nasa carina , uvecavanjem Osnovice za naplatu PDV-a . Nije to nista cudno od Pijanih i Bahatih Carinika. Meni su verovatno kao rekord na Forumu predmet od 12 $ procenili na 60 $ , pa su dobili Grac !!!

Paket vracen za Kinu, izvukao sam skoro sav novac , a oni dobili ono sto su i Zasluzili.
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 14:57 - pre 114 meseci
Da, na pdv sam mislila. Do sada mi nisu uopste naplacivali, ne znam zasto, ali su mi sada nadoknadili.:) Lopovi.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 20:58 - pre 114 meseci
Kineska posta slabo azurira brojeve. Menije paket poslat 16. do danas nije bilo nikakvih promena u statusu.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 21:23 - pre 114 meseci
Citat:
Sandrica15:
Da, na pdv sam mislila. Do sada mi nisu uopste naplacivali, ne znam zasto, ali su mi sada nadoknadili.:) Lopovi.

Veruj mi, nisu te ni ogrebali, tek ćeš da vidiš koliko mogu da pogreše...
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2014. u 21:41 - pre 114 meseci
Ima li da je nekom poslata posljku posle 10 Novembra a da je vidljiva na sajtu kineske poste.???
Meni je poslata jos prosle nedelje tacnije u Cetvratk i jos uek je nema na kineskoj posti !!! Moguce da me kinez slagao da je poslao ...
Ako neko ima slicna iskustva neka pise...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 04:54 - pre 114 meseci
Citat:
Sandrica15:
Da, na pdv sam mislila. Do sada mi nisu uopste naplacivali, ne znam zasto, ali su mi sada nadoknadili.:) Lopovi.

Ne secam se da si se zalila ovde kada ti nisu uopste naplacivali... Lopove. Ne placas porez drzavi. :D


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 14:17 - pre 114 meseci
Citat:
sasaste: Ima li da je nekom poslata posljku posle 10 Novembra a da je vidljiva na sajtu kineske poste.???

Ima. I ne samo na kineskom, vec i na sajtu nase poste. U cetvrtak i petak je poslato na carinu.

Citat:
sasaste
Meni je poslata jos prosle nedelje tacnije u Cetvratk i jos uek je nema na kineskoj posti !!! Moguce da me kinez slagao da je poslao ...
Ako neko ima slicna iskustva neka pise...

Napisi ovde, ukoliko neces ceo broj, makar prva dva slova tih tvojih posiljaka.

 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 14:26 - pre 114 meseci
Evo broj napisacu .
Prva posiljka koja je porucena u proslu Sredu poslata je u petak . broj je RG085756932CN

Druga posiljka je porucen 10 u ponedeljak a poslata u Sredu ili cetvratk . a broj posiljke je RG075851939CN u pitanju je kineska posta.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 15:11 - pre 114 meseci
Fino. Tako izgledaju regularni brojevi kineske poste. Mozda su pravi, mozda lazni...mozda ovo, mozda ono. ;)

Imas onaj "Reminder" koji ti odbrojava vreme do isteka zastite. Za nekih desetak dana, ukoliko se ne pojave u pretrazi, posalji poruku prodavcima, napisi sta se desava i trazi objasnjenje. Sve poruke koje razmenis sa njima kopiraj za slucaj potrazivanja novca nazad.

Procitaj ponovo sta su ti Valjan, Ademare...pisali o nacinu funkcionisanja, slanja...i...opusti se. Poslujes sa kinezima, znaci bez nervoze. Kad' stigne, stigne. Ako ne, dobices pare nazad.

edit

Kinezi prave haos. Imaju strasno mnogo prebacaja, tako da u nasoj posti zavrsi dosta posiljaka za razne zemlje. Sigurno i dosta posiljaka za nas zavrsi u drugim zemljama. Pa dok postari to proslede dalje ili vrate nazad u Kinu. ;) I ko zna sta sve moze da se desi sa nepreporucenim posiljkama tipa WS, WD...i ostalim divljacima.
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 15:31 - pre 114 meseci
Nemoguce prosle je 8 dana za jednu a 9 dana za drugu da nema ikakvih promena. A posljke vrede po 25 Evra.Malo me i strah, EVo za jednu sam otvorio spor a kinz kaze da se izgubila u kini. LLAZU PA RASTURAJU ..a za drugu mi kinez garantuje da je poslao. sacekacu jos sutra pa cu i za nju pokrenuti spor imam pravo , je l ce proci 10 dana za pracenje a pracenja jos uvek nema. tako da cu i za nju da pokrenem spor.Mislim da imam pravo. ali videcu.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 15:46 - pre 114 meseci
Ama, lepo su ti ljudi napisali -

Citat:
valjan: Kao što sam već spomenuo na Ali temi, mislim da sam baš tebi odgovarao, svaki prodavac uzme više nalepnica sa barkodovima od pošte (ti barkodovi su u stvari ovi brojevi koje svako od nas dobije), znači svako od njih ima više brojeva na raspolaganju, i kako spakuje koju pošiljku nalepi nalepnicu sa barkodom i tebi javi koju je nalepio na tvoj paket. Kada sakupi dovoljno paketa odnese ih na poštu, ili plati nekom kuriru da u određeno doba dana navrati kod njega i pokupi pakete i odnese ih na poštu, i to ni ne mora biti svakog dana, može biti svakog drugog, trećeg... Uglavnom trgovci imaju ugovor sa poštom da im se na kraju dana/nedelje/meseca obračuna koliko su dužni i plate odjednom, ne trče sa svakim paketom posebno na šalter pošte i ne ližu markice za svaki paket, to se nigde u svetu ne radi tako kad puno radiš sa poštom, nego čekaš da se nakupi dovoljan broj pa odneseš sve odjednom.

Tek kad kad kineska pošta skenira taj broj i on bude upisan u njihovu bazu, počinje praćenje. Dakle, onog trenutka kada od Alija dobiješ info da je paket poslat i vidiš broj za praćenje, to nikako ne znači da je prodavac upravo ispred šaltera pošte nalepio nalepnicu i predao paket, postoji velika verovatnoća da je on samo odvojio tu kutiju na stranu za tebe, taj info uneo negde na Ali sajtu i sad je vidljiv i tebi, a on je tek tada krenuo u neku veleprodaju da kupi robu koju će tebi poslati. Drugim rečima, od trenutka kad ti dobiješ broj do trenutka kad pošiljka stvarno završi u rukama kineskih poštara može proći i nekoliko dana, i Ali to sve zna i toleriše, jer retko koji trgovac drži svu robu kod sebe, i retko koji trči svaki čas na poštu, zato i imaš onaj rok 5-10 dana. Ako u tom roku ne dobiješ "collection" staus na praćenju, ili si dobio lažan broj, ili Kinez nije uspeo da nabavi robu i pošalje ti je na vreme.


Sta ti vise nije jasno?

Citat:
ademare: Moj bi ti Najiskreniji savet bio da Batalis Kupovinu preko neta kod Kineza !!!

Oko te dve posiljke do sada si postavio 50 pitanja iz kojih se vidi da si pod stresom, a za narucivanje kod Kineza, najvazniji su Beskrajno Strpljenje, i Zivci debeli kao Konopci

Zato ili da otvorimo jedan forum samo za tebe ili da malo Iskuliras, popijes Bensedin, smiris se , radi sebe i svog zdravlja ili samo glumis Neku Drama Queen i zamajavas nas ??


Zavrsi onda tu pricu sa kinezima, trazi pare nazad i nikada vise nemoj da narucujes. Bices dosta mirniji, a i ostale neces da smaras. :D
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 15:49 - pre 114 meseci
EVo citiram kinez poslao poruku : "Hello my friend, your goods I send you, but tomorrow is weekend, post holiday, if tomorrow tomorrow must track to track. Believe me? It is safe."


Sad kao da on zna da ce bas od sutra posiljka biti na sajtu za pracenje i ako je sutara 10 dan od dana slavanja...... Od kud on zna kada ce je oni ubaciti na sajt. Ili se boji da ne otvorim spor.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 15:56 - pre 114 meseci
Zna zato sto ce tek tad da preda posiljku.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mnn
sm

Član broj: 85435
Poruke: 723
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 16:02 - pre 114 meseci
Svakih par dana nešto naručiš ,čekaš mesec dana i roba počinje da stiže svakih nekoliko dana .Ono naručiš čekaš naručiš ima da prolupaš.Ionako bi u tih nekoliko dana navratio do lakalnog Kineza.
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 16:09 - pre 114 meseci
Citat:
bakara:
Zna zato sto ce tek tad da preda posiljku.

I ja tako mislim da ce on tek tada da preda robu u postu. Poslao sam mu 10 poruka da cu otvoriti spor ukoliko nema posiljke da se prati 10-tog dana od dana slanja. Mora po nekad i da dosadis kinezu da bih ti poslao ono sto si mu platio. To me nervira kod njih.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.11.2014. u 18:28 - pre 114 meseci
Mislim da mu previse dosadjujes. Normalno je da ce da posalje, jer ako ne posalje, nece dobtiti novac. Nprmalno da mu je u interesu sto pre da posalje, jer sto pre posalje, pre ce dobiti novac. Stvar je u tome da imaju i po nekoliko stotina porudzbina na dan, i za samo pronalazenje i pakovanje proizvoda je potrebno vreme. Zatim, dok dodje postar da pokupi, to se rastegne na nekoliko dana, pa dok prodje kroz prijemne centre kineske poste, dok dodje do aerodroma ....

Sto se tice ovakve kupovine, moras da budes strpljiv. I da ti posalje odmah, mislis li da ce paket stici za manje od 20 dana, nece. Ja sam samo na carinu cekao 10-ak dana, a mnogi i duze, pa ti vidi.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842451 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.