Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1841411 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 04:53 - pre 115 meseci
Citat:
busank:
Dobio sam pošiljku koju nisam poručio, tj. jesam ali su mi već jednom isporučili (radi se o sijalici).
Ovu nisam platio. Sta da radim?

Budi korektan, pa kontaktiraj prodavca.
Ako ti treba takva sijalica ili znas da ces je iskoristiti, dogovori se sa prodavcem da porucis ponovo i platis, ali da on ne posalje zapravo, a ti odmah oznacis kao pristiglo.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 08:20 - pre 115 meseci
Zadrzi sijalicu . Nece kinez bankrotirati zbog jedne sijalice, oni dnevno prodaju stototine i stotine....
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 09:57 - pre 115 meseci
Juce narucio jos nesto, proslo vise od 24h i jos uplata nije verifikovana, Koliko treba vremenski da bih uplata bila verifikovana?
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 10:58 - pre 115 meseci
Posto sam jednu porudzbinu napravio u ponedeljak, u Utorak je bila verifkovana. Sad mi recite. od kog dana krece da tece vreme za dostavu od 39 dana, DA li od dana kada ja kliknem na drugme za placanje ili od dana kada on posalje iz kine. Posto jos uvek mi otkucava 7 dana nekih . Da li i ovih 7 dana ulaze u ove 39 dana?
 
Odgovor na temu

vladagm
Gornji Milanovac

Član broj: 326103
Poruke: 15
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:00 - pre 115 meseci
Pozdrav drugari,
posto je ovo moj prvi post nemojte mi zameriti ako sam malo izasao van teme i zamolio bih Vas za pomoc.
Naime planirao sam da obavim neku kupovinu na Aliexpress ali ne znam koji vid placanja je najbolji.
Do sada sam vise puta kupovao na Ebay-u i tu sam placao putem PayPal-a i to mi je odlicno funkcionisalo ali na Aliexpress taj vid placanja koliko vidim nije omogucen.
Pa me zanima neki Vas savet koji vid placanja je najbolji-najsigurniji i koju karticu treba da otvorim?
Jos jednom svima unapred hvala...
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:08 - pre 115 meseci
Durgar uzmi u Intezi Visa Electron karticu , sve je besplatno , ne placa se odzavanje kartice a ni otvaranje deviznog racuna, ja sam uzeo i pre par dana uspeno porucio 1 porudzbinu a juce zatim i drugu. Sve lepo funkcionise.Nema provizije nema icega.
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
91.187.123.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:17 - pre 115 meseci
Cim imas paypal to znaci da vec imas karticu koju mozes da koristis za placanje na aliexpres, jer ti paypal "skida" sa neke kartice (visa,master ili koja vec). Znaci koristi tu karticu koju si povezao sa paypal-om.
U slucaju da nemas karticu vec ti pare stizu na paypal na neki drugi nacin, onda mozes da uzmes "visa virtuon" u raifajzen banci, "visa internet" u komercijalnoj (ja imam obe) a verovatno ce i kartice iz drugih banaka koje su namenjene za placanje preko interneta da ti zavrse posao.
 
Odgovor na temu

vladagm
Gornji Milanovac

Član broj: 326103
Poruke: 15
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:17 - pre 115 meseci
Hvala puno na odgovoru i to mi mnogo znaci.Imam u Intezi banci vec devizni racun jer mi je trebao zbog PayPal-a sto izgleda da je prednost :)
Znaci najverovatnije sada na osnovu deviznog racuna treba da otvorim tu Visa Electron karticu?
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:22 - pre 115 meseci
Molim za pomoc.
Nova sam na Aliju, pa pojma nisam imala o cemu treba da vodim racuna. Kupovala sam od prodavaca bez ocena, i naravno da su me prevarili. Otvarala sam dispute, mnogi su zavrseni u moju korist. Sada moram da cekam svoj novac nazad, ali koliko obicno to traje?
Imam i jos jedan problem. Za jedan dispute pise da je zatvoren zbog Suspicious Order? Da li ce mi refundirati taj novac, nigde nisam nasla da hoce?
Hvala unapred na odgovorima!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:38 - pre 115 meseci
Vracanje novca traje od 5-7 dana.

Za ostala pitanja preporucujem da procesljate temu, na sva pitanja je vec odgovoreno vise puta.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:43 - pre 115 meseci
Ok, hvala ti :)

Procesljala bih vrlo rado, ali nemam toliko vremena:( jem imam malu bebu. Ako nekome nije tesko, zamolila bih jos jednom, sta se desava sa sporom koji je zatvoren, zbog sumnjive posiljke-sumnivog prodavca...?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:46 - pre 115 meseci
Ako je Aliju sumnjiv prodavac a ne ti , dobices pare nazad .
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:48 - pre 115 meseci
Sto bih ja bila sumnjiva:) Ok, nadam se da ce tako biti, hvala mnogo.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 11:52 - pre 115 meseci
@sasaste - prvi korak kada platiš i kada ti jave da je "payment successful" je u stvari da su podaci koje si ostavio za karticu ispravni, a ova verifikacija koju čekaš je naplata para od tvoje banke, i to koliko će trajati zavisi od puno faktora, da ne kažem dok neki službenik u tvojoj banci ne lupi pečat i škrabne potpis na neki nalog da odobrava plaćanje (nije baš tako, ipak sve to ide elektronski, ali da ti malo opisno dočaram zbog čega čekaš).

Što se onog perioda od 7 i 39 dana tiče, onih prvih 7 dana je rok za koji će prodavac da spakuje tvoju robu i preda poštanskoj/kurirskoj službi koju si odabrao prilikom plaćanja. Desilo mi se 2x do sad da taj rok istekne i Ali automatski poništi porudžbinu i vrati mi pare u roku 7-10 dana, ali se dešavalo i da prodavac u poslednjih sat-dva pošalje treking broj ali ne pošalje i fizički robu, jer oni uzmu komplet tih nalepnica sa barkodovima od pošte, lepe jednu po jednu po kutijama i kovertama, i onda tek kad ta kutija/koverta stigne u poštu i oni skeniraju taj bar kod tada kreće praćenje, tako da ti on može dati taj broj za praćenje kad god poželi, a može fizički poslati i nedelju-dve kasnije ili nikad, i ti onda ustvari još nekoliko dana dodatno čekaš dok roba stvarno krene, znači to je jedna vrsta prevare koju Ali toleriše, jer ne mogu ni da se efikasno bore protiv toga.

Onih 39 dana je krajnji rok za koliko roba treba da stigne do tebe, ti je pregledaš i potvrdiš da je sve OK, ili uložiš žalbu. Ako ništa ne uradiš u roku od tih 39 dana, smatra se da je roba stigla i da si ti zadovoljan i prodavac automatski dobija pare. Prodavac ili Ali može uvek produžiti taj rok, naravno neće to nikad samoinicijativno nego kad ti kreneš da se žališ da nisi dobio ništa.

Drugim rečima, prvi tajmer štiti tebe i po njegovom isteku ti automatski dobijaš pare, drugi tajmer štiti prodavca i po njegovom isteku on automatski dobija pare. Oba kreću da teku kada prođe ona verifikacija uplate, odnosno kad Ali svuče sredstva u svoju kasicu.
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 13:08 - pre 115 meseci
Sad vidim da mi vise ne odbrojava onih 7 dana koje odbrojavalo do danas.
Prodavac mi je nesto poslao i pominje 2 dana, a ne znam sta znaci, a status u orderu stoji ovaj, ako neko moze reci sta znaci ovo ?

 
Odgovor na temu

vladagm
Gornji Milanovac

Član broj: 326103
Poruke: 15
*.papirprint.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 13:59 - pre 115 meseci
Citat:
ninjamirko:
Cim imas paypal to znaci da vec imas karticu koju mozes da koristis za placanje na aliexpres, jer ti paypal "skida" sa neke kartice (visa,master ili koja vec). Znaci koristi tu karticu koju si povezao sa paypal-om.
U slucaju da nemas karticu vec ti pare stizu na paypal na neki drugi nacin, onda mozes da uzmes "visa virtuon" u raifajzen banci, "visa internet" u komercijalnoj (ja imam obe) a verovatno ce i kartice iz drugih banaka koje su namenjene za placanje preko interneta da ti zavrse posao.

Mislim da sam PayPal povezao sa deviznom internet karticom koju sam namenski otvorio ako ne gresim.Trenutno sam na poslu pa cim stignem pogledacu koja je kartica u pitanju.
Hvala jos jednom svima na pomoci!!!
Puno mi znaci.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 17:16 - pre 115 meseci
Citat:
sasaste:
Sad vidim da mi vise ne odbrojava onih 7 dana koje odbrojavalo do danas.
Prodavac mi je nesto poslao i pominje 2 dana, a ne znam sta znaci, a status u orderu stoji ovaj, ako neko moze reci sta znaci ovo ?



Poslao ti je robu
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 17:46 - pre 115 meseci
Super, evo naso sam i broj posiljke, nego verovatno ne funcionise odmah, u pitanju je china air mail.
 
Odgovor na temu

zoukaa

Član broj: 326083
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 18:14 - pre 115 meseci
Citat:
sasaste:
a koji si telefon kupio ako nije tajna :)


Kupio sam Lenovo k900
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.11.2014. u 18:22 - pre 115 meseci
Super ti je taj telefon, sad gledam kod nas kosta 415 Evraa a tamo 176 :) ... Javi se kad ti stigne fon da vidimo kako fubncionse :) Ako imas fb reci kako si potpisan da te dodam :) posto i ja trebao bih da kupim neki fon.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1841411 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.