Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slicnost izmedju jave i c++

[es] :: Java :: Slicnost izmedju jave i c++

[ Pregleda: 1935 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljan9602
Nista

Član broj: 306356
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Slicnost izmedju jave i c++19.01.2013. u 20:29 - pre 136 meseci
Ovako, trenutno ucim c++ programiranje, i posle toga bih krenuo na javu, pa me sada zanima
da li imaju nekakve slicnosti c++ i java, dosta njih mi je reklo da dobro utvrdim c++ jer je to
osnova svakog drugog programiranje, tako da bi mi vase misljenje dobrodoslo
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Slicnost izmedju jave i c++20.01.2013. u 12:31 - pre 136 meseci
Citat:
miljan9602: Ovako, trenutno ucim c++ programiranje, i posle toga bih krenuo na javu, pa me sada zanima
da li imaju nekakve slicnosti c++ i java, dosta njih mi je reklo da dobro utvrdim c++ jer je to
osnova svakog drugog programiranje, tako da bi mi vase misljenje dobrodoslo :)


pa, onako.
Bilo koji OOP jezik da znas, nije veliki problem krenuti na neki drugi.
Ja sam prvo krenuo sa C#-om, pa sam presao na Javu i veoma su slicni, pa sam onda presao na Php pa, C pa C++.net koji je veoma slican C#.net-u, to je sve do frejmvorka....

Ono sto bih naglasio je da se nikada ne odreknes proslog jezika kog si znao, C++ je najmocniji jezik ikada napravljen, tu nema sta da se diskutuje, nemoj ga zapostavljati znaci mnogo.
 
Odgovor na temu

miljan9602
Nista

Član broj: 306356
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Slicnost izmedju jave i c++20.01.2013. u 17:48 - pre 136 meseci
Hvala Boyka, ovo je odgovor koji sam trazio, dosta mi je pomoglo i sto je najvaznije
ohrabrilo me da nastavim sa c++-om :))))
 
Odgovor na temu

bantu

Član broj: 38670
Poruke: 305
89.111.240.*



+27 Profil

icon Re: Slicnost izmedju jave i c++21.01.2013. u 08:32 - pre 136 meseci
Nebih htio da pokrećem neku raspravu, ali mislim da ne postoji najbolji jezik.

Ono što postoji jeste najbolji jezik za konkretan problem.

Npr. mislim da nema potrebe koristiti bilo šta drugo osim PHP-a za jednostavne web stranice gdje je potrebna minimalna obrada na serverskoj strani. Opet sa druge strane pokušaj da isprogramiraš mikrokontroler korištenjem PHP-a, itd...

Prvo stavi pred sebe korisničke zahtjeve pa onda u skladu sa tim biraj alate.

Budući da je ovo java forum, java je jedan moćan multiplatformski jezik, pogodan prvenstveno za enterprise web aplikacije, kao i za mobilne uređaje j2me i naravno android uređaje, ovo je samo šturo objašnjenje pogledaj malo po netu i sam otkrij.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Slicnost izmedju jave i c++22.01.2013. u 10:18 - pre 136 meseci
Citat:
bantu: Nebih htio da pokrećem neku raspravu, ali mislim da ne postoji najbolji jezik.

Ono što postoji jeste najbolji jezik za konkretan problem.

Npr. mislim da nema potrebe koristiti bilo šta drugo osim PHP-a za jednostavne web stranice gdje je potrebna minimalna obrada na serverskoj strani. Opet sa druge strane pokušaj da isprogramiraš mikrokontroler korištenjem PHP-a, itd...

Prvo stavi pred sebe korisničke zahtjeve pa onda u skladu sa tim biraj alate.

Budući da je ovo java forum, java je jedan moćan multiplatformski jezik, pogodan prvenstveno za enterprise web aplikacije, kao i za mobilne uređaje j2me i naravno android uređaje, ovo je samo šturo objašnjenje pogledaj malo po netu i sam otkrij.


Tacno, malo sam preterao kad sam rekao najbolji, mozemo reci da je C++ najbolji na svim kompjuterskim sistema, sto se tice aplikacija koje zahtevaju brzinu(od OOP jezika, inace Asembler je bez premca), pouzdanost itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Slicnost izmedju jave i c++

[ Pregleda: 1935 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.