Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa

[es] :: Visual Basic 6 :: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa

[ Pregleda: 9450 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
95.180.83.*

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa17.01.2013. u 20:35 - pre 136 meseci
malo sam se bavio programiranjem svojevremeno u vb6 (pre desetak godina) a sad radim komercijalni posao gde svakog jutra proveravam pravna lica i status njihovog računa (da li je blokiran ili ne). oduzima mi to dosta vremena (50-60 klijenata konstantno) pa sam se zainteresovao oko web servisa koji postoji kod NBS-a.

registrovao sam se, dobio licencu i sad mi treba smernica, mozda neki prost primer, kako na bazi PIB-a da pretrazm jedinstveni registar računa. ideja mi je da napravim prostu vb6 klijent aplikaciju koja ce koristiti web servis NBS-a i vracati status računa nekog pravnog lica na osnovu PIB-a. unesi pib, klik, izbaci status računa (aktivan ili blokiran).

da li neko ima ideju kako ovo da odradim? neki prost primer, npr kursna lista ili nesto slicno sto bih mogao da studiram.

hvala unapred na svim savetima.
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa18.01.2013. u 16:48 - pre 136 meseci
Evo kompletno resenje:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa18.01.2013. u 19:08 - pre 136 meseci
@loto17: interesantno resenje, ali covek je trazio preko NBS servisa, a ti si mu dao resenje sa parsiranjem HTML-a

@egend: koliko ti se isplati njihova tarifa, jer je servis za pretragu firmi u blokadi komercijalan (placa se po upitu - 60 dnevno/2000 mesecno)?
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
95.180.83.*

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa18.01.2013. u 22:42 - pre 136 meseci
@loto17: to je to, hvala puno.

@goranvuc: pravo da ti kazem nisam ni znao. :) ali ovo sto je loto17 okacio radi posao.

hvala na odgovorima.
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.ptt.rs.



+4 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa19.01.2013. u 09:55 - pre 136 meseci
Detaljnija verzija programa sa iznosom blokade i brojem dana u blokadi nalazi se ovde !!!

http://www.elitesecurity.org/t...-na-NBS-provera-blokade-kupaca


 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa30.03.2013. u 17:41 - pre 133 meseci
@loto17 posto vidim da je ovo tvoje resenje daleko kvalitetnije od accessa sa linka, mogu li da te zamolim samo da mi objasnis kako si resio citanje vise pibova i izlistavanje u browser. Iskoristio sam deo klasican browser kao komponentu i pretragu vrsim na osnovu linka

Code:
http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_rir.html.jsp?type=rir_results&lang=SER_CIR&konverzija=yes&pib=


e sad samo ne znam kako bih mogao da resim citanje vise pibova?
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa31.03.2013. u 00:15 - pre 133 meseci
Treba koristiti kontrolu WebBrowser i ostalo ide kroz petlju:
Code:

 With DataEnvironment1.rsPartnerI
      If Not .State = adStateClosed Then .Close
       .Open "Select * From partneri"
         Do While Not .EOF()
            WebBrowser1.Navigate2 "http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_ri...IR&konverzija=yes&pib=" & DataEnvironment1.rsPartnerI!pib
         .MoveNext
        Loop
 End With


Jednostavno, napuni tabelu PartnerID tvojom kupcima i sve ostalo ce probram sam odraditi. Bitno je da program bude raspakovan u C:\NBS
ili ispravi ovu liniju koda:
http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_ri...IR&konverzija=yes&pib= & PibKupcaIzTvojeBaze




[Ovu poruku je menjao loto17 dana 31.03.2013. u 03:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa31.03.2013. u 16:27 - pre 133 meseci
da definisem drugacije pitanje, da li je moguce sve klijente izlistati u browser, pa da na scroll cele html strane imam pib po pib odnosno status klijenta izvorno kao sa apr strnae, dakle kroz html? ovo pitam da bih taj html kasnije mogao da ubacim u dalju obradu ... Sa druge strane ne kapiram kako vb izvlaci pib iz access baze, a ovu tvoju bazu kad pokrenem ona ne otvara nista?
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa31.03.2013. u 19:27 - pre 133 meseci
Citat:
miki987: da definisem drugacije pitanje, da li je moguce sve klijente izlistati u browser, pa da na scroll cele html strane imam pib po pib odnosno status klijenta izvorno kao sa apr strnae, dakle kroz html? ovo pitam da bih taj html kasnije mogao da ubacim u dalju obradu ... Sa druge strane ne kapiram kako vb izvlaci pib iz access baze, a ovu tvoju bazu kad pokrenem ona ne otvara nista?


Kako, bre, ne otvara nista?!!!
Program proveri svaki pib iz access tabele i napravi izvestaj sa trenutnim statusima. Svaki izvestaj se snima u folderu C:\NBS\IZVESTAJI pod nazivom (npr.): NBS_Spec310313.xls
Pored toga, program u tabeli PartnerID azurira polje Opis trenutnim statusom. Svakim novim pokretanjem programa to polje se azurira i pravi novi izvestaj pod novim nazivom





[Ovu poruku je menjao loto17 dana 31.03.2013. u 20:59 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran6622

Član broj: 310750
Poruke: 9
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa01.04.2013. u 17:10 - pre 133 meseci
Jedno pitanje za " loto 17 " dao si link " http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_ri...IR&konverzija=yes&pib= & PibKupcaIzTvojeBaze " za proveru i pretragu po broju PIB-a , da li imaš linkove za pretragu i proveru po broju računa (dinarskog i deviznog),po nazivu firme i matičnom broju firme.
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.ptt.rs.



+4 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa02.04.2013. u 12:34 - pre 133 meseci
Citat:
goran6622: Jedno pitanje za " loto 17 " dao si link " http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_ri...IR&konverzija=yes&pib= & PibKupcaIzTvojeBaze " za proveru i pretragu po broju PIB-a , da li imaš linkove za pretragu i proveru po broju računa (dinarskog i deviznog),po nazivu firme i matičnom broju firme.


Dovoljan je pib! Ako zelite neki drugi kriterijum onda, na ovu adresu:
http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_rir.html.jsp?type=rir_results &lang=SER_CIR&konverzija=yes

treba dodati &matbr=Maticni broj za pretrazivanje preko maticnog broja,
ili sva tri parametra:
&sifban= Sifra banke
&partija= Partija
&kontbr=Kontrolni broj
za pretrazivanje preko tekuceg racuna.


[Ovu poruku je menjao loto17 dana 02.04.2013. u 15:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa15.03.2014. u 10:28 - pre 122 meseci
@Loto, prilikom ucitavanja programa dobijam poruku o grešci.
Mislim da do nje dolazi pošto mi je sada instaliran Office 2013 a bio je ranije 2007.

Šta da radim?




Ne znam zasto nece da mi prikaze drugu sliku, ali imaš je u prilogu fajlova.


EDIT:
Resih to drugacije. Napisao sam novi code u .NET-u.

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 15.03.2014. u 15:56 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa16.03.2014. u 10:12 - pre 122 meseci
U VB6 Data Environment mora biti ukljucen u Project Menu\Components\Designer Tab
Posalji tvoje .net resenje da vidimo kako to sada izgleda!


 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
109.121.60.*



+322 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa16.03.2014. u 11:56 - pre 122 meseci
Ja u Designer Tab-u nemam u firmi opciju Data Environment i to me je zbunilo (a kuci imam). Mozda je to zato sto u firmi imam portable verziju na stiku pa da nema sve porebno. Kako god, vise mi nije potrebno.

Moje resenje ne bih postavljao(nekako na to gledam kao na moj rad i nemam naviku da kacim gotova resenja), ali posto ja nisam tehnicke struke vec ekonomske, i gledam to iz drugom ugla, ugla menadzmenta, mogu ti dati par natuknica iz mog resenja. Svrha kontrole blokade komitenata nije u eto podatku, da ja to imam i da maltletiram radnike ispod mene da to rade svakog dana. Cilj je blokirati kupca da ne moze da mu se izda roba ukoliko mu je racun u blokadi. Nasa privreda je vrlo nesolventna i zato se razmena robe u velikoj meri sprovodi putem kompenzacije. Kako je novi zakon zabranio sprovodjenje kompenzacije sa preduzecem koje je u blokadi, sto je ranije bilo moguce, ne smete ni kuptiti robu od dobavljaca koje vam je ujedno i kupac ako je u blokadi, jer proci ce 90 dana, i opet zakonski moraces da mu platis, a neces moci napraliti svoje potrazivanje pa si na duplom gubitku. Em si mu dao svoju robu koju ne mozes da naplatis a sa njom su zarobljena tvoja sredstva, em si mu platio za njegovu robu sto nisi planirao vec si hteo da kompenzujes. Zato je bitno isproveravati sve bas svakog dana.

U jednoj od tema neko je rekao da je dozvoljeno imati 500 upita u 5 minuta a za sve preko toga budemo banovani na 1h od strane NBS-a. To nije tacno jer sam probao da izvrsim 400 upita pa napravim 5 minuta pauze, zatim novih 400 upita pa opet 5 minuta pauze... i uvek me banuju. Ono sto kod mene pije vodu je 300 upita pa 5 minuta pauze i to radi bez greske.

Takodje meni kao menadzmentu vazno je ne samo ko je u blokadi, vec i pred kime je pokrenuta likvidacija ili stecaj, jer se vi sami morate prijaviti npr u stecajnu masu, i to u odredjenom vremenskom roku, inace gubite pravo na svoje potrazivanje. Imam preko 5.400 aktivnih komitenata, i zaista je nemoguce da neko iz glave prati sta se sa njima desava, i tako se lako promase rokovi.
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa17.03.2014. u 11:56 - pre 122 meseci
Citat:

Moje resenje ne bih postavljao(nekako na to gledam kao na moj rad i nemam naviku da kacim gotova resenja),


Meni ,lično, tvoje .NET rešenje nije potrebno i nemoj nikada ni da ga okačiš!
Nekako, gledaj to kao svoj rad :(
Svrha postojanja ovog foruma je nešto sasvim drugo!








 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa17.03.2014. u 19:02 - pre 122 meseci
Naravno, svrha ovog (kao i drugih foruma), je savet i pomoc kod nekog konkretnog problema, a ne pisanje potpunih programa.
I u skladu sa tim dao sam ti savet (iz ugla struke drugacije od tvoje) koji mozes implementirati za... hm... 120s (zajedno sa razmisljanjem) u svoj code kako bi on postao kompletniji. Dakle ubaci podatak o blokadi i stecajevima, do koga u programu vec svakako dolazis, samo nisi razmisljao da ti je mozda potreban, i time ces dobiti potpuniji program koji vec radi bez greske. Te 2 celine su povezane, i ako je nekome potreban podatak o blokadi racuna, sasvim sigurno mu je potreban i podatak o stecaju i likvidaciji.
Isprobao sam ono resenje u Access-u ali ono nije doraslo pregledanju veceg broja pib-ova a tvoje resenje to lepo radi.

Ako ti pak ne odgovara sve to, onda jednostavno preskoci moj post, i zadovoljni smo i ti i ja.



[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 17.03.2014. u 20:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: vb6 i web servis narodne banke srbije - pretraga jedinstvenog registra računa

[ Pregleda: 9450 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.