Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WSDL import (Delphi i web servisi)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: WSDL import (Delphi i web servisi)

[ Pregleda: 4254 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

((BugA))
Igor Djordjevic
Bor, Srbija

Član broj: 29241
Poruke: 196
*.amsterdam-tc.dataweb.net.

ICQ: 66516695
Sajt: www.MalamutKlub.com


+17 Profil

icon WSDL import (Delphi i web servisi)14.01.2013. u 15:34 - pre 136 meseci
Da li je neko u skorije vreme imao srece sa importovanjem slozenijih WSDL-ova u Delphi? :/ Mi smo pre par meseci mecku rodili pokusavajuci da napravimo SOAP server koji ce moci da komunicira sa C# klijentima (kakvih je sve tu dozviljaja i dovijanja bilo, majko moja), i na kraju smo odustali, u neverici citajuci Embarcadero-vu "preporuku" da se za izradu SOAP servera koristi Delphi Prism...

Sad je ideja da se napravi prosta klijent aplikacija, i opet isti problem - Delphi-jev WSDL import tool je prilicno neupotrebljiv. Generise hiljade linija koda prepunog gresaka koji se ne moze kompajlirati bez prethodnog ciscenja (bilo rucno, ili putem neke parsing skripte, sto je muka ziva u svakom slucaju).

Ne moram da napominjem da C# guta WSDL bez problema. Ajd, ovoga puta to i nije cudo jer je i sam server radjen u njemu, ali mi je zaista tuzno da Delphi toliko zaostaje na ovom polju :(

Citam o nekom "Web Service Toolkit" koji je radjen za FPC, Lazarus i Delphi, ali se jos uvek nisam snasao da nadjem .exe fajl (niti da kompajliram dostupne source fajlove), tako da ne znam hoce li on uopste biti bolji.

Ima li neko veselijih iskustava sa importovanjem WSDL-a u Delphi i automatskog generisanja proxy klasa, ili je Delphi u ovoj oblasti (za sada) naprosto mrtav, osim za neke manje, male, malecne projekte... mozda?
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: WSDL import (Delphi i web servisi)14.01.2013. u 15:54 - pre 136 meseci
Ja sam radio nešto, za NBS web servise, i nisam imao problema o kojima govoriš. Ništa nisam morao da prepravljam, sve se lepo prevodilo. Zamerao sam odsustvo veće automatizacije, ali na kraju sam završio posao...
 
Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
...136.75-dsl.net.metronet.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Re: WSDL import (Delphi i web servisi)16.01.2013. u 13:52 - pre 136 meseci
Ja sam pokušavao istu stvar u sklopu nedevne fiskalizacije u HR. Na žalost isto poražavajući rezultati i kod importanja WSDl-a. i kod importanja/bindanjainterfejsa iz XML scheme.
Na kraju sam kao i ostali kolege odustao i XML-ove ovrađujem, potpisujem, šaljem i preuzimam "pješice" i sve radi odlično. Barem je takva situacija na D2009, novije verzije nisam probavao, morao bi do bivše firme isprobati sve isto na D2010.
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
91.233.24.*

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: WSDL import (Delphi i web servisi)24.01.2013. u 13:49 - pre 136 meseci
Radili smo nekoliko različitih uvoza iz Web servisa (carina, drzava, poreska uprava, narodna banka...) i do sada nije bilo problema
Servisi su uglavnom bili pisani u Javi i radili su ok (preporuka je da se pišu u Javi)

Mene interesuje kakav je to SOAP server tj sta on radi (SOAP = Simple Object Access Protocol) ?

A i ukoliko bi nam poslao detaljnije kakav je to "složeniji WDSL", možda nešto i izbunarimo?

Malo na tu temu
Web servisi
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: WSDL import (Delphi i web servisi)

[ Pregleda: 4254 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.