Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upravljanje investicionim projektima

[es] :: Access :: Upravljanje investicionim projektima

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 38359 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima09.04.2013. u 23:01 - pre 134 meseci
Izvrsno, ja sam jedva na jedvite jade otvorio i povezao program i podatke.

Skinuo sam obje datoteke na disk. Otvorio novi folder i zipane datoteke spremio. Odzipao program.accdb i u tom folderu otvorio novi folder Podaci u koji sam odzipao podaci.accdb.
Pokrenuo program.accdb i pomoću 'Upravitelja povezanih tablica' (Linked table manager) odabrao sve tablice i pokazao put na podaci.accdb u folderu Podaci - i neće da ga ubiješ, stalno mi otvara vezu kao da moram linkati tablicu po tablicu ( inaće bi trebalo učitati sve ) a nakon 12 takvih unosa porući grešku da ne može pronaći tblFinansijskaKonstrukcija. Na kraju sam išao vršiti unos preko običnog uvoza iz Accessa i tako sam uspio...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima09.04.2013. u 23:16 - pre 134 meseci
Kako sam opisao povezivanje radi bez problema, otvorio sam zadnju verziju. Imam samo jednu molbu; rekao si da ima viška upita i reporta pa je daleko pametnije da nepotrebne ti izbrišeš jer ako ja idem brisati može se srušiti čitava baza, a bolje da ih je što manje radi preglednosti.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 14:39 - pre 134 meseci
Citat:
rekao si da ima viška upita i reporta pa je daleko pametnije da nepotrebne ti izbrišeš jer ako ja idem brisati može se srušiti čitava baza, a bolje da ih je što manje radi preglednosti.

To je veoma veliki posao i nije ga moguce odraditi preko foruma. Uradicu ono sto meni izgleda ocigledno. U ovom momentu vidim da se sa projektima moze uraditi isti sto smo uradili sa ugovorima i situacijama - jedan genericki izvestaj, koji s eotvara za razlicite kriterijume. To ce smanjiti broj izvestaja i broj kverija. AKo neki od kverija koriste i form, to cemo brzo saznati :-)

Imam pitanje. I dalje mi s ecini da sa ugovorima nesto radimo pogresno, i mislim da znam gde gresimo. Pogledaj tabelu TipUgovora i videces ovo:
Code:

TipUgovoraID      Naziv                         Računa se     NaslovIzvestaja
0                  Svi sklopljeni Ugovori     No             Svi sklopljeni Ugovori:
1                  Okvirni sporazum             No    
2                  Izvođenje                     Yes         Ugovori izvoditelja radova - nosioca projekta:
3                  Nadzor                     Yes         Ugovori za nadzor:
4                  Montaža                     No             Ugovori Komunalca za monterske radove:
5                  Projektiranje                 Yes         Ugovori za projektantske radove:
6                  Kooperantski radovi         No             Ugovori za kooperantske radove:
7                  Sufinanciranje Općine         No

Mislim da smo u istu tabeli strpali razlicite stvari. Iz naziva vidim da imamo usluge koje neko vrsi, ali i nacin finasiranja(?) i nesto sto ne znam sta je, ovako:
Usluge: {Izvođenje, Nadzor, Montaža, Projektiranje}
Nacin finasiranja (?): {Okvirni sporazum, Sufinanciranje Općine}
Ne znam: {Kooperantski radovi} - objasni mi znacenje

Ovo bi trebalo razbiti na bar dve tabele, recimo UslugeUgovora i NacinFinasiranja. Kooperantski radovi bi dosli u jednu od ove dve kategorije, ili u zasebnu, trecu.

Ako ugovor pokriva usluge onda za takav ugovor ocekujes situaciju - da se vidi koliko je od ugovorenog posla zaista i uradjeno. Medjutim, vidim da imas situacije i za ugovore tipa 7 "Sufinaciranje opcine" (Situacije 35,36,49,50), na projektima 1,4,6,12. U svim slucajevima poznt je izvodjac, i to isti onaj koga imamo za tip ugovora Izvodjenje. Ovo mi govori da je TipUgovora 7 u stavri isto sto i tip ugovora 2 (izvodjenje), samo se drugacije finasira pa smo ga proglasili "ne racuna se". Ovo bi trebalo da razresimo, jer ce nas stici u nekom momentu i trebace nam komplikovani kveriji da raspetljamo sta je sta.

Sa tipom 6, kooperantski radovi imamo upravo taj problem. Projekat 16, imas situacije u vrednosti 234,058.92 + 70,712.75 + 98,287.76 , sto je dosta para, a to s ene vidi u Bilanci Stanja Projekta. ne vidi se ni na formi frmProjekti_Split. Vidi se jedino na formi frmUgovori, za ugovor broj 8. Vidim da smo ugovorom br 8 u stvari trazili "Izvođenje zemljanih, betonskih i ostalih radova na sanaciji cjevovoda u Kupjaku i Fužinama" Dakle, i ovo je "Izvodjenje" ali se to ne vidi, jer smo ugovoru dodelili tip koji ga iskljucuje iz vecine kverija i izvestaja.

Molim te razmisli o ovome, pa mi javi sta se u stvari desava. Ponavljam, mi jednoj koloni (TipUgovora) cuvamo razlicite stvari (usluge koje trazimo ugovorom i nacin finansiranja i mozda nesto jos trece). To mora da se razresi.

Molim te da ne dodajes nista u program. Ja cu da sredim ono sa izvestajima za projekte. Onda cemo ovo da raspetljamo sa klasifikacijom ugovora, po vrstama usluge, nacinu finansiranja i sta god jos izadje iz toga.

Ima tu jos da se cisti. Imamo puno duplikacije podataka, nepotrebne. To necemo odmah, dok ne nateramo program da radi kakao treba (ovo sa klasifikacijom ugovora i udeo V i K na projektima/ugovorima/situacijama- na cemu radim). O tome ce biti poseban topic.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima - DUPLIRANI UNOSI - ne moras odmah da odgovoris10.04.2013. u 14:52 - pre 134 meseci
Da samo pomenem neke duplikacije - primera radi. NA ovo ne moras da odgovoris brzo, ali razmisli pa cemo nekad i to da raspetljamo.

1) U tabeli Projekti imas {DatumPocetkaUgovora, DatumZavrsetkaUgovora, Izvodjac} To ukazuje da postoji tacno jedan izvodjac sa tacno jednim ugovorom, sto naprosto nije tacno.

2) Imas i polje BrutoVrijednost, svuda, koje je verovatno Neto + PDV, i to si resio kao izracunato polje na nivou tabele. Nije dobro da ti Access racuna bilo sta na nivou tabele. Ako se jednog dana promeni stopa PDV, pa promenis formulu, sta mislis da ce da se desi sa starim unosima?

3) U tabeli Ugovori imas NacinFinasiranja, uglavnom prazno, ili se ponavlja za ceo projekat. Istovremeo u tabeli Projekti imas IzvorSredstava. Da nije to u nekoj vezi? Ili ima veze sa TipUgovora?

4) U tabeli Ugovori, kolona Investitor, mozemo li to da koristimo da na primer saljemo zahtev za isplatu po dobijenim situacijama? Ako je tako, onda treba da se to malo razradi.

5) Kolone Naziv u tabelama Ugovori i Projekti. U Projekti, ima smisla onako kako je. U tabeli Ugovori ponekad nije bas jasno o cemu govorimo - nekad prepisemo sve iz Projekti, a nekad nesto kao objasnjavamo, uglavnom ono sto pise u TipUgovora. primer projakat 1, ugovori, kolona Naziv:
ProjectID UgovorID TipUgovora Naziv
1 5 2 Izgradnja kanalizacijskih kolektora i sanacija vode
1 13 4 Monterski radovi - Sunger
1 14 3 Stručni nadzor na sanaciji magistralnog gravitacijskog cjevovoda od Sungera do Mrkoplja
1 15 3 Stručni građevinski nadzor nad nastavkom izgradnje SJO Mrkopalj - II faza
1 35 7 Sunger - Kanalizacija i voda

Nije li bolje da ne pise nista u koloni naziv, jer to sve znamo iz TipUgovora:
2 - izvodjenje radova na projektu (V, K, VK)
4 - montaza (V ili K)
3 - nadzor (V ili K)
7 - izvodjenje radova na projektu (V,K,VK)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 16:31 - pre 134 meseci
Probat ću objasniti pitanje po pitanje:
Općenito što bi trebao znati da lakše razumiješ, a što sam ja želio sa ovim programom.
Komunalac vrši radove, tj. vodi investicione projekte izgradnje komunalne infrastrukture V i K. Pošto se radi godišnje o prosječno 5-8.000.000,00 € financiranje vršimo preko državne firme 'Hrvatske vode' (HV) jer nemamo vlastitih sredstava (tako rade sve komunalne firme) i program bi prvenstveno trebao pratiti OVAJ odnos realizacije pojedinih investicija prema godišnjem planu sklopljenim između Komunalca i HV.

1. Tko su financijeri:
Osim HV znaju se kao sufinancijeri pojaviti Grad i 6 općina koji su vlasnici Komunalca, Županija PG, razna Ministrastva i druga sredstva koja se pronađu ( osim HV ove druge sam nazvao Sufinanciranje - dakle oni kao i HV sudjeluju samo u financiranju radova i kontroli namjenskog trošenja novca) GLAVNI FINANCIJER SU HV i ostali sufinancijeri nemaju veze sa realizacijom plana HV i zato oni nisu "RacunaSe" ali su uvedeni kako bi imao uvid koliko je stvarno realizirano u pojedini projekt. Normalno ugovori se podpisuju sa svima i u polju naziv kod Ugovora sam unašao tekst iz ugovora a u polju naziv kod Projekta sam upisivao tekst iz godišnjeg plana sa HV. Negdje je tekst isti, a negdje sličan.
Primjer: Gradimo vodovod koji košta npr. 7.500.000,00 kn - dobijemo planom sa HV 4.000.000,00 kn, Općine sufinanciraju npr. 10% (400.000,00 kn), Županija npr. sufinancira 1.500.000,00 kn, Ministarstvo regionalnog razvoja npr. 1.100.000,00 kn, EU fondovi npr. 400.000,00 kn a nedostajućih 100.000,00 kn ili Komunalac da vlastita sredstva ili pronađe nekog drugog financijera ili prebaci za plan u iduću godinu.

Citat:
Ako ugovor pokriva usluge onda za takav ugovor ocekujes situaciju - da se vidi koliko je od ugovorenog posla zaista i uradjeno. Medjutim, vidim da imas situacije i za ugovore tipa 7 "Sufinaciranje opcine" (Situacije 35,36,49,50), na projektima 1,4,6,12. U svim slucajevima poznt je izvodjac, i to isti onaj koga imamo za tip ugovora Izvodjenje. Ovo mi govori da je TipUgovora 7 u stavri isto sto i tip ugovora 2 (izvodjenje), samo se drugacije finasira pa smo ga proglasili "ne racuna se". Ovo bi trebalo da razresimo, jer ce nas stici u nekom momentu i trebace nam komplikovani kveriji da raspetljamo sta je sta.


Da bi dobio novac od ostalih sufinancijera također moram dostaviti situacije za izvršene radove. Zato se kod TipUgovora 7 pojavljuju situacije.
Sada možemo zaključiti da zbog neznanja vjerojatno nisam dobro postavio osnov - odnosno da je u redu ako samo pratim realizaciju prema HV i da je samo monterski rad 'ne racuna se' a da sam trebao prvi dio 'racuna se' podjeliti na financijere ( Prvo i glavno HV -kako je sada u Bilanci stanja, a onda prema ostalim sufinancijerima ako ih ima) Ima slučaja kada sve rješimo preko HV i nema drugih financijera.

Citat:
1) U tabeli Projekti imas {DatumPocetkaUgovora, DatumZavrsetkaUgovora, Izvodjac} To ukazuje da postoji tacno jedan izvodjac sa tacno jednim ugovorom, sto naprosto nije tacno.

To je nebitan podatak, samo sam želio informaciju koliko je proteklo za realizaciju kompletnog projekta od početka do kraja.

Nadam se da sada sa ovim zakašnjelim pojašnjenjima nisam srušio čitav projekt!!!
Ako je problem izbacit ćemo ostale financijere i za njih samo otvoriti jednu tablicu gdje ću ih navesti sa iznosima ugovora i iznosima realizacije.

Citat:
Molim te da ne dodajes nista u program. Ja cu da sredim ono sa izvestajima za projekte. Onda cemo ovo da raspetljamo sa klasifikacijom ugovora, po vrstama usluge, nacinu finansiranja i sta god jos izadje iz toga.

Ne mogu niti otvoriti novi projekt zbog polja učešće infrastrukture. A kod reporta Bilanca Stanja nestali tapisi za racun se.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 18:09 - pre 134 meseci
Citat:
Nadam se da sada sa ovim zakašnjelim pojašnjenjima nisam srušio čitav projekt!!!
Ne brini, nisi srusio projekat Uskoro cemo i to da raspetljamo.

Evo prvo da mozes da otvoris, podaci i program. Izmene minimalne - dodate nove lookup tabele za stanja projekta i izvore sredstava, uklonjenje kolone koje nam ne trebaju i podesene formule na frmProjekti_Split.

I dalje radim na unosu i kontroli vrsta infrastrukture. Tipovi ugovora ce se malo promeniti, koliko da ne gubimo broj 7.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 18:49 - pre 134 meseci
Nema Attachmenta postu???
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 19:45 - pre 134 meseci
Izvinjavam se, zakacio sam attachmente na prethodni post.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 20:43 - pre 134 meseci
Sada sam bez ikakvog problema sa 'Upraviteljem povezanih tablica' (Linked table manager) uspio povezati bazu od prve. Vidim da radiš na unosu i kontroli infrastrukture, jer ne mogu otvoriti Bilancu stanja - pita me za unos vrijednosti parametra 'Projekti.VrstaInfrastrukture' tako da ja u biti ne mogu unašati ništa da ne pomješam zapise i odnose, ali barem ću malo pregledavati i pokušavati shvatiti kod i izmjene koje si napravio...
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 21:31 - pre 134 meseci
Oops, to nije bilo namerno " jer ne mogu otvoriti Bilancu stanja - pita me za unos vrijednosti parametra 'Projekti.VrstaInfrastrukture' " evo ga ispravljeni fajl. Probaj sve sto zamislis, unsei i neki rekord, da vidimo sta ce da pukne. Jedino nemoj da ispravljas nista na formama, kverijima i reprotima, to moram ja.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 22:26 - pre 134 meseci
Evo skoro zavrseno sa ucescem vode i kanalizacije u Projekti i Ugovori. Jos da to resimo na nivou Situacija... Dosta za danas.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima10.04.2013. u 22:37 - pre 134 meseci
Odlično, a ja sam sada bez problema u verziju programa_04A mogao upisati novi projekat, na njega vezati ugovore i ubacivati situacije. Jedino nisam mogao upisati postotak učešća vode, ali svejedno sam mogao spremiti projekat - nije me blokirao 'validation rule' kao u prijašnjoj verziji. Sutra na poslu u ovu zadnju verziju 05 ubacit ću novi projekat, tako što ću koristiti ugovore koji su zeznuti npr. br. 66 i prikopćat ću ti podatke, pa ih i ti učitaj u program kada radiš kako bi imao svježe podatke.
Pozdrav do sutra!
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima11.04.2013. u 13:10 - pre 134 meseci
Unašam podatke i prilikom unosa situacije nisam mogao spremiti zapise (Greška: "Morate unjeti vrstu situacije") a nemam za izbor combo box ( Privremena ili Okončana). Uostalom unesi sam na Projekt 21 i Ugovor 64 situaciju koja treba biti:
broj: 98/10 P-13 datum: 5.11.2010. i iznos: 183.521,87 kn
Šaljem ti podatke i njih poveži u program. Kada središ ovaj problem ponovno ću napraviti update podataka i poslati ih jer inače ne mogu unašati podatke pošto ne znam da li trebaš nešto mjenjati na tablicama.
Pozdrav!
P.S. Pogledaj zašto u tablici Projekti za projektID 22 prikazuje vrijednost 0, a u programu i na reportu je dobro i vidi se iznos od 653.194,60 kn.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima11.04.2013. u 14:30 - pre 134 meseci
Moja gresjka, izvinjavam se. Na formi frmSituaciej_DS sakrio sam kolonu "Vrsta Situacije". Hteo sam da sakrijem kolone koje se automatski popunjavaju iz Ugovora (ProjekctID, UgovorID, TipSituacije), pa sam sakrio i VrsteSItuacije. Vratio sam kolonu nazad.

U stvari, kolona nije nigde otisla, samo sam je greskom sakrio, pa sam je sad otkrio. Na datasheet formama je moguce sakriti neke kolone da se ne vide. Kliknes na naslov bilo koje kolone i onda desni klik dobijes opciej koje se kod mene zovu "Hide Columns","Unhide Columns", kojima kontrolises koje se kolone vide. Ako potom kliknes Save (Sacuvaj, Snimi ?) ikonu, to ce ostati zapamceno za sledeci put kad se program otvori.


Evo nova verzija programa, sa otkrivenom kolonom.

Kad otvoris formu frmUgovor, dobices poruklu, za vecinu ugovora, da "Nemas podatke o udelu vode u projektu i ako to ne ucinis neces moci da unosis situacije". tacna je prva polovina, nemas podatke o udelu vode i to mozes da uneses na subformi sa strane. Moras da pazis da zbir bude 100%, za sada nema nikakve kontrole nad tim. Drugi deo nije jos postavlje. medjutim, ako si na projektu definisao samo V, onda ce ugovor prihvatiti samo V. Ako si na projektu definisao i V i K, oda moze i na ugovoru i V i K.

Pitanje prvo: na nivou situacija, da li zelis da unosis udeo V/K u procentima ili novcanim iznosima. Ako na fizickoj situaciji koju dobije negde pise 10,000 ukupno, 7,000 V i 3,000 K, zasto bi to preracunavali u procente? nemam sugstija, kako god ti odgovara.

Ugovor 22 nemam u podacima koje si poslaom unesi jos malo, ap da vidimo. Ja cu u medjuvremenu d apostavim udeo V/K na situacije, procenta, ali moze da se promeni, nije problem.

Pitanje drugo: da li ikada imas slucaj da ne zelis priznati celu situaciju, nego deo novca zadrzavas dok se ne urade ispravke po primedbama nadzora. Znam da sa eto nekada desava, pa ako se desava i kod tebe, trebalo bi da dodamo tu mogucnost. Nije veliki posao, dodamo dve kolone u tabelu Situacje (ZadrzaniIznos currency, RazlogZadrzavanja memo)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima11.04.2013. u 16:10 - pre 134 meseci
Pozdrav, malo kasnim jer sam bio na terenu. Pošto supruga i ja idemo na izlet u Sarajevo ( od 15.4. do 17. 04. ) moram odraditi sve poslove.
Nije problem, zato i isprobavam da bi otklonili pogreške.
Odgovori na tvoja pitanja:
Citat:
Pitanje prvo: na nivou situacija, da li zelis da unosis udeo V/K u procentima ili novcanim iznosima. Ako na fizickoj situaciji koju dobije negde pise 10,000 ukupno, 7,000 V i 3,000 K, zasto bi to preracunavali u procente? nemam sugstija, kako god ti odgovara.
Meni bolje odgovara u %, mada ako pogledaš tvoje pitanje to nema logike - Svejedno u %.
Citat:
Pitanje drugo: da li ikada imas slucaj da ne zelis priznati celu situaciju, nego deo novca zadrzavas dok se ne urade ispravke po primedbama nadzora. Znam da sa eto nekada desava, pa ako se desava i kod tebe, trebalo bi da dodamo tu mogucnost. Nije veliki posao, dodamo dve kolone u tabelu Situacje (ZadrzaniIznos currency, RazlogZadrzavanja memo)

Ja nažalost nemam situaciju da zadržavam novce ( zbog dinamike plaćanja iz HV plaća se cesijom izvođaču radova čak i unaprijed), ali mislim da je ova ideja dobra i slažem se da ubaciš ove dvije kolone. Posebno iz razloga što bi bilo dobro da bude i kolona koliko je stvarno plaćeno po pojedinoj situaciji ( taj podatak bi unosili u računovodstvu ). Ja imam kontrolu nad ispostavljenim situacijama ali nemam nad stvarno plaćenim, sa ovim poljem i to bi rješili.
Citat:
Ugovor 22 nemam u podacima koje si poslaom unesi jos malo, ap da vidimo. Ja cu u medjuvremenu d apostavim udeo V/K na situacije, procenta, ali moze da se promeni, nije problem.

Vjerojatni razlog je taj što mi zbog polja učešća infrastrukture nije spremilo unos. Bez problema piši nazive koje imaš na svojoj verziji Accessa (Engleski) jer toliko razumijem a hrvatsku verziju sam instalirao isključivo zbog Helpa - ipak ga bolje razumijem od engleskog.
Sugestija: Vidio sam da je u tablicama ostalo "Sufinanciranje općine" mislim da bi to trebalo promjeniti na "Sufinanciranje" pošto smo unesli tablicu 'tblSufinanciranje_LKP' u kojoj imamo tri odabira.
Sada ću unjeti situacije u zadnju verziju, ali svejedno mislim da bi bilo bolje da ti uneseš podatke na Projekt 21 i Ugovor 64 situaciju koja treba biti:
broj: 98/10 P-13 datum: 5.11.2010. i iznos: 183.521,87 kn, jer ćeš sam vidjeti eventualne probleme, a podaci o situaciji su stvarni.
Za par minuta šaljem novu datoteku sa update podacima...
Javi da li možeš linkat tablice i da li imaš situacije u projekti 22 - trebao bi imati 4 privremene i okončanu.
Čujemo se,
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao dzaga29 dana 11.04.2013. u 17:38 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima11.04.2013. u 20:19 - pre 134 meseci
Citat:
Sada ću unjeti situacije u zadnju verziju, ali svejedno mislim da bi bilo bolje da ti uneseš podatke na Projekt 21 i Ugovor 64 situaciju koja treba biti:
broj: 98/10 P-13 datum: 5.11.2010. i iznos: 183.521,87 kn, jer ćeš sam vidjeti eventualne probleme, a podaci o situaciji su stvarni.

Ne vidim problem, ali ti verujem da ga ima. Unseo sam situaciju 98/10 P-13 datum: 5.11.2010. i iznos: 183.521,87 i sad ima dve sa istim iznosom, za Proj 21.
Citat:
Pogledaj zašto u tablici Projekti za projektID 22 prikazuje vrijednost 0, a u programu i na reportu je dobro i vidi se iznos od 653.194,60 kn.
Ono sto se vidi na Bilanci jeste zbir svih ugovora, SUM(Ugovor.Vrijednost). Nigde i ne pokazujemo ono sto pise u Projekti.UgovorenaVrijednost. To cak nismo imali ni na formi frmProjekti_Split - ja ga bar nisam nasao. Dodao sam na formu frmProjekti_Split polje za UgovorenaVrijednost. Za projekat 22 sam uneo 7 kuna. Tih 7 kuna se ne vidi nigde. Na svim izvestajima inace izgleda da UgovorenaVrijednost se racuna kao SUM(Ugovor.Vrijednost). Ja bih rekao da mi dobro racunamo i prikazujemo, ali posto je ovo u sustini dupliciranje podataka, desavace se da ce biti razlike izmedju Projekti.UgovorenaVrijadnost i SUM(Ugovor.Vrijednost)

Dodao sam i u Bilancu projekta zuto ofarnbano polje koje pokazuje Projekti.UgovorenaVrijadnost. Ti ces ga premestiti gde treba i formatirati i ulepsati, ali NE sada. Zapis si negde da to treba da uradis, pa uskoro ce i to doci na red.

Projekt 22 je vazan jer na je otkrio nesto sto se na pocetku nije videlo. Za projekt 22 imas dva ugovora, vrednih 532,910.60 + 120,284.00 = 653,194.60 Kn. To su ugovori 66 i 68. Za Ugovor 66 imas 3 situacije, sve tri privremene, u godini 2009, sa datumima 8 April 2007, 4 Aug 2009 i 22 Dec 2010. To izgleda blesavo, ali i nije. Proglasili smo da je ugovor za godinu 2009, a nigde nismo rekli da sve situacije moraju biti u toj godini (kao sto i ne moraju).
Zatim smo potisali novi ugovor, br 68 i za njega imamo dve situacije, 31 Jul 20111 i 24 Nov 2011. Situacija od 24 Nov 2011 je KONACNA. Meni se cini da je to konacna situacija za ceo PROJEKT. Verovatno da to tako i ima smisla. Nasa (noja) greska je sto su situacije spojene an Ugovor, a ne na projekat, pa u teoriji za svaki ugovor treba imati na kraju konacnu situaciju. To nismo mogli videti na ostalim projektima jer svuda imamo ili smao jedna ugovor izvodjacki po projektu, ili imamo dva ugovora, ali jos nemamo konacnu situaciju, pa s eovo ne vidi. U sustini, cak i kad bi ostavili ovako, ispis bi izgledao dobro - sve su situacije privremene, a samo je ona na kraju konacna. Problem je sto se na ugovor 66, onaj sa 3 privremene situacije jos uvek moze dodati nova situacija. Mozemo d auradimo vise stvari:
1) nista ne radimo, ostavimo kako je, a ti pazis da ne uneses situaciju u ugovor kao sto je 66, i sve lepo izgleda na Bilanci
2) promenimo uslov za situacije, pa kazemo "Ako na bilo kom ugovoru za dati projeket-izvodjac imamo konacnu situaciju, onda se ne mogu vise dodavati situacije na tog izvodjaca u tom projektu, ni na jedan ugovor. Drugim recima, Okoncana situacija okoncva sve ugovore koje taj izvodjac ima na datom projektu. Tu bi morali da pratimo situacije ne u okviru jednog ugovora, nego u okviru kombinacije (Projekt, izvodjac) U tom slucaju nam ono "Godina ugovora" vise ne treba, vec bi godinu uzimali iz datuma situacije. Grupisanje bi bilo:
RacunaSe_ili_Ne
Tip Ugovora (Izvodjenej, nadzor)
Izvodjac
Godina situacije
<list svih situacija u toj godini>- detail sekcija

Dodao sam probno jos jedan oblik bilance, pa vidi koji ti vise odgovara, ili zadrzi oba. stara Bilanc se sada zove (na formi) "Bilanca Stanja po Ugovoru", a nova se zove na formi "Bilanca stanja po godini situacije". Pogledaj projekat 22 na oba izvestaja, videces o cemu govorim. "Bilanca stanja po godini situacije" je ono sto sam pomenuo u opciji 2)

Na obe bilance sam dodao i ono sto se zove 'Broj' u tabeli ugovori i izgleda kao "23/1-29/TB". Valjda je to knjigovodstvena oznaka ugovora negde, pa ne smeta da se vidi o cemu se radi. Niko osim naseg programa ne zna sta je UgovorID = 66.

Jos jednom, samo pogledaj, unesi podatke ako hoces, ali NE MENJAJ nista, ja cu da da promenim sta mi kazes.

Jos nisam uveo promene u situacije (udeo V/K i 'Zadrzana vrednost'). I ono sa tipovima ugovora cu resiti, bez velikih izmena, sve ce biti u tabeli TipUgovora. i ono za grupu izvestaja 'projekti'. VAljda nisam nesto zaboravio

Ako dodajes podatke, posalji mi deo fajl sa podacima.

Cini mi se da smo jako blizu da zaokruzimo ovu rabotu sa situacijama.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima11.04.2013. u 21:18 - pre 134 meseci
Citat:
Dodao sam i u Bilancu projekta zuto ofarnbano polje koje pokazuje Projekti.UgovorenaVrijadnost. Ti ces ga premestiti gde treba i formatirati i ulepsati, ali NE sada. Zapis si negde da to treba da uradis, pa uskoro ce i to doci na red.

Taj podatak mi nije potreba, odnosno imam ga od prije. Na Bilanci od se nalazi 'SUM_TipUgovIzvodjac' u redu rekapitulara koji započinje sa Razlika za izvesti: xxxx Ukupna vrijednost ugovora: je taj podatak. Jedino ako moraš mjenjati izvor kontrola za izvješće, ali onda se mora dosta promjeniti. Na formi taj podatak imam u okvirima UGOVORENE VRIJEDNOSTI BEZ PDV-a, a kod mene je VRIJEDNOST PROJEKTA zbroj vrijednosti svih ugovora za koje je financijer HV. - ovo mi u potpunosti odgovara.
Citat:
Dodao sam probno jos jedan oblik bilance, pa vidi koji ti vise odgovara, ili zadrzi oba. stara Bilanc se sada zove (na formi) "Bilanca Stanja po Ugovoru", a nova se zove na formi "Bilanca stanja po godini situacije". Pogledaj projekat 22 na oba izvestaja, videces o cemu govorim. "Bilanca stanja po godini situacije" je ono sto sam pomenuo u opciji 2)

Odgovaraju mi oba izvješća, staro će biti "glavno" a ovo po situacijama će se pozivati samo iz combo boxa jer će se manje koristiti.
Ovo vezano za Ugovore - Situacije i okončanu situaciju u potpunosti si shvatio; okončana situacija može biti realizirana i par godina nakon potpisivanja ugovora (zavisi od radova) a ako pogledaš projekt 21 i ugovor za monterske radove potpisan je čak dvije godine prije 1 privremene a 4 godine prije Okončane.
Podatke neću updatat dok mi ne javiš da je sa tablicama i formama za Projekte, Ugovore i Situacije 'gotovo' jer se bojim da ću se izgubiti u količini podataka a imam dosta dopunjavati unose (kompletirati podatke). Mislim da smo iscrpili sve moguće kombinacije koje mogu pojavljivati, a ako pronadjem nešto što nismo isprobali onda ću javiti i ubaciti u podatke.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima13.04.2013. u 08:40 - pre 134 meseci
Zidar, unašam malo podatke za probu i sve radi Ok, međutim pala mi je na pamet jedna ideja - DA LI JE MOGUĆE KODOM RJEŠITI ako je Projekt isključivo 100% V ili K da onda ne pita za unos postotaka učešća u Ugovorima, pošto u tom slučaju niti Ugovori i Situacije ne mogu biti drugo nego Projekt - V ili K u 100% iznosu?? Nadam se da ne kompliciram, ali znatno bi smanjili unose. Može i da automatski u tom slučaju vuće vrijednost iz Projekta bez unosa.
Ubacio sam još neke situacije i ugovore pa šaljem zadnje podatke...
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima17.04.2013. u 20:35 - pre 134 meseci
Citat:
DA LI JE MOGUĆE KODOM RJEŠITI ako je Projekt isključivo 100% V ili K da onda ne pita za unos postotaka učešća u Ugovorima, pošto u tom slučaju niti Ugovori i Situacije ne mogu biti drugo nego Projekt - V ili K u 100% iznosu??

Dobra ideja, nije ni tako teska da se realizuje. Ako je proejkat 100% nesto, to s eautomatski prensoi svuda, vrlo dobra ideja. Daj mi samo malo vremena, ovde kod mene je na poslu trenutno kapitalizam u velikoj krizi, pa od cetvrtka nisma ni dotakao nas projekat.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima23.04.2013. u 20:29 - pre 133 meseci
Posto dugo nisam dirao projekat, gotovo da sam zaboravio sta treba da se radi.

Evo berzija 07, mislim da sam rascistio pitanja u vezi sa strukturom tabela.

Razreseno je ono sa tipovima ugovora i finansiranjem, pogledaj tabelu tipovi ugovora.
Udeo V i K sam vratio na polaznu tacku - cuva se samo udeo Vode gde treba, a udeo Kanalizacije se izracunava na osnovu toga. Mislim da sam postavio d akad se unese novi ugovor, udeo vode se prepisuje iz projekta, ukoliko je udeo vod ena projektu 0 ili 100. Jos nisam napravio da se to i kontrolise, u oba pravca. Imam pseudo kod, ali treba da to napisem i iztestiram. Posto se nadam da necemo menjati vise strukturu tabela, to ne bi trebalo da bude problem.

Isto vazi za situacije. Kopirace se UdeoVode iz ugovora, ako moze (slucajevi 0 ili 100%). Za situacije nsiam nista menjao u uslovima, a treba da se promeni kad se ne moze dodati nova situacija. Sad se pretpostavlja da svaki ugovor mtreba da ima svoju konacnu situaciju, a cini mi se da u stvari izvodjac ima konacnu situaciju. Zapocne jedan ugovor, odradi 5 situacija i ne zavrsi se posao. Otvori novi ugovor, i nastavi da dodaje situacije an novi ugovor, iako za stari ne postoji 'okoncana' situacja. to mi se cini normalno, jer treba nam 'okoncana' situacija za ceo posao, a ne za jedan ugovor. Razmislicemo o tome.

Mislim da sam dodao i ZadrzaniIznos u atbelu Situacije, ali ga nigde ne koristimo za sada. Verovatno treba da s epojavi na formi gde se unose situacije.

Problem mi je jos samo onaj BrutoIznos. Teorijski to ne treba da se cuva, nego se izracunava na osnovu PDV koji je vazio na datum potpisivanja dokumenta. Da je neko drugi to napravio, mi bi ga nagrdili na pasja kola ovde na forumu, ali tebi oprastamo neka stoji ovako, samo ne ubacuj nigde u kverije, za trenutak, ubacicemo gd etreba.
Dodao sam tabelu PDV_LKP. Tu se upisuje kad je poceo da vazi odredjeni PDV. Pogledaj, mozda ne moras da menjas, a mozda i treba. IZmene i brisanje su dopustene samo na poslednjem rekoru. Iams formu za to, nemoj d aides u tabelu direktno, neces uspeti u tabeli direktno gotovo nista da uradis.

Dodao sma switchboard formu na program, sada se malo drugacije otvara. Imas i opciju da povezes tabele iz programa, bez da ides u LInked Table Manager. Podatke nisam uglavnom menjao, tu i tamo sam dodao nedostajuce vrednosti (uglavnom pise XXX il ???? gde nesto mora da pise a nije bilo nista)

NIsam otvarao tvoj poslednji fajl sa podacima, koji si dao u ovoj poruci :
Citat:

13.04.2013. u 03:40 - pre 10 dana i 11h

Zidar, unašam malo podatke za probu i sve radi Ok, međutim pala mi je na pamet jedna ideja - DA LI JE MOGUĆE KODOM RJEŠITI ako je Projekt isključivo 100% V ili K da ...


Vidi da li ce da radi ovako kako je. Ako ima nesto hitno, javi mi odmah, da pokusam da popravim na brzinu. Idem na put u cetvrtak i vracam se u sledeci utorak.

Nastavicemo akd se vratim s puta, valjda c ei kapitalizam d abude u nesto manjoj krizi.

Pozdrav

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Upravljanje investicionim projektima

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 38359 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.