Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa integrisanom grafickom karticom?

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa integrisanom grafickom karticom?

[ Pregleda: 1661 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kole1983
IT Sektor...
Beograd

Član broj: 208211
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Problem sa integrisanom grafickom karticom?05.01.2013. u 09:04 - pre 137 meseci
Imam jedan problem ako neko moze da pripomogne....

Kupio sam neku desktop varijantu, solidna masina AMD 1.6, 2 Gb DDR 3, 320 HDD, ali graficka inegrisana... problem nastaje (da li je moguce?!) da odredjene screen saver-e ne mogu da pokrenem, uz poruku isuficient graphic card od Direct X ... bla... a imam direct x 11 za win 7, i podesio sam u DOS-u 512 forced RAM za nju.... i opet ne vredi... ako ima neko nesto pametno? Hvala...
Kole, dipl. ing. IT
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Problem sa integrisanom grafickom karticom?05.01.2013. u 10:07 - pre 137 meseci
Da, moguće je. Integrisane grafičke kartice su ionako krševi, pogodne za poslovne aplikacije, a nepogodne za 3D (ja ne bih ni World of Warcraft igrao na tome).
To što imaš DirectX 11 ne znači apsolutno ništa, integrisane grafičke su najjeftinije i najsporije, bez obzira na generaciju i stand-alone grafičke kartice prethodnih generacija su brže i bolje od njih (recimo nVidia 8800 itd.) Za screensaver ti ne treba 3d, ali ako ti 3d treba, integrisana kartica nije rešenje.

I moderatori ovo treba da prebace u odgovarajući podforum.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.30.*



+784 Profil

icon Re: Problem sa integrisanom grafickom karticom?06.01.2013. u 01:09 - pre 137 meseci
To je novija masina,i ta integrusa je sigurno bolja-jaca nego neke dobre kartice od pre par godina tako da ti imas verovatno drugi problem.
Prvo,kakav to screen saver pokreces? Jel neki prezahtevan?
Drugo,da li si instalirao adekvatan drajver za tu integrusu? Moze da se desi da radi sa win generickim drajverom,pa zato radi tako kako radi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.57.*



+3779 Profil

icon Re: Problem sa integrisanom grafickom karticom?06.01.2013. u 09:41 - pre 137 meseci
E sad polako... Navedi o kakavoj se tacno konfiguraciji radi, i od kakvih se komponenti sastoji. Za svaku komponentu navedi proizvodjaca i model. Ako je rec o brendiranom racunaru navedi robnu marku i model istog. Bez informacija o kakvom se tacno hardveru radi, dobijaces sture, uopstene, sablonske odgovore koji uglavnom nisu od neke pomoci.
 
Odgovor na temu

kole1983
IT Sektor...
Beograd

Član broj: 208211
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Problem sa integrisanom grafickom karticom?07.01.2013. u 21:31 - pre 137 meseci
Citat:
KrkaCiC:
To je novija masina,i ta integrusa je sigurno bolja-jaca nego neke dobre kartice od pre par godina :) tako da ti imas verovatno drugi problem.
Prvo,kakav to screen saver pokreces? Jel neki prezahtevan?
Drugo,da li si instalirao adekvatan drajver za tu integrusu? Moze da se desi da radi sa win generickim drajverom,pa zato radi tako kako radi :)



1. Hvala za javljanje
2. novija je masina... bilo je nekih par screen savera.. ne znam tacno verzije, dream aqvarium itd... mislim da nije nesto mnogo zahtevan, a driver je adekvatan ... bar se nadam.. regularan disc koji je dosao uz maticnu.. ako treba detalje cu pogledati, nisam se bas zamarao time, samo me zacudilo..
Kole, dipl. ing. IT
 
Odgovor na temu

kole1983
IT Sektor...
Beograd

Član broj: 208211
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Problem sa integrisanom grafickom karticom?07.01.2013. u 21:36 - pre 137 meseci
Citat:
Binary Mind:
E sad polako... Navedi o kakavoj se tacno konfiguraciji radi, i od kakvih se komponenti sastoji. Za svaku komponentu navedi proizvodjaca i model. Ako je rec o brendiranom racunaru navedi robnu marku i model istog. Bez informacija o kakvom se tacno hardveru radi, dobijaces sture, uopstene, sablonske odgovore koji uglavnom nisu od neke pomoci.


Binary, hvala, elem da pocnemo...

Model: Altos Green
Matična ploča: MB FT1 Hudson M1 MSI E350 VGA/CPU, PCI/DDR3/SATA3/GLAN/7.1
Procesor: Zacate E350, dual core
Takt procesora: 1.6GHz
Memorija: DDR3 2GB
Kapacitet hard diska: 320GB
Grafička kartica: Integrisana ATI Radeon HD6310
Optički uređaj: DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
Zvučna kartica: integrisana

nadam se da ce biti.. Save our Sols... :} hvala u svakom slucaju...
Kole, dipl. ing. IT
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.57.*



+3779 Profil

icon Re: Problem sa integrisanom grafickom karticom?07.01.2013. u 23:38 - pre 137 meseci
Znaci Mini-ITX integrusa. Na toj ploci i AMD E-350 procesor/APU je u BGA pakovanju (zalemljen za plocu) i na procesoru je integrisna AMD Radeon HD 6310 grafika. Ne bi me cudilo da ako je screen saver neki matori, da nece da radi kako treba sa tom hardverskom kombinacijom.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa integrisanom grafickom karticom?

[ Pregleda: 1661 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.