Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access Control System 5 trial, Tacacs+ gde bih mogao naci :)

[es] :: Enterprise Networking :: Access Control System 5 trial, Tacacs+ gde bih mogao naci :)

[ Pregleda: 1477 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Access Control System 5 trial, Tacacs+ gde bih mogao naci :)04.01.2013. u 19:28 - pre 137 meseci
Pozdrav, registrovan sam na Cisco sajtu, probao sam da nadjem ACS, ali leba nema, traze mi na sajtu ugovor da bih mogao skinuti navedeno, ono sto je banalnost, sto sam sknuo licencu za 5.4 ako se nevaram, ali eto od programa nista ;(, bilo sta mi treba ili ISO, ili virtualna mashina, pa sta bude :) trenutno se igram sa Radiusom, ali valjalo bi proci i Tacacs :) mada kako sam primetio nije bas ni obavezno za CCNA Security, u krajnjem slucaju smaracu sa Akademije da mi neko skine ;)

Kakva su vasa iskustvo u koriscenju ova 2 protokola, logika nalaze da se Tacacs koristi gde treba vise kontrole, jer iz ranijeg iskustva znam da radius bas i nema podrsku za pravu autorizaciju, nasuprot Tacacsa koji biva pitan za bilo koju komandu koja se proba izvrsiti na ruteru ili switchu, verujem znaci da se Radis koristi u podesavanjima za RemoteVPN, radi autentifikacije korisnika koji se kace na mrezu.
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Access Control System 5 trial, Tacacs+ gde bih mogao naci :)10.01.2013. u 13:14 - pre 137 meseci
Besplatan TACACS+ mozes da skines sa: http://www.shrubbery.net/tac_plus/
Baziran je na originalnom, doduse sada vec prilicno prevazidjenom Cisco kodu, koji jos uvek moze da se skine sa: ftp://ftpeng.cisco.com/pub/tacacs/
Ako vise volis Windows, idi na: http://www.tacacs.net/

Najbolji odgovor na pitanje TACACS+ vs RADIUS mozes da nadjes ovde: http://www.tacacs.net/docs/TACACS+Advantages.pdf

Ja sam koristio ovu prvu verziju (Shrubbery TACACS+) na Linuxu i Solarisu, jedno vreme cak i u produkcionoj mrezi (posle su presli na ACS), i bio sam prezadovoljan. Sad vidim da taj softver prilicno dobro odrzavaju, poslednja verzija je iz 2012! Za tvoju namenu (igranje, testiraje, ucenje ...) vise nego dovoljno! :-)
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Access Control System 5 trial, Tacacs+ gde bih mogao naci :)11.01.2013. u 18:31 - pre 137 meseci
Hvala na odgovoru, iscimacu profesora sa Cisco Akademije da mi on to skine, taman neke signature za IPS da mi odradi :) ahhaha, generalno igrao sam se sa FreeRadiusom, ali mene zanima produkciono okruzenje, kako sta gde, imam kod sebe ozbiljniju labaratoriju te ja to sve mogu laganica da odradim :)

Bez citanja ikakvog, meni i dalje logicnije da se Tacacs koristi za logovanje na ruterima, a Radius za VPN, al ce da vidimo da l sam u pravu :)
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Access Control System 5 trial, Tacacs+ gde bih mogao naci :)14.01.2013. u 13:59 - pre 137 meseci
Pa to i jeste sustina. RADIUS je bolji za identifikaciju korisnika u pristupnim mrezama, TACACS+ je vise za pristup opremi jer omogucava granularnije filtriranje (npr. po komandama i sl.).

U produkcionoj mrezi svoje (sada vec duze vreme bivse) firme sam, tokom prethodnih 10 godina, za autentifikaciju operatera pri logovanju na rutere, koristio Merit Radius i ovaj vec pomenuti Shruberry TACACS+. Kasnije je firma, u sklopu ISO 9001 i 27001 sertifikacije, dobar deo softvera zamenila komercijalnim alternativama, pa je ACS tu dosao kao logicno resenje. Ali to ne umanjuje kvalitet open source koda, koji je odradjivao posao za koji je bio instaliran bez ikakvih problema!
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Access Control System 5 trial, Tacacs+ gde bih mogao naci :)

[ Pregleda: 1477 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.