Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije

[es] :: Office :: Excel :: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije

[ Pregleda: 1716 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 10:14 - pre 138 meseci
A-stupac1 B-stupac2 C-stupac3(stupac1*stupac2)

1-red1
2-red2
3-red3
4-ukupno: zbroj stupca C




Imam stupac u koji je rezultat produkta 2 stupca. Na njemu sam namjestio da se ne prikazuje nula ukoliko nema brojeva u stupcima koje množim na ovaj način:

Code:
=IF(OR(A1=""; B1="");"";A1*B1)


I sada htio bih da se u ćeliji "zboj" ne prikazuje nula ukoliko nema ništa u stupcu3, ukoliko ima neki broj da zbroji C1:C3


Molio bih pomoć.

Koristim excel 2010...
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 10:17 - pre 138 meseci
pokusaj sa sledecom funkcijom

Code:
=IF(SUM(C1:C3)=0;"";SUM(C1:C3))

 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 10:20 - pre 138 meseci
Radi k'o sat!

Puno hvala!
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 11:02 - pre 138 meseci
Sad sam naletio na drugi problem.

Dobio sam 2 zbroja preko gornje funkcije, zbroj 2 stupca, c3 i d3 naprimjer.

Sada bih trebao zbrojiti 2 stupca. Pokušao sam jednostavno =c3+d3 međutim, ako je jedna od ovih ćelija prazna, dobijem #VALUE!

Trbeao bih funkciju da mi zbroji ove dvije ćelije, ako postoji broj bar u jednoj od ćelija i naravno ako postoji u obje, te ako nema niti u jednoj da ne prikaže ništa, ili barem nulu :)
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 11:11 - pre 138 meseci
Najbolje je da onda uradis sledece:

Office Button=>Excel Options=>Advanced=>Display options for this worksheet: i tu decekiras Show a zero in cells that have zaero value

a onda u uslovnim formulama gde si koristio "" upises 0.

Ako ne uspes okaci tvoj dokument sa primerom pa da resimo problem.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 11:12 - pre 138 meseci
Citat:
thenoise: Pokušao sam jednostavno =c3+d3 međutim, ako je jedna od ovih ćelija prazna, dobijem #VALUE!

Pokušaj sa =N(c3)+N(d3)
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 11:20 - pre 138 meseci
3okc ti je dao rešenje koje radi. Imaš i opciju da umesto =c3+d3 napišeš =sum(c3,d3) i to će ti isto raditi posao čak i ako u c3 i d3 imaš nešto što nije broj (ako je to ono što želiš).
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 11:23 - pre 138 meseci
mislim da mu je ono moje jednostavnije resenje, da mu Excel ne prikazuje nule, kao sto je i trazio. Time ne bi imao potrebe da koristi nepotrebne formule
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 11:34 - pre 138 meseci
Ne slažem se.

Prvo, izmenu opcija kako će Excel da se ponaša ne mogu nazvati delom rešavanja određenog problema; a potom, ne bih to nazvao ni 'jednostavnim'.
Konačna odluka šta jeste ili nije bolje svakako ostaje na korisniku da izabere - na meni je samo da ponudim rešenje.

Lično preferiram da znam kada neka ćelija sadrži nulu a kada je prazna i opciju koju @FOX28 zagovara nikada nisam upotrebio. Sakrivanje nula je bolje raditi sa Custom Number Format jer je tako lokalizovano samo na tu oblast/tabelu.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije11.12.2012. u 11:36 - pre 138 meseci
Ova forumula od 3okc je radila posao, ali mi je ako nema ništa u stupcima prikazivala nulu. Zatim sam poslušao FOX-a i decheckirao show za zero cells, i sada mi ne prikazuje tu nulu, a računa sve.

Ekipica, najljepša hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Prikazivanje zbroja samo ako su popunjene ćelije

[ Pregleda: 1716 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.