Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 816884 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.02.2007. u 12:08 - pre 210 meseci
Plata inace mnogo kasni, a o putnim troskovima da ne pricam. Poceo sam u junu, platu sam dobio 2 puta za 2 meseca(u avgustu za jun i jul i krajem oktobra za avgust i septembar). Zahteb za putne troskove sam podneo tek krajem septembra jer je sekretarica upravnika koja je trebalo da posalje jos u junu to zaboravila, ali dzabe i to kad do danas nisam dobio ni klipe. U Subotici(odakle donose pare za putne troskove i plate) su rekli kad sam zvao da nemaju pojma kad ce biti isplata jer pare dobijaju od vise instance iz Novog Sada, a ovi opet iz Beograda. Ako ima neko iz Beograda ko sluzi civilno a ima pravo na putne troskove neka napise kad je poslednji put dobio iste i platu...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.02.2007. u 16:13 - pre 210 meseci
Danas su nam isplatili za tri meseca (Ruma), putne troškove takođe (onima koji su ih imali).
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.02.2007. u 17:01 - pre 210 meseci
To je obecavajuca vest za sve. Znaci pare su krenule iz Beograda...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.02.2007. u 19:53 - pre 209 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Danas su nam isplatili za tri meseca (Ruma), putne troškove takođe (onima koji su ih imali).


Ovo uopste nije bilo za poslednje mesece 2006. vec su njima kasnili 3 meseca. Niko jos nije isplacen sa oktobar 2006. Evo i teksta iz blica za 16.02.2007.

Citat:
Protest civilnih vojnika u „Telekomu“
Traže novac za prevoz

KRAGUJEVAC - Više desetina vojnika koji civilno služe vojni rok u kragujevačkom „Telekomu“ protestovalo je juče ispred direkcije ove firme zbog neisplaćivanja naknada za prevoz. Kako je izjavio Marko Blagojević, jedan od organizatora protesta, ima vojnika koji do radnog mesta svakog dana prelaze put duži od 20 kilometara, pa se bore sa problemom da obezbede novac iz svog džepa.

- U vojsci sam od juna prošle godine, radim na informacijama 988 sa još 26 vojnika. Posle četiri meseca provedenih u vojsci dobio sam samo 1.080 dinara za tri vojničke plate, dok za putne troškove nisam dobio do sada ni dinar. Živim u selu, 12 kilometara od Kragujevca, i do sada sam za put potrošio oko 15.000 dinara - kaže Marko Blagojević.

Do centrale „Telekoma“, gde služi vojni rok, sedam kilometara putuje Ivica Kovačević.

- Stanujem u Malim Pčelicama, u vojsci sam od septembra. Do danas nisam dobio nikakvu nadoknadu. Trebalo je da primim oko 8.000 dinara. Nisu pošteni prema nama, jer su obećali novac, a nisu ispunili obavezu - kaže Ivica. Kao pomoćni monter u „Telekomu“ vojni rok služi Nenad Bujas. On je tu od decembra i trebalo je da primi 2.500 dinara.

- Obilazili smo Vojni odsek i tamo su nam rekli da su „pare stigle“ i da će sve biti isplaćeno. Kada smo dolazili u „Telekom“, dogovor je bio da će nam platiti put. Posle toga su na vrata istakli obaveštenje da od tih para neće biti ništa. Zato se osećamo prevarenim - priča Nenad.

Ukoliko se „Telekom“ i vojska ne odazovu pozivu vojnika koji traže da im se plate putni troškovi za vreme civilnog služenja vojnog roka, oni će, kako su najavili, pravdu potražiti u Narodnoj kancelariji predsednika republike. U kragujevačkom „Telekomu“ angažovano ih je oko šezdesetoro.


Ne znam stvarno sta da kazem. Njima je Telekom jos i obecao da ce im platiti put, dok to nije slucaj sa mnogima koji sluze civilni rok u mnogobrojnim firmama u Srbiji. Mada, koliko sam razumeo, putne troskove treba da isplati vojska a ne firma u kojoj se sluzi civilni vojni rok...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.02.2007. u 20:44 - pre 209 meseci
Citat:
fanfon: Ovo uopste nije bilo za poslednje mesece 2006. vec su njima kasnili 3 meseca. Niko jos nije isplacen sa oktobar 2006. Evo i teksta iz blica za 16.02.2007.


Ja sam u civilnoj vojsci od septembra 2006 i dobio sam za tri meseca tada kad sam rekao, kao i sve kolege iz rumske opštine. Oni koji su od juna sa mnom su dobili takođe za tri meseca, a pre toga mislim da su imali jednu isplatu za jedan mesec, tako nešto (nisam baš siguran).

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 16.02.2007. u 00:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.02.2007. u 23:48 - pre 209 meseci
Onda se moze reci da imate srece. Ja evo odsluzio za 2 nedelje sve, a od putnih troskova ni traga ni glasa...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

baron-samedi

Član broj: 21599
Poruke: 9
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.02.2007. u 22:05 - pre 209 meseci
Da li zna neko kako stoje stvari sa oslobađanjem od vojne obaveze usled kratkovidosti? Naime, nosim naočare sa dioptrijom -5, i -6.25? Kada sam davno bio na regrutaciji tada je dioptrija bila oko -3.5, ali se u međuvremenu povećala. Ima li 'leba od toga ne? Ima li neko konkretkne informacije?
 
Odgovor na temu

rmilosh

Član broj: 121425
Poruke: 74
80.93.236.*

Sajt: s2.bitefight.ba/c.php?uid..


+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2007. u 13:24 - pre 209 meseci
baron-samedi, mislim da si ti svoje odsluzio. znam neku pricu da ako imas +-5 pa na dalje oslobadjaju vojske

imam jednog ortaka koji se nadao da ce mu dioptrija porasti kako bi izbegao vojsku (tako su mu rekli na pregledu), ali nije imao "srece"... ako se to moze nazvati srecom...
Use the SEARCH, Luke!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2007. u 13:45 - pre 209 meseci
Pa ako ti je negde oko 5 ti zamoliš docu da ti upiše "poen" (što je sigurno sigurno je) više i eto ti životnog spasa

U bre majku mu 6.25 pa mnogo je druže, ja na levom imam 1.25 a na desnom nešto preko toga pa me glava boli kada ne nosim cvike mogu da zamislim tebe
 
Odgovor na temu

netman
Neko Nekić
Bgd

Član broj: 14447
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2007. u 20:21 - pre 209 meseci
Mene su pozvali da dođem u ponedeljak da podignem neke pare, ali mi nisu rekli o kojoj cifri se radi kao ni sta su resili da mi plate.
Koliko je zvanicna mesecna nadoknada za civilno sluzenje(plata i gradski prevoz), da se pripremim ako nesto počnu da uvijaju?
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
91.150.115.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.02.2007. u 16:53 - pre 209 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Pa ako ti je negde oko 5 ti zamoliš docu da ti upiše "poen" (što je sigurno sigurno je) više i eto ti životnog spasa :)

U bre majku mu 6.25 pa mnogo je druže, ja na levom imam 1.25 a na desnom nešto preko toga pa me glava boli kada ne nosim cvike mogu da zamislim tebe


Da li neko zna kolika je granica za dioptriju? Koliko se ja secam, bila je -7 kada sam ja bio na regrutaciji pre nekoliko godina. Ja imam -4.75 i -4.5. Nesto mi sumnjivo to da je granica -5 osim ako se nesto nije promenilo (u sta sumnjam) u poslednje 3-4 godine.
 
Odgovor na temu

baron-samedi

Član broj: 21599
Poruke: 9
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.02.2007. u 12:58 - pre 209 meseci
Ja sam bio kod mene u vojnom odseku u Jagodini da pitam kakva je situacija u vezi sa dioptrijom, međutim oni ne znaju kolika je granica. Rekli su mi da podnesem zahtev za ponovni zdravstveni pregled , pa će ga oni proslediti u Kragujevac (valjda neki regionalni odsek) da bi išao u Niš na zdravstveni pregled, gde će komisija odlučiti da li ima uslova za oslobađanje ili eventualno skraćenje vojnog roka. Sad, ako je stvarno granica -7, onda mi je glupo da se uopšte time bavim.


Zanimjlivo šta sam pronašao na:

http://cgi.zamir.net/unija47.o...5e91f0279a8da97cd29969a0310ab1

Citat:
Nacuo sam da po novom zakonu, osobe s dioptrijom automatski bivaju proglasavani nesposobnim za vojnu obvezu, pa me zanima koliku dioptriju bi covjek trebao imati da ga proglase nesposobnim?


Citat:
pravilnik o ocjeni zdravstvene sposobnosti je proglasen vojnom tajnom pa ti nemogu reci kolika dioptrija znaci nesposobnost za vojsku, ali kruze neke price da navodno ako imas zbroj oba oka 3 ili vise da si nesposoban za sluzbu.


Ovo je, doduše u Hrvatskoj, ali može se verovatno i za nas primeniti.
Mislim, ima smisla, i može da znači da se ne može dobiti zvanična informacija o oslobađanju po osnovu dioptrije.

[Ovu poruku je menjao baron-samedi dana 25.02.2007. u 16:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2007. u 14:00 - pre 209 meseci

U subotu cini mi se, bio je clanak u Vecernjim Novostima o nekim momcima koji su sluzili civilno vojsku u nekoj ustanovi.Uglavno direktorka te ustanove je osmog meseca njihovog sluzenja tamo, iznela primedbu na njihovo ponasanje i trazila da ih premeste,i onda je vojni odsek,vojni sud(ili vec ko) doneo odluku i momci su dobili pored odsluzenih 8 meseci u civilu,jos po 3 meseca regularne vojske u uniformi.
Voleo bih da ako je neko upucen u ovu i slicnu temu,da svoj komentar.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2007. u 16:03 - pre 209 meseci
evo mene opet posle nekog vremena ;)
pre mozda mesec dana sam pitao u vezi izlaska iz zemlje dok se civilno sluzi vojska...i sve je ostalo na "to niko ne kotrolise..pravi se blesav i vozi";)
Pre neki dan sam bio ovde u vojnom odseku da im sredjujem racunare i iskoristio poziciju da porazgovaram sa likom koji je zaduzen za civilnu vojsku. Okolisam ti ja tu...nisam bas hteo da ga pitam odmah da li smem da napustam zemlju...ali nekako dodjosmo i na tu temu...:)
ja ga pitam, a on ni pet ni sest vec..."ma idi bre gde hoces...to niko ne provarava..ovde se trenutno ne zna ni ko pije ni ko placa...samo cuti i pravi se blesav" ;)
tako da eto...informacija iznutra ;) niko vas ne sprecava..vozite gde hocete ;)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2007. u 16:50 - pre 209 meseci
Citat:
neca: ovde se trenutno ne zna ni ko pije ni ko placa...
Heh...Zna se ko ne placa. Jos uvek nista od plate i putnih troskova. Ne znam jesu li oni iz kragujevackog telekoma nesto isposlovali, ali nikakvih informacija o placanju nema. Navodno neko rece da trebaju doneti neku uredbu o civilnom sluzenju, pa zato se ne isplacuje. Na drugoj strani, opet, neki tvrde da su u Beogradu isplacene oneza novembar i kasnije, ali to niko ne potvrdjuje...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2007. u 19:35 - pre 209 meseci
A da...vidis kako to nisam napisao :)
Bas tog dana kad sam sredjivao te racunare...dosli su neki momci da uzmu neke pare...ne znam kolika je vojna plata..ali su oni dobijali po 415 dinara....eto...cisto ako je to to..da znate da u smederevu isplacuje...nisam ulazio u to koji je mesec i za sta su te pare..
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2007. u 20:40 - pre 209 meseci
Citat:
MOSLER: U subotu cini mi se, bio je clanak u Vecernjim Novostima o nekim momcima koji su sluzili civilno vojsku u nekoj ustanovi.Uglavno direktorka te ustanove je osmog meseca njihovog sluzenja tamo, iznela primedbu na njihovo ponasanje i trazila da ih premeste,i onda je vojni odsek,vojni sud(ili vec ko) doneo odluku i momci su dobili pored odsluzenih 8 meseci u civilu,jos po 3 meseca regularne vojske u uniformi.
Voleo bih da ako je neko upucen u ovu i slicnu temu,da svoj komentar.


Nema puno šta tu da se kaže, svaki direktor ustanove ima pravo da pošalje vojnike na civilnom u dotičnoj ustanovi u regularnu vojsku u bilo kom trenutku i to je to. Retko se dešava, ali može da se desi. Ko zna šta su ta trojica uradili.
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2007. u 11:54 - pre 209 meseci

Najvise me zbunjuje kako neko moze da te natera protiv svoje volje da uzmes pusku u ruke i obuces uniformu.
A i ovo je cista glupost,da te posle 8 meseci civilnog posalju jos 3 meseca u regularnu vojsku.To na kraju ispadne da si sluzio 10,5 meseci u civilu a ne 9 koliko si po zakonu duzan!!!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2007. u 16:33 - pre 209 meseci
Postoji i civilno sluzenje u kasarni bez oruzja. A takodje i postoji pravilo da ako nesto za*ebes dok si tamo, mozes dobiti buvaru, a to ti se ne racuna u rok sluzenja. Tako da ti ta kazna premestaja u kasarnu na jos dodatnih 3 meseca dodje tako nesto...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2007. u 18:22 - pre 209 meseci
Citat:
MOSLER: Najvise me zbunjuje kako neko moze da te natera protiv svoje volje da uzmes pusku u ruke i obuces uniformu.


Pa ako napraviš neki izgred dok si u civilnoj vojsci, računa se da si "ispucao" svoj prigovor savesti i više nema prepreke da završiš u pravoj vojsci. Civilno služenje jeste omogućeno, ali nije bezuslovno, tj. postoji neka pravila se moraju poštovati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 816884 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.