Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)

[es] :: Smartphone :: Android :: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14756 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)11.11.2012. u 23:14 - pre 139 meseci
Pozdrav svima.

Resio sam da kupim tablet ovih dana, i bas sam surfovao po domacim shopovima, ima dosta jeftinih tableta sa jako zavidnim opcijama(za ono sto mi treba), ali jako retko nailazim na tablete sa SIM supportom koji bi mi dosta znacio...

Ja cu se potruditi da opisem sta mi treba, pa ako neko ima komentar ili preporuku neka podeli slobodno :)


Namena: Zabava i osnovne stvari - surfovanje, e-mail, reprodukcija multimedije.

Budzet: Neumoljivi maksimum 300 eura

Jako bitne osobine:

-Podrska za SIM - 3G internet obavezno(vidim da imaju neki tableti opciju za neku vrstu povezivanja eksternog modema preko usb kabla, ali ja bih "klasicno" umetanje kartice kao u mobilni telefon), razgovor/sms pozeljno ali neobavezno

-Ekran od minimum 7", veci pozeljan ali neobavezan
-Wi-Fi
-Reprodukcija osnovnih video i audio formata, nista prezahtevno(ne mora HD, ne mora perfektna slika, ne mora savrsen zvuk itd, bitno da radi)
-Ostali osnovni formati, tipa .pdf

Manje bitne/nebitne osobine:

-kamerica, moze i ne mora, kvalitet nebitan
-snaga/brzina - nebitan hardver, bitno da mogu da obavljam osnovne funkcije normalno(browsing, reprodukcija .mp3 i recimo .avi formata u nekoj obicnoj rezoluciji)
-Bluetooth

itd itd.

Znaci, ne trebaju mi bolje performanse od "obicnih" tableta koji se kod nas mogu naci i za neverovatnih 80 eura pa na gore(doduse bilo bi pozeljno), ali je 3G povezivanje na internet jako jako pozeljno(da ne kazem obavezno).
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)11.11.2012. u 23:24 - pre 139 meseci
Mislim da ti je najbolja opcija da sacekas Nexus 7 sa 3G opcijom da se pojavi kod nas. Trebalo bi krajem novembra da stigne. Cena bi trebala da bude oko 300e
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 04:50 - pre 139 meseci
Nemoguce, cena ce biti preko 300eur za taj model, sa SIM karticom... Vec na internetu po nasim shopovima moze da se nadje NEXUS7, bez SIM opcije, i kosta preko 300 evra. Model sa SIM-om cenim da ce biti preko 500 eura (slobodna procena).


http://www.ekupi.rs/Asus-tablet-NEXUS-7-ASUS-1B075A-220418.aspx
http://www.uspon.rs/proizvodi/...EXUS+Asus+1B075A-4716659353188

Ipak mislim da mu je Nexus 7 "previse snazan" za ovo sto je naveo, i da ce dati para za mnogo vise nego sto ce koristiti, bar mi tako deluje iz njegovog texta. Nisam siguran ali mislim da je za HD reprodukciju snimaka neophodan dual-core, mozda je za full hd samo, ovo proverite.

Sa SIM opcijom ces tesko naci bilo sta "brendirano" za te pare... Za te pare se cak tesko kupi i bolji android telefon, sa solidnom rezolucijom, procesorom itd za multimediju. Neka moja ideja je da kupis neki smartphone sa 4" ekranom, ili da kupis kineski/no-name tablet racunar. Nasao sam par koji bi ti mozda odgovarali:

http://www.tehnomanija.rs/tabl...s-tablet-arnova-7c-g2-4gb.html - Poseduje i kameru, 2Mpix, 3g preko kartice, wifi, gps, specifikacija je prosecna, nista spektakularno, cena 27k.

http://www.tehnomanija.rs/tabl...eberry-tablet-netcat-m-04.html - slicno kao ovo gore, poseduje TV prijemnik i mogucnost poziva, cena 21k.

http://www.tehnomanija.rs/tabl...estigio-tablet-pmp7074b3g.html - 2 kamere, jaka baterija, mogucnost poziva i poruka, meni poznatiji brend, 26k.

To je otprilike to, ostatak tableta koje sam gledao su iznad cene, i tesko ih je naci, a Tehnomanija ima pregled po opciji SIM-a...

Razmisli da li ti treba neki value/low-end tablet racunar, koji opet neces moci tako lako da nosis sa sobom bez neke torbice, jer za ove pare mozes da kupis ili mobilni telefon ili lap top, od kojih ce oba bolje odraditi posao, nego da uzimas nesto sto je bukvalno sklepano da jedva radi. Ne kazem da ti nece zadovoljiti potrebe, ali bice veoma nekvalitetno, i ko zna kako sklepano.

THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 05:04 - pre 139 meseci
Da se ispravim, naleteo sam na nesto solidno, samsung je.

http://www.logicshop.rs/sr/mobilni-telefon/p1000-galaxy-tab/180
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 08:34 - pre 139 meseci
Nexus 7 bez SIM opcije kod nas kosta oko 240e za 16gb i 270e za 32gb. Mislim da ce ukoro cena pasti.
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
109.121.2.*



+29 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 09:50 - pre 139 meseci
Ma da , svim tabletima padaju naglo cene , pogotovo polovnim , jer masovno ih ljudi kupuju , a posle prodaju jer se tesko navikavaju na iste...
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 10:09 - pre 139 meseci
To kazem zato sto je u svetu cena Nexus 7 od 16gb pala na cenu onoga od 8gb, a od 32gb na cenu onoga od 16gb. Mada ovo je Srbija, ovde su ponudili 32gb model za 30e skuplje i to pre zvanicne najave.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 10:28 - pre 139 meseci
Google.com cene za nexus su 200$, 250$, 300$ za modele sa 16GB, 32GB i 32GB+hspa
Kod nas su cene 28k i 31k za modele sa 16GB i 32GB, tako da prema mojoj proceni, 32GB+hspa bi trebalo da kosta oko 34k.

To naravno ako ne dignu jos posto je do nexusa bilo jako tesko doci, jer su svi uglavnom rezervisani prodati...
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 10:34 - pre 139 meseci
To je i neka moja procena.
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 10:57 - pre 139 meseci
Hvala puno na odgovorima.

S obzirom da gledam da prodjem jeftinije(ipak je namena zabava a ne nesto ozbiljno), ovaj Blueberry mi izgleda odlicno u odnosu na cenu. Ima 3G i voice call, kao i podrsku za sve sto meni treba(nisam nesto zahtevan) pa mi izgleda kao jako dobra solucija.

Samsung P1000 GALAXY TAB ima extra specifikaciju, ali iako mi je budzet 300 eura, ne moram sve da ispucam ako mogu da prodjem jeftinije :)

S obzirom da mi se ne zuri, sacekacu da vidim koliko ce kostati Nexus 7 pa cu onda doneti konacnu odluku. Imam u glavi 3 opcije:

1 - Nexus 7 ukoliko stigne u dogledno vreme i nije preskup.

2 - Blueberry koji mislim da za 200 eura pruza i vise nego dovoljno.

3 - Neki netbook od 250 eura. Nisam do jutros ni razmisljao o tome, sad vidim da za te pare moze da se nadje solidan netbook sa baterijom od 6 celija(citao sam da moze da izdrzi makar 4-5 sati, a to mi je jako bitno zato sto cesto putujem i zato mi i treba nesto ovog tipa).
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.ts.fujitsu.com.



Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 11:46 - pre 139 meseci
Ja sam pre nesto vise od nedelju dana uzela Prestigio PMP7074B3G.
Ima sve to sto tebi treba, a nije mnogo skup (cini mi se da je bio 17999).
Uz neko ne preterano veliko koriscenje izdrzi mi ceo dan (recimo sat vremena citanja, jos toliko igrica, surfovanje i provera mejla nekih 2-3h, a za to vreme on sinhronizuje sve sto treba) i od ujutru pa do uvece oko 11 dok ne legnem nema potrebe za stavljanjem na punjac.
Moram da napomenem da meni nije stalno 3G ukljucen(wifi sam na kratko koristila, mozda par sati, jer ne posedujem kod sebe, tako da mi je bilo presudno da bude 3G), zato sto on srce bateriju (ne samo na ovom tabletu vec i bilo kom drugom), ali verujem da bi izdrzao nekih cca 5-6h upotrebe sa ukljucenim 3g (ali to opet zavisi sta ces sve koristiti od servisa koji koriste internet..). Batrija mu se vrlo brzo puni (ako se ne varam za nekih 2h bude pun skroz).
Ekran mu odlican i po suncu se jako dobro vidi sadrzaj. Ima automatsko regulisanje osvetljenja (po potrebi).
Ima i prednju i zadnju kameru (radi na skype-u).

Prosle nedelje sam putovala 15h i dok nisam stigla kuci baterija mu je bila na 5% . Za to vreme sam odgledala 3 epizode BBT, polovinu madagascar 3 ,nekih mozda pola sata igrala angry birds i poslala par SMS-ova.

Zvuk je dobar. Ima 4gb svoje memorije plus se moze nadograditi jos. Ima jako brz odziv, dobar je za citanje ebook-ova...
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 12:06 - pre 139 meseci
@Anchy_86 - hvala puno na ovako detaljnim informacijama. Ovo je trenutno najbolje i najjeftinije resenje :) Koliko vidim cena online je 17.999 dinara, jeste malo sporiji procesor ali sudeci po tvom opisu sluzice za ono sto mi treba.
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.ts.fujitsu.com.



Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 12:10 - pre 139 meseci
Nema na cemu .
Ako te zanima jos nesto, slobodno pitaj. Ja sam jos uvek u fazi experimentisanja, ali ovo sto sam do sad isprobala radi perfektno (da ga ne ureknem )
P.S. Sto se tice brzine procesora, osim ako neces da igras neke napucane igrice neces ni osetiti da je "spor".

Sto bi rekli "Koliko para, toliko i muzike "
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 12:58 - pre 139 meseci
Pitao bih ali ne znam sta :) U mobilne telefone i android uredjaje se ne razumem uopste, niti me je ikada zanimalo(trenutno vucem motorolu c123 staru nekih 7-8 godina xD).

Napomenuo sam da je sporiji procesor iz straha da ce praviti problem sa surfovanjem i pustanjem obicnih klipova(ne HD, nista previse zahtevno), ali ako ti kazes da to radi kako treba onda super. Igrice ne igram ni na kompu, pa necu ni na tabletu. Provera mailova, prijavljivanje na freelance poslove, citanje .pdf knjiga, slusanje muzike i gledanje "obicnih" klipova ce mu biti primarna svrha. Ni ja nemam Wi-Fi kod kuce, a i ne treba mi tablet kod kuce, pa mi je 3G net jako bitan. Telefonski pozivi su slag na tortu :)

Evo jednog pitanjca: Kolika je mana to sto dolazi sa Androidom 2.3(prvenstveno performanse i podrska za nove aplikacije) i da li postoji mogucnost da mu se ubaci noviji Android ?
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.ts.fujitsu.com.



Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 13:12 - pre 139 meseci
Nece praviti nikakav problem, jer taj madagascar koji sam gledala je u 720p, a to i podrzava (mislim uz jos mnostvo formata).

Sto se tice androida, ja licno ne vidim nikakvu manu (ne znam sta bih ti konkretno od aplikacija hteo da instaliras, ali ja sve ovo sto imam (adobe reader, angry birds (vise verzija), b92, blic, barcode scaner, bsplayer, fb, foursquare, officesuite (uz njega se dobije pro verzija, a kod android telefona se obicno dobija free verzija), neka igrica trkanje automobilima a upravljas tako sto okreces tablet..., neka za gledanje tv-a, tdi radio, whatsapp, youtube(mozes i HD klipove da gledas) i jos tako neke)) kad ih koristim. Ne stucaju, ne zakucavaju se (osim moram priznati ovaj najnoviji angry birds star wars(kako li se vec zove), ali to sam cula da se vecina zali).

Mislim, ali me nikako nemoj drzati za rec, da verovatno postoji mogucnost kad mu ubacis stock rom (ja sam sto se toga tice najobicniji laik, tako da nemoj mene slusati :-D), da mu mozes ubaciti neki drugi android, ali evo poredjenja radi, moj decko je uzeo neki prestigio ali samo wifi ima i ima 4.0 adnorid na sebi i kaze da je moj bolji . (Ako je najnoviji, ne mora da znaci da je i najbolji )
Prema tome, za to sto tebi treba, moja topla prekoporuka ti je ovaj model.
Dobijas i USB OTG (on the go) kabl, preko koga mozes da ga povezes sa telefonom ili sa USB stickom ako imas...
Uvek ga mozes koristiti za tetherovanje, tj da ti posluzi kao ruter za laptop ili mobilni...

Kad sam ga uzela, mislila da sam mozda "omanula" u smislu, sta ce mi.. ali posle par dana, jednostavno se ne ispusta iz ruku :-D.
Ekran mu je fantastican, slika na njemu kristalno jasna, cini mi se da je malo bolja nego kod mene na laptopu, ali to je sad vec druga prica .
 
Odgovor na temu

blocker
ELEM-Macedonian Power Plants
MKD

Član broj: 151974
Poruke: 95
79.126.196.*



Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 13:28 - pre 139 meseci
To sto dolazi sa Android 2.3 je velika mana.
Kao primer cu navesti jedan slucaj.
Sony Tipo sa Android 4.0(800 Mh) i Alcatel 995 sa Android 2.3(1.4 Gh) u isto vreme ,preko iste WI-FI mreze i na istom sajtu.
Sony kompletnu stranicu ucita skoro duplo brze, iako ima skoro duplo sporiji procesor.
Mada za WEB je isto tako vazno i koji proizbodjac radi telefon,odnosno optimizira softver (pr:Samsung sa slabijem hardverom brze radi predglednik nego kog ostalih proizvodzaca)
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.ts.fujitsu.com.



Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 13:39 - pre 139 meseci
ne bih da idem u off, ali me stvarno zanima koje su to toliko velike mane izmedju 2.3 i 4.0 (za prosecnog korisnika), osim eto sto mu se nece stranica ucitati za 2sec nego za 2.3 sec (npr)...

http://waveboy2u.wordpress.com...ndroid-4-0-ice-cream-sandwich/
Evo nekih korisnik poredjenja 2.3 i 4.0.

P.S. Skoro sam citala na nekom sajtu (nemackom) da postoji problem sa 4.0 i 3G. Naime, postoji neki "fix" koji pravi problem oko SIM kartice, pa usled toga ne radi internet.
 
Odgovor na temu

blocker
ELEM-Macedonian Power Plants
MKD

Član broj: 151974
Poruke: 95
79.126.212.*



Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)12.11.2012. u 19:14 - pre 139 meseci
Evo nekih korisnik poredjenja 2.3 i 4.0.

2 January 2012 je datum pisanja ovog bloga (iako neki bloger nije uopste tehnicki podkovan da moze uporediti ova dva sistema)
12 Novembar 2012 - ne moze se uopste porediti Android 2.3 i Android 4.0.4

Ucitavanje stranica nije 2 sprema 2.3 sekunde , vec mnogo veca sa istim hardverom na istom telefonu
Stvar je u tome sto Android 2.3 na nekom Samsung telefonu , nije isto sto i Android 2.3 na ZTE,Huawei (koje ne bih potcenjivao) ili neki trecerazredni proizvodzac kao Prestigio

Kao dokaz mogu preporuciti uporedlivi test Galaxy S3 i Optimus G , gde iako sa dosta jacim hardverom Optimus G u mnogim testovima nije nista bolji od S3, a u nekim je cak i slabiji.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)13.11.2012. u 11:51 - pre 139 meseci
Ma, prosečnog korisnika verzija operativnog sistema interesuje koliko i natpis ispod kazaljke brzinomera: ako možeš da instaliraš aplikaciju i da ista radi - zabole te uvo za verziju.

Ono što je jedino moguće da će jednoga dana aplikacije prestati da podržavaju stare verzije androida: no, to se lako rešava tako što pronađeš jednoga od nas koji to časkom rešavamo ;)
====

ja sam na svom fonu cepao android 4 nekih nedelju dana: da bih shvatio da, zbog problema sa drajverima (nvidia tegra - lg optimus 2x) ne radi kamera (ne radi hardverski enkoding/dekoding, nego mora sve cpu) i ono što mi od tada ne dostaje je... pa, ništa ustvari: sad imam android 2.3.7 CM7.2.0, i našao sam samo jedan bag, za koji postoji workaroud.

Kao neko ko pola života i 98% vremena vezanog za posao provodi pred raznim računarima, reći ću: tačno me zabole šta se vrti ispod: daj mi i pisaću mašinu i otkucaću ti nabrzaka neki c++/php-mysql/networking BGP-OSPF rute. Radi - radi, ne radi: kanta.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)13.11.2012. u 12:23 - pre 139 meseci
@Anchy_86
Jel' imaš volje da probaš da pustiš neki film/seriju sa nekog od ova dva linka?

http://www.filmovionline.org/
http://piraterijaw.at.ua/

Hteo bih da znam da li podržava javu...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Najpristupacniji tableti sa podrskom za SIM karticu ? (min 7 incha)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14756 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.