Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/

[es] :: Laptopovi :: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/

[ Pregleda: 2323 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

D4n1L0

Član broj: 295581
Poruke: 17



+1 Profil

icon Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/10.11.2012. u 15:07 - pre 139 meseci
Pozdrav svima... Imam jedan problem. Moj laptop Amilo 3540 Pi ima HDMI izlaz i sada sam uzeo jedan TV koji takodje ima HDMI.
Slika se odlicno prenosi ali se zvuk cuje i dalje na laptopu... Pre nego sto sam se vama obratio za pomoc, isprobao sam sve metode koje sam nasao na internetu: reinstalaciju drajvera za zvuk i grafiku, kabal moze da prenosi zvuk nije onaj loseg kvaliteta zato sto kad TV spojim sa IPTV preko istog kabla imam i sliku i zvuk, ...

Ono sto sam primetio je da svi kazu da treba da se pojavi u Control Panel>Sound>Playback Device kad povezem tv i laptop kao dodatna opcija HDMI Device i to posle treba da se stavi kao primary, medjutim kod mene se to ne pojavljuje.. Model graficke je GeForce GS 9300m


Nadam se da sam temu postavio na pravo mesto. Pomagajte ako imate neku dodatnu ideju
Unapred zahvalan, Danilo.
“Unapređenje i širenje znanja je jedini pravi čuvar slobode.” - Džejms Madison
Zainteresovan za ucenje i usavrsavanje kompjuterskih vestina i programiranja...
Oblasti: Web Development, C++, Java, Python, Racunarske mreze
**Napomena** - Nisam strucan u navedenim oblastima vec mi je to hobi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/10.11.2012. u 21:51 - pre 139 meseci
Naravno da treba da se pojavi HDMI u "playback" odeljku podesavanja zvuka i bez povezivanja TV-a ako na laptopu postoji HDMI konektor. Ako nema HDMI u "playback" odeljku onda nesto nije u redu.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 11.11.2012. u 00:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

D4n1L0

Član broj: 295581
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/10.11.2012. u 22:10 - pre 139 meseci
Imas li neku ideju sta to moze biti ? On meni sliku prebaci bez problema :/

“Unapređenje i širenje znanja je jedini pravi čuvar slobode.” - Džejms Madison
Zainteresovan za ucenje i usavrsavanje kompjuterskih vestina i programiranja...
Oblasti: Web Development, C++, Java, Python, Racunarske mreze
**Napomena** - Nisam strucan u navedenim oblastima vec mi je to hobi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 00:00 - pre 139 meseci
Jel' mozes da okacis screenshot gde se jasno vidi sta sve imas od mogucih opcija u "Control panel > Sound > Playback" pa da nesto probamo ako je moguce?

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 11.11.2012. u 02:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

D4n1L0

Član broj: 295581
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 09:38 - pre 139 meseci


Evo je slika iz playback-a. Ukljuceno je da prikaze disable-ovane uredjaje.
“Unapređenje i širenje znanja je jedini pravi čuvar slobode.” - Džejms Madison
Zainteresovan za ucenje i usavrsavanje kompjuterskih vestina i programiranja...
Oblasti: Web Development, C++, Java, Python, Racunarske mreze
**Napomena** - Nisam strucan u navedenim oblastima vec mi je to hobi.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 12:02 - pre 139 meseci
Jel HDMI kabl bio povezan i TV upaljen u tom trenutku?
 
Odgovor na temu

D4n1L0

Član broj: 295581
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 12:06 - pre 139 meseci
Jeste, ima slike ali zvuka nema :/ tj. zvuk bude samo na laptopu
Nemam ideju sta to moze da bude... Sve zivo sam isprobao i ne mogu da napravim
Drajveri su najnoviji i za grafiku i za zvuk, kabal je dobar sto posto.
“Unapređenje i širenje znanja je jedini pravi čuvar slobode.” - Džejms Madison
Zainteresovan za ucenje i usavrsavanje kompjuterskih vestina i programiranja...
Oblasti: Web Development, C++, Java, Python, Racunarske mreze
**Napomena** - Nisam strucan u navedenim oblastima vec mi je to hobi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 12:21 - pre 139 meseci
Hjade probaj da stavis "Realtek Digital Output" kao podrazumevani uredjaj pa probaj da li ima zvuka preko HDMI-a. Ako nema probaj sa svezom instalacijom Windows-a. Ako se i tada ne pojavi HDMI u "Plaback" ili nema zvuka preko HDMI-a kad izaberes "Realtek Digital Output", onda je moguce da si spalio nesto kad si spajao HDMI kabl, ako je u tom trenutku TV bio ukljucen...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 13:51 - pre 139 meseci
Ne mora imati HDMI u nazivu.

Evo kako kod mene izgleda kad HDMI povežem sa TVom (kroz AV risiver). nVidia grafička je u pitanju.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 16:14 - pre 139 meseci
Ali kod tebe pise "NVIDIA High definition Audio" sto ukazuje na to da je hd audio u vezi sa grafikom to jest ukazuje na HDMI i druge digitalne interfejse. Kod pokretaca teme to nije slucaj. Jedino se pojavljuje "Realtek Digital Output" sto moze da ukazuje i na S/PDIF konektor koji postoji na tom laptopu. Mozda, ali mozda proradi i zvuk na HDMI ako stavi "Realtek Digital Output" kao podrazumevani uredjaj.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 16:17 - pre 139 meseci
Ja imam malo noviju nvidia karticu koja ima "svoju" zvučnu kartu. 9300GS nije imao već se uvek oslanjao na digitalni izlaz glavne zvučne karte.
 
Odgovor na temu

D4n1L0

Član broj: 295581
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 16:29 - pre 139 meseci
Citat:
Binary Mind: Ali kod tebe pise "NVIDIA High definition Audio" sto ukazuje na to da je hd audio u vezi sa grafikom to jest ukazuje na HDMI i druge digitalne interfejse. ;) Kod pokretaca teme to nije slucaj. Jedino se pojavljuje "Realtek Digital Output" sto moze da ukazuje i na S/PDIF konektor koji postoji na tom laptopu. Mozda, ali mozda proradi i zvuk na HDMI ako stavi "Realtek Digital Output" kao podrazumevani uredjaj.


Tako je, ovaj model ima na front panelu SPDIF Out. Predpostavljam onda da moja graficka karta nema izlaz za zvuk :/

Citat:
Binary Mind: Hjade probaj da stavis "Realtek Digital Output" kao podrazumevani uredjaj pa probaj da li ima zvuka preko HDMI-a. Ako nema probaj sa svezom instalacijom Windows-a. Ako se i tada ne pojavi HDMI u "Plaback" ili nema zvuka preko HDMI-a kad izaberes "Realtek Digital Output", onda je moguce da si spalio nesto kad si spajao HDMI kabl, ako je u tom trenutku TV bio ukljucen...


Probao sam i to i nece :) Haha pa nadam se da nisam nista spalio, dosta vodim racuna o tome kako spajam uredjaje :)

Ljudi hvala vam puno izgleda da je resenje u SPDIF Out izlazu jos nisam probao da povezem HDMI sa tv i neki kabal sa SPDIF Outa na TV. Kad probam javicu vam sta sam uradio :)

Hvala vam jos jednom puno!
“Unapređenje i širenje znanja je jedini pravi čuvar slobode.” - Džejms Madison
Zainteresovan za ucenje i usavrsavanje kompjuterskih vestina i programiranja...
Oblasti: Web Development, C++, Java, Python, Racunarske mreze
**Napomena** - Nisam strucan u navedenim oblastima vec mi je to hobi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 17:07 - pre 139 meseci
@ Miroslav

I ovaj MSI EX630X sto imam kuci ima GeForce 9300M GS karticu + integrisana 9100M G pa HDMI radi bez ikakvih problema (i zvuk i slika). U "playback" delu podesavanja zvuka postoji "HDMI audio" kao opcija i kad se prikopcava za neki adekvatan TV samo se izabere HDMI kao podrazumevani zvucni uredjaj i to radi bez problema. Mislim da sam, kad sam skidao drajver za grafiku za ovaj laptop pre nekoliko godina procitao da je u drajveru koji sam skinuo sadrzan i Nvidia HDMI audio drajver.
 
Odgovor na temu

D4n1L0

Član broj: 295581
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/11.11.2012. u 17:13 - pre 139 meseci
Ovo samo kod mene ne radi :)
Nista, neko vreme necu da se igram sa ovim jer je stvarno pocelo da me nervira :)
Osim IPTV nemam ni jedan drugi uredjaj koji moze da mi posluzi za poredjenje.

Hvala na pomoci :) Eto neka ostane tema otkljucana pa cu vam se javiti za par dana xD
“Unapređenje i širenje znanja je jedini pravi čuvar slobode.” - Džejms Madison
Zainteresovan za ucenje i usavrsavanje kompjuterskih vestina i programiranja...
Oblasti: Web Development, C++, Java, Python, Racunarske mreze
**Napomena** - Nisam strucan u navedenim oblastima vec mi je to hobi.
 
Odgovor na temu

D4n1L0

Član broj: 295581
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/18.02.2013. u 21:14 - pre 136 meseci
Konacno se javljam :)
Ispostavilo se da laptop ima HDMI izlaz ali samo za sliku, zvuk mora da ide preko SPDIF-a..
Hvala svima koji su pokusali da pomognu...
“Unapređenje i širenje znanja je jedini pravi čuvar slobode.” - Džejms Madison
Zainteresovan za ucenje i usavrsavanje kompjuterskih vestina i programiranja...
Oblasti: Web Development, C++, Java, Python, Racunarske mreze
**Napomena** - Nisam strucan u navedenim oblastima vec mi je to hobi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop Amilo 3540Pi HDMI Problem :/

[ Pregleda: 2323 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.