Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2066717 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 11:57 - pre 90 meseci
@Drizzt Do Urden

Mogla bi da se iskombinuje ali samo sa dodatnom izolacijom peći,da ona što manje zrači prostoriji i naravno ugradnju mešnog ventila za celodnevni rad da se smanji modulacija a da bude optimalna temperatura vode na povratu u peć od 55.C i dobra temperatura vode u instalacije
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 20:34 - pre 90 meseci
Tako je Zorane , treba "dozvoliti" da pec dosegne i Zadatu T vode , povecanjem intervala za koji se pec gasi kada "sazna" da je dostigla jedan od parametara za odlazak u stand-by , a to bi bio T sobe . Za to vreme dok ceka (povecani vremenski interval) ona treba da uspe i da zagreje vodu do zeljene T od 60 i kusur stepeni (slobodni izbor ali vece je bolje) da bi se tako zagrejale i ostale prostorije .
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2016. u 20:04 - pre 90 meseci
@Drizzt Do Urden

Jel stigao pelet i koji.

Razmišlljam nešto i pade mi napamet pošto muku mučiš sa hlađenjem vode u instalaciji kada peć uđe u modulaciju i pošto ti ne radi u stand-by modu kao meni nego malte ne ceo dan da namestiš parametar
N-9-04-06 na 4.C pošto je fabrički 2.C i ambijentalnu na 26.C pa kada peć startuješ ujutro ili već kad ona radi u work 5. do 26.C ambijentalne (koliko se sećam da si pisao da se nalazi u hodniku) i brzo će da postigne tu temperaturu a i optimalniju temperaturu vode radi zaštite kotla a i veće temperature vode u radijatorima i posle nek nastavi da radi po tvojoj modulaciji pa proprati tada dali temperatura vode pada ili raste.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2016. u 11:03 - pre 90 meseci
Citat:
zoran.mika: @Drizzt Do Urden

Jel stigao pelet i koji.

Razmišlljam nešto i pade mi napamet pošto muku mučiš sa hlađenjem vode u instalaciji kada peć uđe u modulaciju i pošto ti ne radi u stand-by modu kao meni nego malte ne ceo dan da namestiš parametar
N-9-04-06 na 4.C pošto je fabrički 2.C i ambijentalnu na 26.C pa kada peć startuješ ujutro ili već kad ona radi u work 5. do 26.C ambijentalne (koliko se sećam da si pisao da se nalazi u hodniku) i brzo će da postigne tu temperaturu a i optimalniju temperaturu vode radi zaštite kotla a i veće temperature vode u radijatorima i posle nek nastavi da radi po tvojoj modulaciji pa proprati tada dali temperatura vode pada ili raste.


ma nije stigao pelet.
ovi sto prodaju sparrow rade isporuku do 17h i to mi ne odgovara pa cekam vikend da se uklopim u njihovo radno vreme.
ovi sto prodaju enwo isporucuju kamionima pa im je problem preko radne nedelje da tim kamionima dolaze na zeleni venac pa i kod njih je varijanta da na kvarnjaka dodju preko vikenda...
za vikend svakako stize peelt, jedino jos da sAm sa sobom razjasnim da li zelim sparrow ili enwo.

U vezi sa parametrom koji si naveo, ako mi pec ne radi u stand by modu, kakve veze ima setovanje parametra N-9-04-06 posto on je povezan sa stand by rezimom?
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda

ako nije ukljucen stand by onda ovaj parametar nema nikakvog uticaja na rad ili ja nesto pogresno kapiram?

inace, da, dobro se secas, pec mi je u hodniku. do sada sam periode 'hladnih' radijatora podesavao podizanjem vrednosti za temperaturu prostorije. ako je setujem na 26-27, cesci su periodi izlaska iz modulacije u work mod i voda u sistemu je cesce vruca (sto je i ocekivano jel :) ).

pec mi radi od 14h do 7:30h (ujutru), dakle skoro 17.5 sati...od modulacije mi dosta zavisi gutanje peleta, cka mnogo veci uticaj na potrosnju mi ima modulacija od ostalih rezima rada. previse bi gutala pelet kada bih setovao temperaturu u hodniku npr 30 a temperaturu vode u sistemu npr 55-60 pa da pec 'okida' na temperaturu vode u sistemu...sa temperaturom od 50 stepeni u sistemu, u stanu je bas bas bas toplo...pumpu sam podesio da okida na 45.
kada zena zakuka da joj je hladno (sto je cesce od javljanja premijera na TVu), podignem temp prostorije na 27, pred spavanje stavim na 25...tih par stepeni bas utice na rad pecke u mom stanu (obzirom na raspored peci i broja radijatora, izolaciju....)

stand by mod mi ne deluje privlacno jer, ako pelet niej dovoljno dobar, cikljusi paljenja i gasenja mi u tom slucaju mnogo vise punili casicu. nekako mi je uvek greota kada moram da ugacim pec a ona u work 5ici :D
ovako kako mi pec trenutno radi, bez problema mogu da je cistim na svaka 3-4-5 dana bez problema...



 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2016. u 11:27 - pre 90 meseci
@Drizzt Do Urden


N-9-04-06 je da možeš da namestiš razliku od paljenja peći do ambijentalne nameštene temperature pa opet do gašenja u mom slučaju ulaz peći u stand-by.
primer kod mene sa N-9-04-06 od 2.C je od 22.C do 24.C work 5. a od 24.C do 26.C modulacija i ulazak u stand-by,
primer kod tebe kada je pališ u 14.časova kolika god da je temperatura u kući na pr 22.C postaviš ambijentalnu na 26.C i povećaš temperaturu vode na pr 65.C i N-9-04-06 na 4.C peć će da radi u work 5. sve do 26.C ambijentalne i dalje nastavlja da radi u modulaciji sve do 7:30 ujutro,znači poenta je da za ova četiri stepena što više digne temperaturu vode a u modulaciji ćeš da vidiš zavisi od tvojih temperaturnih gubitaka dal će ta temperatura vode da opada ili raste e tu već smanjuješ ili povećavaš modulaciju

 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2016. u 16:41 - pre 90 meseci
Da se javim i ja malo.
Znaci imam kamin bez etaznog MBS 10KW, datum proizvodnje pise 6.10.2016.
Potrosio sam jedno desetak dzakova enwo pelet.
Morao sam da skroz iskljucim izduvavanje...znaci N-9-7-12 duration cleaning mi je 0", a N-9-2-1 exhaust chinney mi je -05.
Sve to zbog toga sto mi izduni gasovi na P-5 programu idu i preko 220C, kada pecka prelazi na P-1 program na par minuta...
Casica je skoro uvek prazna, pa mislim da je pelet ok, samo ne znam kolko kalorija ima, ako neko ima neko iskustvo neka napise o tom peletu.
Planiram da napravim nekog stedisu izmedju pecke i dimnjaka, nekih 2m kvadratna...pa cu videti kolko mi ulazi u dimnjak toplote...
Ako ima neko neku ideju o podesavanjima, svaka je dobrodosla :)

@Drizzt Do Urden
Posto nabavljas enwo pelet?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 13:29 - pre 90 meseci
@zelezeka73

Napiši i parametre rada po snagama i brzine ventilatora,kolikog ti je prečnika dimljak,po slikama vidm da ti je odlično sagorevanje,probaj peć da startuješ sa work 4.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 14:06 - pre 90 meseci
@zoran.mika
Ok, proverio sam i kod mene je tolerancija 2 stepena i pretpostavljam da se podesavanje tolerancije i bez ukljucenog stand by rezima odnosi bas na parametar koji si naveo.

Ono sto bi kod mene bio problem da ga dignem na 4 je previka razlika u subjektivnom osecaju kada temperatura na sondi padne cak 4 stepena ispod podesenog. Meni je cilj da smanjim oscilacije temperature a ovim bih te oscilacije dodatno povecao.

Ostavljam mogucnost da te nisam dobro razumeo.

@zelezeka

190e je tona enwo i kada sam video tvoju casicu, definitivno ga uzimam :)
I za vikend sirim moje rupe na casici

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 14:20 - pre 90 meseci
@Drizzt Do Urden

Pa neće tebi da padne ta temperatura od 4.C ti i onako pališ peć i sam je gasiš a ne ona sama da se pali kada padne temperatura samo sam ti rekao sa povećanjem tog parametra od tvog startovanja peć će u tih 4.C raditi u work 5. i brže će da ti postigne temperaturu vode da uzmemo u obzir kada je pališ da je 22.C prostorije a namestiš ambijentalnu na 26.C i kada dotigne tu temperaturu onda sve do tvog isključenja radi u modulaciji,moguće je i da u modulacionom radu temperatura prostorije i vode raste,ako raste smanjuj parametre modulacije ako opada povećaj parametre modulacije,probaj pa uporedi potrošnju i toplotu u kući.
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 14:31 - pre 90 meseci
Sto vise citam sve manje shvatam ali moram da pitam dali je modulacija isto sto i work 1 tj. dali je isti interval ubacivanja peleta u work 1 i u modulaciji
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 14:32 - pre 90 meseci
@zoran.mika

Modulacija mi je podesena na 1.2 cini mi se. U modulaciji temperatura vode pada, topota koju pec daje vodi i prostoriji je manja od toplotnih gubitaka.
Ja pokusavam da izbalansiram oscilacije u temperaturi u stanu sa potrosnjom peleta.
Nije mi problem dostizanja zeljene temperature u work rezimu, problem je sto temperatura u stanu osetno padne dok je u modulaciji. dok ponovo 'okine' da bi iz modulacine predje u work, previse se temperatura stana spusti.
Cak mi pada na pamet da, ako moze, smanjim na 1 i vidim potrosnju...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 14:57 - pre 90 meseci
Citat:
GSP VOZAC:
Sto vise citam sve manje shvatam ali moram da pitam dali je modulacija isto sto i work 1 tj. dali je isti interval ubacivanja peleta u work 1 i u modulaciji


Jeste,isto ubacuje

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 15:08 - pre 90 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
@zoran.mika

Modulacija mi je podesena na 1.2 cini mi se. U modulaciji temperatura vode pada, topota koju pec daje vodi i prostoriji je manja od toplotnih gubitaka.
Ja pokusavam da izbalansiram oscilacije u temperaturi u stanu sa potrosnjom peleta.
Nije mi problem dostizanja zeljene temperature u work rezimu, problem je sto temperatura u stanu osetno padne dok je u modulaciji. dok ponovo 'okine' da bi iz modulacine predje u work, previse se temperatura stana spusti.
Cak mi pada na pamet da, ako moze, smanjim na 1 i vidim potrosnju...


Meni se čini po tvom radu peći da sa tvojom modulacijom od 1,2" i sa padom temperature vode i vazduha i ponovni ulazak u work peć više troši nego kada bi povećao modulaciju i ona konstantno da radi u modulaciji i da temperatura vode i vazduha ne padaju i da opet ne ulazi u work,e to sada treba uštelovati a ako bi smanjio modulaciju kao što si rekao na 1" više puta bi ti peć odlazila u work što bi još više trošila,moje mišljenje.

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 15:13 - pre 90 meseci
Nisam mislio da smanjim modulaciju na 1 nego onaj tvoj parametar za 'toleranciju'..
Nisam jasno napisao na sta sam mislio, sorry.
Time bi oscilacije bile manje, a potrosnja mozda malo veca.

Posto pec najvise vremena provede u modulaciji, povecanje modulacije utice znacajno na potrosnju.
Nisam skrtica nego imam ogranicen prostor u podrumu za pelet, a i trudim se da mi ne zaostaje mnogo peleta od prethodne godine da ne nakupi vlagu...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 15:26 - pre 90 meseci
@Drizzt Do Urden

A to na 3.toleranciju ili histerezis u mom slučaju 22.C-24.C-26.C sve zajedno 4.C
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2016. u 15:44 - pre 90 meseci
Pozdrav svima interesujeme na displeju br.5(set blower-ventilator) koji je parametar fabricki.
Pronasao sam u novom upustvu za upotrbu mbs 18kw,nase peci nemaju tu mogucnost za ventilator svezeg vazduha.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2016. u 07:45 - pre 90 meseci
Citat:
zoran.mika:
@zelezeka73

Napiši i parametre rada po snagama i brzine ventilatora,kolikog ti je prečnika dimljak,po slikama vidm da ti je odlično sagorevanje,probaj peć da startuješ sa work 4.




Dimnjak je kvadratnog preseka, 15x15cm i oko 3m do vrha od ulaska dimnjace u isti.
U tablici su trenutna podesavanja.
exhaust engine na svim rezimima je za 250 manji, zbog EXHAUST CHINNEY -05.
Povecao sam ventilator koji izduvava vazduh u prostoriju kolko moze, jer na velikim brzinama je bas bucan.
U glavnom je za oko 200 veci nego fabricka podesavanja.
Nego ne znam jel ovo LOAD PELLET -05 smanjuje ubacivanje peleta, jer mi u info stoji isto vreme ubacivanja...recimo 1,5" na WORK P-3.
Jel ima parametar koji kaze da kada pec prelazi u modulaciju ne ide skroz na P-1 nego da se smanji recimo samo do P-2?





[Ovu poruku je menjao zelezeka73 dana 02.12.2016. u 09:00 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2016. u 11:05 - pre 90 meseci
@zelezeka73

Load pelet ti je generalni parametar za trajanje ciklusa on ide od -9 do +9 kada je load pelet na 0. onda ti ciklus i sa ubacivanjem peleta i sa pauzom 8.sekundi a koo ti je load pelet -9 onda je ciklus i sa ubacivanjem peleta i pauzom 10.sekundi a na load peletu +9 ciklus traje i sa ubacivanjem peleta i pauzom 6.sekundi sve između sračunaj.
Primer: load pelet 0. work 3. 1,5" pauza 6,5" ubacivanje peleta 1,5" jednako 8" iliti u satu 450.ciklusa
load pelet -9 work 3. 1,5" pauza 8,5" ubacivanje peleta 1,5" jednako 10" iliti u satu 360.ciklusa
Što se tiče visoke vrednosti izduva ako imaš vratanca na dimljaku probaj da ih malo otvoriš i onda proveravaj temperaturu gasova.
Mogo bi da slikaš peć iza te oplate što piše mbs da vidimo kako izgleda,dali ima neke turbulatore ili nešto slično što usporava protok gasova

N-9-06-15 probaj da povećavaš ili smanješ ventilator od tvojih 50.C pa prati temperaturu gasova
P 1. ti je isto što i modulacija isto ima ubacivanje
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2016. u 19:01 - pre 90 meseci
Hvala na odgovoru! :)

Skinuo sam stucnu na dimnjaku, u sobi ispod pa cu videti da li ima promena.

Inace iza te oplate na dnu se nalaze tri cevi samo u koje ulazi vruc vazduh a odatle ko ce ga znati :)
Turbulatore nema u tim cevima, ali slikacu kad budem cistio. Jos uvek nisam, samo sam otvarao da vidim sta tu ima :)

Bio sam povecao N-9-06-15 pre paljenja peci na 100 i pomislio vec da sam pokvario nesto, nije hteo da krene da izduvava vruc vazduh u ambijent, al posle kad je krenuo odmah je duvalo vruce. Po tome mislim da je to temperatura kada pocinje da uduvava vazduh u ambijent na startu.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2016. u 19:25 - pre 90 meseci
@zelezeka73

N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju
ti šteluješ tu temperaturu i to ti je parametar kada se uključuje ventilator i smanji ispod 50.C pa proveravaj temperaturu izduvnih gasova
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2066717 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.